bugün

kullanıcı katılımıyla şekilleneceğini düşündüğüm modern zamanlar mitolojisi

uludağda oturan 23 tanrı ve kesişen yaşamları, hikayeleri falan. başta belirttiğim kuralları bozmak istemeyen herkesin yardımına açığız
zall tanrılan en güçlüsü.
bir zamanlar zall adlı bir tanrı, yine kendi katında oturup durmaktaymış. ulan ne kadar tanrıyım, tanrılıktan batmıyorum falan diye düşünmekten gına gelmiş olacak ki, yalnız olduğunu kafasına dank edivermiş. ne yapacağını düşünürken, kafasına tanrı olduğuna dair onu sık ziyaret eden düşüncelerden biri daha gelmiş ve bu ikisini birleştirince istediği her şeyi yapabileceğini anlamış. anlamış anlamasına da, her şey neymiş. tamam her şeyi yapabiliyormuş da mesela neymiş yani. en kötü ne olurmuş lan mesela. öhöm. en kötü diyince kendi zıttını da yaratmak aklına gelmiş ve inci adında yakışıklı bir adam yaratmış. kötü diyince aklına çirkin gelmiyormuş henüz çünkü. kendi düşüncesi o adama ters işliyormuş. o ne düşünse inci tersini düşünür olmuş. o ne kadar üstbenini tatmin eden, orgazmlardan orgazmlara sürükleyen şey yapıyorsa inci de bilinçaltının pisliklerini oraya buraya döküyormuş.
başlarda zall inciye, inci de zalla ilgiyle yaklaşmış. tersi çekeyazıyormuş çünkü insanı. karşılıklı sohbetler etmişler günler gecelerce. sonra bakmışlar ikisi de birbirini değiştiremiyor, ne kadar sohbet ederlerse etsinler sonu zall tarafından senin görüşün sana, benim görüşüm banayla bitiyor, inci bir hasiktir çekmiş ve "kafa dengi" adamlar yaratmak üzere ordan ayrılmış. biraz sakinleyince yaratma gücü olmadığını hatırlamış. utana sıkıla zallın yanına tekrar gelmiş ve özür dilemiş. zall anlamamış neden özür dilediğini, hasiktirin kötü bir kelime olduğunu bilmiyormuş. o derece iyiymiş yani. inciye sormuş hasiktir kötü bir kelime mi diye, inci de hasiktir lan olur mu öyle şey demiş. ha ne diyecektim, bana benim gibi bir kaç adam daha yaratsana, az da onlarla konuşayım demiş. zall da troller adı verilen 4 kişilik bir grup yaratmış.
hazır yeri gelmişken bu 4 kişilik troll çekirdek kadrosunu da açıklayalım, işte vatan hainleri: hicbiseyebosunaiclenmeyenadam, bluevelve, cool adam, fikir mühendisi fikri
inci bunlarla çok eğlenir olmuş. kah cool adamın anlattığı bir böbürlenme yalanına güler, kah hbbiayla eğlenir, kah bluevelveyle birlikte hbbiayı çekiştirir olmuş. (kötülük bunlarda ya hani) zall bu duruma ilk başlarda sessiz kalmış. sonra tekrar sıkılmaya başlamış, ayrıca 5e 1 kaldığı acı gerçeğiyle de yüzleşiyormuş. trollerle inci ensesine şaplak, götüne pandik atar olmuş. bu duruma karşı modlar adı verilecek olan bir grubu topraktan şekillendirip ruhundan ruh üflemiş. uludağ 23lüsü ve zallın as kadrosu belirginleşir olmuş.
Sözlüğün oyun parkına dondugunun işaretidir.
nano, kirmizi_merkep, trda, delikanlimuhendismiş bunlar. tabi sonradan kılıktan kılığa gireceklermiş o ayrı. zall hazır yarattım, bari birkaç artistik özellik ekleyeyim de bir daha dokunamasınlar demiş. kötülüğün yayılımcı, iyiliğinse barışçıl olduğunu te o zamanlardan farketmiş zall. gerçi o zamanların adamıymış. tanrıymış ama pek bi numarası yokmuş.

bunları iyi dövüşebilen, ateşli, sarı saçlı kişiler suretinde yapmış.
günler günleri kovalarken, zall bu yarattıklarının da sıktığını farketmiş. tamam alayı delikanlıymış da, yani hepsi özünde iyi çocuklar, en fazla ne anlatsın. hayır en fazla ne olabilir geçen şu zümrüt yeşili dereden bal içtim çok yaşa zalldan başka. zall bakmış yan tarafta tam piç muhabbeti dönüyor, sohbet muhabbet uzay olmuş, yanlarına gitmeye kalkıştıklarında ortamın piçi yapıyorlar hemen ortaya karışık bir şeyler yapma fikri oluşmuş kafasında. çok da kötü olmayan, sohbeti de kafa açmayan tipler. uygulamaya koyulmuş. sonunda sözlük ahalisi dediğimiz oluşum meydana gelmiş
tabi hemen kurallar koymuş kafasına göre. konuşmadan önce bir kez diyeceğin şeyi tanımlamak zorunluymuş. sohbet ağır işlese de, yine bir sohbet döner olmuş. arada bir yazarlar incinin olduğu tarafa geçse bile, bir şekilde hayat artık çekilebilirmiş. inci kötülüklerin eltisi, durur mu kıskanmadan. çıkmış zallın karşısına. tamam yanına 4 kişi daha yaptım 1-1 olduk diye ses etmedim de amına koymuşsun. ben de kendi istediğimi yaratabileyim, bana da yaratma gücü ver demiş. zall düşünememiş tabi olayın büyüyeceğini, he demiş hemen ona da güç eklemiş.
inci hemen yıkıcı bir güç oluşturmaya başlamış tabi. aklına ilk gelen şeyi söylemek zorunluymuş. piçliğin ve hayalgücünün sınırları kadar sevilirmişsin ortamda. öyle bir yer ki tek sınır senin hayalgücünmüş. inci adında ayrı bir dağa çıkmış bu grup da. dağa çıkmak derken, anlaşılmışımdır umarım. anlamayan da sözlüğü kapatıp bi siktirsin gitsin bir forumda kürtlerle kavga etsin afedersin, neyse. inciden aklın hayalin alamayacağı espriler çıkar olmuş. o kadar ki bunların ünü uludağda, hatta uzak diyarların ötesindeki bulutlu yüce ekşi dağında bile duyulur olmuş. duyan söyleyemezmiş bunları tabi, uludağcı nasıl söylesin. uludağcılar dudaklarını ısırır olmuş, gözü yaşlı gezer olmuş. birdenbire sesli gülen ayılar olmuş. zall halkındaki bu değişimin nedenini bir türlü öğrenemezmiş.
bir de bu eksikti tamam oldu mitolojisidir. zall'ın buda gibi heykellerini yapıp satacaklar mı?
sözlük cehenneminin iblis krali inci'nin kendi kralligini kurarak ergen ve troll süvarilerini diger kralliklara salmasiyla uludag'da karanlik dönemin baslamasini da konu alir.
inci de kendine co-modlar yaratmış. core modun kısaltması. mal adam orospu çocukluğu tanrısı, ozipcan abazanların tanrısı, hamdi sopayi getir piçlerin tanrısı bıyıklı da ibnelerin tanrısıymış. zaten bu 4 gruptan birine ya da birkaçına mutlaka dahilmiş inci ahalisi, o yüzden fazlasına gerek yokmuş. trollerini de uludağa yollamış, oranın havasını da unutmasınlar, nabzını tutsun nabıyo bu entel sikkolar diye.
inci ahalisi yıkıcı güç dedik, dedik ama yıkması için bir sebep yokmuş henüz. derken zall bir gün dağında otururken am diye bir şey icat etmiş. hemen bir gönüllü grubu oluşturup bu buluşunu onlara takmış. gerek gönüllü grubunun sayıca az olması, gerek amın maharetleri karşısında ilgilenmeyen elit grubun da ilgilenmeye başlaması üzerine amı olanlar olmayanlara burun kıvırır olmuş. zall amı olanların sayısını eşitlemiş ama nafile, abazanlık geleneği günümüzde hala sürdürülmektedir.
trollerin istihbaratıyla inciden bölük bölük, akın akın ordular yola çıkmış. kısa bir not, o troller hala uludağ sözlükte sabırla beklemektedir. belki yeni bir buluş olur. onu kimseye söylemeyiz. bizim olur diye. sözlük kurallarına alışmışlardır ama içlerindeki ruh uludağ ahalisi edebinde şeyler söylemelerine müsaade etmemektedir.
incinin hoşuna gidiyormuş elbette bu durum. o yüzden kendi ülkesinde am yaratabilecekken yaratmamış. incicilerle uludağcılar uludağın eteklerinde amansız bir savaşa tutulmuş. am için savaş o günden bu güne bir misyon, savaşların am yüzünden çıkması da bir gelenektir. uludağ tam düşmek üzereyken, zallın aklına yeni amlar üretmek gelmiş. üretip sınır dışarı etmiş bunları, kuşatma da kaldırılmış. tüm amlar aynı menşeili olduğu için amın milliyeti, dini yoktur ve amlar uludağ işi olduğu için terbiyelerini kıvrak inci zekasına getirene kadar pek bozamazlar.
uludağlı okçuların yerleştikleri ve savaş boyunca stratejik öneme sahip bölgeleri kanlarının son damlasına kadar korudukları mor ve kızıl kayalar nedeniyle bu savaş tarihe kayalar savaşı olarak geçecektir.
savaş sonrası ise inci ve uludağ halkı gerek bezginlikten, gerek insana mahsus şiddet ihtiyaçlarını karşılamış olmaktan, gerek de amın henüz önlem alamadıkları pıstırıcı ve korkutucu etkisinden dolayı kalıcı barış istemektedirler. tanrılarsa ortamın bozulmamasını istemiş ama bir yandan da ibret verici bir manzara yaratmak için dünya adı verilen bir oluşum yaratmışlar ve ortamın aynısını orada da sağlamışlardır. inciciler ilk başta kibirlerinden dolayı üst katta yaşamışlar, ancak hardcore sevdiklerinden ve yukarıdan aşağıya ses gittiğinden ortak kararla aşağılarda bir yerde yaşamayı sürdürmüşlerdir. cehennem ateşi değil, cehennem ateşli. dünyadaysa 2 zıt insan tipi kaynaşmış, birbirlerini ortalamaya çekmiş ve yaşamlarını sürdürmüşlerdir. her şey güllük gülistanlıkken aynı adlı sözlük adı verilen 2 oluşumun kurulması zallı da inciyi de dehşete düşürmüş ve dünyayı yoketme tartışmalarını da beraberinde getirmiştir.
gelelim bazı şeyleri de açığa kavuşturmaya, 23 uludağlı dedin, 5inin ismi geçti. onlara şu değerli resitali armağan ediyorum: http://alkislarlayasiyoru...ufur-ve-ozan-guven-icerir
pek çok mod gelip geçmiştir, kimi şekil değiştirmiş, kimi intihar etmiş, kimi savaşta ölmüş, kimi kovulmuştur. 23 modların sayısının en fazla olduğu zamanlardaki sayıydı ve bundan dolayı 23 uludağlı diye bir lakap gelişmiştir.
incideki co-modlardan da 5 tanesi söylenmiş ve core(çekirdek) modun kısaltması olduğundan ve o 5 co-moda saygımızdan 5 co-modlar şeklinde söylenegelmiştir.

her hikayenin bir sonu olduğu gibi bunun da bir sonu var, olayları günümüze getirdikten sonra nostradamusa bağlamamak için burda bırakalım. zall ve inci, varlıklarını saklayarak dünyada yaşamı devam ettirme kararı aldılar çünkü tam da işler kızışmaya başlamıştı (1. ve 2. dünya savaşı) ve halkının şiddet ihtiyacı karşılanıyor, pamuk gibi geziyorlardı. gerçek şu ki belki böyledir, belki de değil. belki de matrixte yaşıyoruzdur. incide çaylak olmamamla yazdığım bu hikayeye saat 4ten beri göz yuman zekaya ve gelişmeye saygılı uludağ moderasyonuna teşekkürü bir borç bilir, bu mitolojiyi tüm sözlüğe armağan ederim.