bugün

entry'ler (1049)

boşuna mı okudum ben psikolojisi

mezun olupta atanamayan öğretmen ya da iş bulamayan kişi psikolojisidir. çok yaşadım zamanında.

kızlığınız yerine kişiliğiniz bozulmasın ey kızlar

nutuk cümlesidir.

fil yavrusu

100 tane insan yavrusuna tekabül eder. *

ebu cehil

gerçek adı değil, mahlası cahil manasına gelen müşriktir.

uludağ mitolojisi

bir de bu eksikti tamam oldu mitolojisidir. zall'ın buda gibi heykellerini yapıp satacaklar mı?

ömer hayyam

ünlü matematik ve astronomdur. türk değil, iranlıdır.

kendini öven öğretmen tipi

öğrencileri baştan kaybeden öğretmen tipidir. devir değişti artık, sizin bilmediklerinizi onlar biliyor çoğu zaman. bir konu hakkında bilgi verirken şu belgeselde ayrıntılı olarak anlatılmış, akşam size linkini atayım hocam, hocam ben şu dergi de okudum öyle olmadığını yazmışlar gibi düzeltmelerle size müdahale edecek kadar kendini geliştirmiş kişiler bir çoğu. helal olsun.

ihtiyaç akademi

kpss konusunda uzmanlaşmış yegane kurumlardan biridir. yeni mezun olanlara tavsiye edebilirim, 30-35 yaş grubu gitsede faydası olmaz, o kısımdakiler birebir derslerle açığı kapatmalılar, özellikle matematikte.

kredi notunun yatırım yapılabilire yükseltilmesi

kpss'ye girecek olanların güncel olaylar kısmı için not alması gereken haberdir. onun haricinde bir şeye yaramaz. *

memurlar net

yeni tasarımı berbat olan forumdur. daha önceden de çok amatör bir yazılımlaa yayın yapıyordu ama şimdi daha da kötü kullanışsız bir ara yüz geliştirdiler. oranın abazan dolu olduğunu söyleyenler var, haklılar, editörlük yapıyorum orada, mesaj kutuma düşen şikayetleri görmenizi isterdim, mesaj içeriklerini görebildiğimiz için ilginç fantezilere tanıklık etme imkanı buluyorum, memurlarımızın hayal dünyaları bayağı zengin.

--spoiler--
selam ben hakan, ingilizce öğretmeniyim, düzeyli bir ilişkim olsun istiyorum, arabamda var ek derslerle 2500 lira kadar maaş alıyorum, tanışmak isterseniz her konuda yardımcı olabilirim, buyrun bu da telefonum 053xxxxxxxx
--spoiler--

işin kötü yanı oraya kayıt olan herkes, ya hakim ya savcı ya öğretmen ya da polis. peki bu memleketteki işsizler nerede merak ediyorum. bir ekleme yapalım, tercih döneminde ya da açıktan atama ilanları için tavsiye ederim. fayda sağlar fikir verir. forumlara hiç bakmayın bile, özellikle 'hayat dair' ya da 'sohbet ve tanışma' kısmına. abazan kaynıyor, aynı uludağ sözlük gibi. günde en az 50-60 kişinin üyeliğini iptal ediyorum tabi birden fazla kullanıcı kaydı aldıkları için farketmiyor, abazanlar sarmış bir defa.

immortal technique

-özlem benim sonumu getirecek. bundan eminim. hayırlısı olsun.-
hatırladın mı? sonumuzu o getirmese başka bir şey getirecek ama gelecek bir şekilde. netice aynı sonuçta. ne farkeder ki? bak öyle uzun uzun yazı yazmaktan hoşlanmam hiç, kendimi anlatmak haricinde yani. hem böyle çok tanışıklığımızda yok, ne demiştim sana, bir konuşalım şöyle, merak etme psikolog değilim en az senin kadar deliyim ve özlem doluyum diye. farklı şeyler düşünmüyoruz dostum zaten sorunda burada. bilmiyorum, böyle bir şeyler yazmak istedim sana. karşılıklı kadeh tokuşturduktan sonra sohbet yapan iki dost gibi mesela. uyanınca ulaş demiştin ama vaktim olmadı, yoğunum biliyor musun, 2000 tl'ye bilgimi pazarlıyorum, bilgi pezevenkliği onur verici bir şeydir ama yoruyor bazen.

bende özlüyorum çoğu zaman, bazen elimde olmayan şeyler için duvarları yumrukluyorum, ellerimde olmayanlar geri gelmediği gibi kanıyorlar bir de. çoğu yazını hemen hemen okudum. ankara'daki halim gibisin. gecenin bir yarısı kızılay'da dolanırken ülkücü çocuklara rast gelip kafa tokuştururdum, sabahta okulda devrimci çocuklarla daskapitalin üstüne yemin ederdik hep beraber. içki masasında memleket falan kurtarırdık böyle. ama ben, hep sevdiğim insanlara kavuşacağım günü hayal ederdim biliyor musun?
yalnızlığın sonumu getireceğimi düşündüğüm halde hiç sonuna vakıf olamadım. senin gibi kulaklarıma takıyorum kulaklıkları, sigaramı yakıp esengül dinliyorum bazen. istanbul güzeldir, gelirsen takılırız birgün, sarıyer güzeldir mesela. şöyle oturur içeriz alkol alışkanlığın varsa.
benim olmayan bir evde benim olmayan bir bilgisayardan oturdum karalıyorum bir şeyler işte. zaten çokta zamanım kalmıyor şu bizim 'aşırı sosyal medya' ya. işler güçler işte daha ne olsun, özlemlerimi unutmak için insanların arasına karışıyorum. zevkini el alemin çektiği çocukların cefasını omuzlarken unutuyorum her şeyi. sen de öyle yap demiyorum, bildiğin gibi yap. bir hayat kurmuşsun kendine, onun sınırlarında dolan işte. mutlu ol ve allah'ın var olduğunu düşünüyorsan alem içinde alem olan bu şaşkın'a da dua et.
bu yazıyı okuduktan sonra teşekkür etmeye kalkacaksın biliyorum, bende nick altıma bir şeyler yazanlara teşekkür etme ihtiyacı hissediyorum, içinden gelmiyorsa etme. hatta eksile. biz iki deliyiz, bir köprüde karşılaştık, hepsi o kadar. keçi miydi o yoksa? keçi hikayesiydi hatırladım. neyse bizimkisi deli olsun aziz dostum.
özlem sonunu getirene kadar bol bol nefes al, tükendiğinde parayla bile satmıyorlar, yalnız kal ama mutlu kal. yolların açık olsun...

uludağ sözlük

(#17385184) böyle mükemmel tanımlar getiren yazarların, harbi yazarların bulunduğu sözlük. lan tamam ahlak bekçisi değiliz, kim kiminle nerede vuruşur bundan bana ne? ama bazen böyle bakıyorum, sol framede sürekli konuşulan adamlar var mesela. böyle megoloman tipler, hani evlat olsa sevilmeyecek tipler diyeyim. adam hayatını buraya sardırmış, adam gibi bir şey yazarsın aklınca eleştri getirir. nazikçe ''sikimde değil kardeş, canın sağolsun'' dersin yol verirsin hır çıkmasın diye. he çıksa da sorun değil, şampiyon belli, siker atarım hiç sorun değil. ayar vermekse o işin pezavengi benim bak ona göre. şimdi adama oturup desem ki ''lan orospu çocuğu bas eksini siktir git o zaman'' ne gerek var, gariban analarının sözlüklerden bile haberi yoktur belki. reelde olsak, değiliz işte. sonra bikaç adam daha var böyle, nickaltından amcık tüccarlığı yapan tipler, böyle efendi ayağına sokulup kızlarla muhabbete girmeye çalışan, ne bileyim böyle manyak manyak tipler işte. bizim bi arkadaş vardı, sosyolog kendisi, sosyal medya ve insan üzerine çalışmaları mı ne varmış, fikir verir misin ne yapabiliriz dedi. o bahsettiğim moloz aklıma geldi, gel amınakoyım ulu sözlüğe gel, burada iki ay takıl tezin kuruldan ışık hızıyla geçer dedim. kayıt olacaktı, ne yaptı bilmiyorum.

burada duygu-durum bozukluğu yaşayan amsalaklar var, mesela geçen gün bir yazı yazdım amcık ağızlı tuttu tam benim yazdığım yazının altına laf giydirdi aklınca, siker misin sabaha mı saklarsın, neyse efendice hayrolsun derdin ne dedim, desem ki ''lan orospu çocuğu yaran mı var ne gocunuyon'' ne gerek var. sonra o salağın yazılara baktım biraz, herif bildiğin salak katıksız, siksem mi sikmesem mi diye çok düşündüm ama boş ver dedim. zaten bir adamın nasıl bir karakterde olduğunu görmek için nick altına bakacan arkadaş, adamın anasına sövmedikleri kalmış nerdeyse.

karı kız düşürmeye çalışan sik beyinli mallar, ucuz siyasetin peşinde koşan devrimci çocuklar, yine abazanlar, zaten çoğunluğu abazanlardan oluşuyor buranın inanın buna. hayır neden girersin ki sözlüğe? derdini tasanı dökersin, paylaşırsın okursun. burası karaköy mü? yazarlığı onaylanan her hatun kendini siktirecek celebrity mi arıyor burada. sözlükte adı duyulsun diye göt verecek kadar şizofren olan tipleri siktiretmeli uludağ sözlük buradan. ben olsam ederim şahsen, onlara kaldıysanız kilidi vurun usta bu siteye. uğraşmayın hiç. he bizim etik kaygılarımız yok diyorsanız, siz de haklısınız, ticarethane abi burası ne de olsa.
itü sözlükte olanları duymuşsunuzdur. bunlar buralarda olmasın bence. olmamalı. ama o potansiyele sahip orospu çocukları çok burada. hatta nick altından göt yalarlar birbirilerinin.
ortaya küfür yazsam silmezsiniz herhalde, canım çekti. siz ve sizin gibilerin ta anasını avradını sikeyim amsalak ibneler!
tanımsız olmaz.

tanım: iyi bir sözlüktür.

antikaw militarist

şaire yazar. yazma layn yeter! şaka şaka yaz ablacım yaz, takibindeyim. *

üniversiteyi babasının malı sanan komünist öğrenci

gerizekalıdır. maldır, aptaldır, döl israfı denyodur.

yaşlı bir adama 50 kişi saldıran tkp liler

kişilikleri haysiyetleri, ciğerleri kuruş etmez orospu çocuklarının masum göstermeye çalıştığı kavgadır. ulan insan insana vuruyor, itin teki öldürün öldürün diye bağırıyor orada! insan mısınız lan siz! sağcı solcu diye ayırmak yerine bakın bir, insan bunlar insan! insanlığını siktiğim çakma devrimci piçleri sizi! onlar yapınca meşru başkası yapınca faşizm öyle mi? sizin ta amınıza koyayım ben, amınakodum döl israfları sizi!
milletin öz değerlerine düşmanca tavır takınan, her yediği boku meşru gösteren, dillerine dolanan ''faşist'' söyleminden başka bir sik bilmeyen döl israfı piçler abileri gibi tarihten bu yana gereken dersi aldılar ama hala akıllanmadılar, karakolda anaları sikildi, cezaevlerinde götlerine jop girdi ama yok delik açıldı, folloş oldular bir defa, ne girerse girsin sıkıntı yok onlar için.
şereften haysiyetten bahsedenler ağızlarını yıkamalılar önce. insanlığını siktiğim özenti piçleri.

nickine göre insanların hayatlarını tahmin etmek

merhaba ben pembe tolga: hobi olsun diye edebiyatla ilgilenen behlüldür. aşçı, şoför, hatta villanın köpeğini bile düzüyordur, okulu bitirememiştir, yaz okuluna kalıp alem yapıyordur, kim bilir kaçıncı mezuniyet balosundan sonra kızları götürdü. *

zall: bizim aile filmndeki, münir özkul'un bak beyim diye seslendiği suratsız zengin adamdır heralde. * silmeyin lan beni. *

hmmer: çok sağlam bir coder'dır bu arkadaş. geceleri kod yazıp sabah tahsilatı yaptıktan sonra karıya falan gidiyordur heralde. vay coderdaşım benim. *

dafaiss: johny bravo'nun ta kendisi. havalı, kendini beğenmiş; evlerden ırak ya reppi. *

hbbia: içkici, serkeş, apış arasını tıraşlamayan, gusülsüz gezen, kahvaltıda gevrek yiyen hippi. *

mataban

(#17397146) ayıp etmiş yazar diyecektim ki yorumunu silmiş, aferin hep böyle akıllı bir çocuk olursan birgün şirinleri görebilirsin. *