bugün

entry'ler (67)

bir kadına güzel olduğunu söylememek

götünü kaldırmak istememektir.

diyalektik materyalizm

felsefenin okullarda sıkıcı bir ders olmasına mütevellit yurdum insanının pek bir uzak olduğu ve fakat içselleştirildiğinde pozitif bilimlerden toplumsal olaylara yani evrenle ilgili herşeye cevap verebilecek kadar gelişkin olduğunu gördüğünüz düşünce sistemi.

ben daha tam olarak içselleştiremedim o ayrı. uğraşıyoruz.

yanlış hayat doğru yaşanmaz

kapitalin herşeyden üstün olduğu düzende aslında ne zaman insanlık için birşey yaptığını zannetsen derinlemesine düşündüğün zaman aslında yaptığın herşeyin tırnak içinde egemen sınıfa yararının olduğunu ve olmak zorunda bir şekilde bırakıldığını anladığın zamanlarda özellikle akla gelen sözdür. söyleyenin ağzından bal damlamıştır.* *

uzun süre giyilmeyen giysiden çıkan para

makinada yıkanmış pürü pak paradır. ama ütü ister o ayrı.

sıfat olan bir in yanında çoğul kelime kullanmak

eğer bir türk yaparsa kulağa çok antipatik gelen ve fakat türkçeyi yeni öğrenen bir yabancı yaparsa fazlaca sempatik gelen dil bilgisi hatasıdır.** * *

güçlü mü haklıdır haklı olan mı güçlüdür sorunsalı

türkiye gibi kaygan bir zeminde derinlemesine tartışılamayacak olan sorunsaldır.

hayallerin yıkılması

bazen topluca bir neslin başına gelebilir ve kısır hayaller kuran yeni yeni nesilciklerin türemesine sebebiyet veren hadise.

(bkz: 80 darbesi)

karpuz götlü kız

(bkz: daha karpuz kesecektik)

21 yaşında cinsel deneyimi olmayan erkek

bir çeşit bitkidir. 21 yaşında cinsel deneyimi olmayan kızda balta girmemiş orman mıdır? diye sorguladım lafın gelişi...* * * * * *

saygidan ceketin dugmesini iliklemek

birde kendine olan saygıdan aynanın önünde ceketi iliklersin. ha bide esnerken ağzını kapatırsın.

bir kadının en masum olduğu an

herhangi bir suç işlemediği her an.

(bkz: pardon ne demiştiniz)

yasak aşk

sadece otellerdeki resepsiyonistlerin şahit olduğu ve her zaman büyüklüğünden çok yasaklığını hissettiğiniz , bazen boğazınızda bir düğüm , bazen kalbinizde bir yumruk.

hoslanilan insandan ayar yemek

daha bir hoşlandırır.

(bkz: seven sikilir siken sevilir)

travestilerin cok pis laf koymasi

bir zamanlar erkek olduklarının kanıtıdır.

if i were in your shoes

türkçedeki karşılığı "senin yerinde olsam" olan ingilizce deyim. **

42 numara ayakkabı giyen kız

babasıyla ortak ayakkabı giyebilecek şanslı kızdır. *

spermler arasındaki diyaloglar

-bu kadar çabuk mu çıkacaktık!
-hakkınızı helal edin arkadaşlar.

azrail e söylenecek sözler

-özünde iyi bir insan olduğunuzu biliyorum
+özüm sözüm bir benim!
-delikanlısınız yani
+nevet

postmodern menemen

vintage menemenle arasında sınıf ayırımı bulunan menemendir.
(bkz: sınıfları temsil eden gıdalar)

him

sahnedeyden cinsiyet değiştiren bir vokale sahip, şarkılarının akustik versyonlarının dinlenesi olduğu overdose olmuş grup.