bugün

asil ismini hatirlayamadigim harlem'dan cikan peru asilli kendini devrimci zanneden bir underground mc'si. revolutionary vol 1 ve 2 dan anladigim kadariyla adam anti kapitalist kafayi 9/11 teorileriyle bozmus, asiri solcu. underground ortamlarin asi cocugu rolunu iyi oynayip genclerin ilgisini cekmeyi iyi becerir. yanliz immortal tech. her ne kadar irkciliga karsiysa bir o kadar da seksisttir. kadinlari 2. sinif vatandas yerine konulmasina goz yumar, zaten homoseksuellerin korkulu ruyasidir. umarim bir gun baskalarinin fikirleriyle degil kendi fikirleriyle dusunmeyi ogrenir de etrafa salya sumuk sacarak gerizekali komplo teorilerini sanki sadece kendisi biliyomus gibi anlatip durmaz.
no tomorrow, fight until the end, dance with the devil in sahibi grup.
(bkz: tell the truth)
revolutionary vol.3 isimli albümünde hakikaten dinlenesi şarkılar bulunan rapper. genel olarak eserlerinde politik konuları ele alır. kendine has bir dünya bakışına sahiptir.
önsöz: sevgili ziyaretçiler, sevgili okuyucular; google'da immortal technique ile ilgili araştırma yaparken buraya uğradıysanız şunları bilmenizi istiyorum. bu entry, yani şu aşağıdaki yazı haricinde bu konu başlığı altında immortal technique ile bilgi elde edemezsiniz. çünkü benim bu aşağıdaki yazım haricinde geriye kalan sayfalar dolusu yorumlar yazılar benim şahsımla ilgili. yani 10 sayfa yazıyı boşuna okumayın arkadaşlar. ben sizler için söylüyorum bunu. dediğim gibi bu entry haricindeki entryler immortal technique'le ilgili değil. o adamın nickini alıp burda yazar olan benle ilgili. çünkü böyle bi şey benim de başıma gelmişti. ekşi sözlük'te "thug love" ile ilgili 24 sayfa yazı görünce, "ooo amma da 2pac hayranı varmış" dedim kendi kendime. sonra 1-2 sayfa okuyunca yazılanların 2pac'la alakalı olmadığını anladım. hepsi o nicki alan yazar arkadaşımızın şahsı ile ilgiliymiş. yani benim durumum da aynı.

----

tech, amerikan hükümetinin yalanlarından katliamlarından, sabotaj ve komplolarından zarar gören/öldürülen kurbanların sesi olmakla yetinmeyip bu negatif aktif dışşallığın tavan yaptığı davada gelen eleştirilere aldırış etmeden yolunda hayranlarını çoğaltarak yürüyen, lirikalite olarak 23.000 dolarlık ultra yüksek moleküler yoğunluklu çelik yeleklerden daha sert sözler yazan, dünya turnesine çıkmış, afganistan ve filistin'de okul yaptırmış olan genç ama deneyimli, underground ve battle arenasında kendini yeteri kadar kanıtlamış ve cezaevinin kokusunu ciğerlerinde hissetmiş olan, feodal aristokratların ve oligark kodamanların beyin labirentlerine hukukun dahi önleyemeyeceği saatli bombaları koyan, dördüncü boyuttaki sürüngenimsi ırkın negatif beyin yıkayıcılarının etkisi ve kontrolü altında bulunan politika, bankacılık, sanayi, ticaret, medya, ordu gibi yapılarda hakimiyeti derin olan esas ulusal ve global kararları veren şebekenin en büyük düşmanlarından biridir. devrimci, aktivist ve rebel armz'in lideridir. küresel mücadelesinin canlı perspektifi ile sokak hiphopı karışımı dünya siyaseti ve müzikal politikası gün geçtikçe güçlenerek büyüyor. yerine ve zamanına göre mikrofonu çift dil kullanır. kodesten çıktığında revolutionary vol 1 albümünü yayınladı. ardından vol 2 ve 3rd world. şimdi sırada the middle passage var.

bazen peru'daki cezaevlerinde bulunan birçok siyasi mahkumu ziyaret edip fikir alışverişinde bulunuyor. göçmen hakları savunucuları ile birlikte yurt dışındaki çocuk hastaneleri için binlerce dolar bağışladı. kolyeler zincirler takıp süslü arabalara binip lüks evlerde bulunmuyor diğer züppe rap artistleri gibi. o parasını latin amerika'da tarım alanlarının yapımı için harcıyor. perulu lise öğrencilerine burs sağlamak için, afganistan ve filistin'de yetimhaneler için harcıyor parasını.

ayrıca emin olmamakla beraber bir kitap yazdığı da bana gelen bilgiler arasında.

albümleri;

(bkz: revolutionary vol 1/#7396465)
(bkz: revolutionary vol 2/#7396623)
(bkz: the 3rd world/#7396780)
(bkz: the martyr/#13517350)

bu arada, tavsiye edebileceğim birkaç şarkısı şöyle;

- the point of no return
- golpe de estado
- peruvian cocaine
- positive balance
- harlem renaissance
- harlem streets
- obnoxious
- the message and the money
- industrial revolution
- the 3rd world
- hollywood driveby
- the rebel
- reverse pimpology
- revolutionary
- open your eyes
- dance with the devil
- internally bleeding
- payback
- the prophecy
- the cause of death
- no mercy
- leaving the bast
- the illest
- crimes of the heart
- you never know
- one
- caught in a hustle
- napalm
- frontlines
- angel of death
- modern day slavery
- voices of the voiceless
- death march
- young lords
- black vikings
- natural beauty
- goonies never die
- toast to the dead
- the martyr

ek olarak birkaç şarkı çevirisi;

(bkz: the revolution of immortal technique/#12857056)
(bkz: bin laden/#13724406) (çeviri)
(bkz: the cause of death/#14075204) (çeviri)
(bkz: poverty of philosophy/#15086799) (çeviri)
(bkz: golpe de estado/#15085197) (çeviri)
(bkz: requiem/#15299127) (çeviri)
(bkz: frontlines/#16594976) çeviri
(bkz: war is my destiny/#17024394) (çeviri)
(bkz: the 3rd world/#17386525) çeviri
(#15598852) rebel armz, bir kısım çeviri.
(bkz: harlem streets/#23978857) çeviri
(#24119880) napalm çeviri

not: bu entry gelişmelere bağlı olarak devamlı güncellenecektir.
Altıncı nesil yazar. *
uzun yazar, üşenmez yazar, gofret sever. sağolsun, hoşgelsin.
resmi ideolojinin bilinç çarpıtmasına uğratmadığı nadir yazarlardan biri. hoşgelmiş.
hayvan gibi beat yapan hayvani 6 nesil yazar.

hoşgelmiştir ! *
(#6630835) ne güzel dedin ey yazar. klavyene sağlık.
Süper Maria theme müziği üzerine freestyle yaparak ne kadar iyi rap yapılacagını göstermiş anlam yüklü cümleler ve teorilerle protez rap yapar parçalarında devrim, devlet düşmanlıgı, politik eleştiri temalarını işler.Underground olarak çok geniş kitlelere ulaşmıştır dogu yakasını canlandıran mc lerdendir.
--spoiler--
"lan siz domates yedinizde noldu, aya çıkıp uzun eşek mi oynadınız?" dedirten başlık.
--spoiler--

dedirten durum yazarı.
sözlüğün onursal başkanı olması gereken değerli insan.
şakirtlerin eşsiz savunucusu.

ps:gel ben burs vereyim beni savun paşam?
özel mesajdan küfür eden yazarcık. kendisine küfür etmeden adam gibi konuşmayı öğretmek lazım.
(bkz: adam gibi adam)
Aslen Perulu rapçi.Siyasal rapin Amerika daki en iyi isimlerinden biri.Türkiye de Saian ın kendisini örnek aldığını düşünmekteyim.Bin laden şarkısı dinlenesidir,klibiyle beraber.
(bkz: altıncı nesil çaylak)***
Aydınlanma öncesi, hatta güneş görmemiş karanlık çağdan olduğunu düşündüğüm yazar.
(bkz: #7368243)
beni yanlış anlayan insan.
haddini bilmeyenlere haddini bildiren yazardır. kendisini buradan tebrik etmek istiyorum. değerli ender yazarlarımızdan biridir.

not: haklıyı söylemem birilerine koymuş galiba hemen eksilemişler. sizin gibi troller olduğu sürece eksilemeye devam edersiniz. eksileyin ne halt varsa.
immortal Technique'ten eksiğim yok fazlam var haa.. Tuanesoldeholdemianaputamentraguarra...

(bkz: Rap)

(bkz: HipHop)

(bkz: Sakultasaian)
iyi küfür ediyormuş diyolla. kapışmaya var mısın? not: adanalıyım. *
(bkz: kamil/#8988080)

çok zeki maşallah.
(#8988211)

bana diss atmıştır. çok alındım harbiden.