bugün

yüklemin belirttiği kişisiyle ilgili olan.
(bkz: kendini sansli hissetmek)
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: o kendi kendini bitirdi)
Dönüşlülük zamiri (adılı) olarak da bilinir.kişi adılı sayılır.
ben, sen, o ,biz, siz, onlar yerine kendim ,kendin, kendi(si), kendimiz kendiniz, kendiniz, kendileri yerine kullanılır. Kişi adıllarıyla kullanıldığında özneyi güçlendirme görevi ve anlamı vardır.Örneğin: "bunu ben kendim yazdım."
candy'nin okunuşu.

(bkz: şeker kız candy)
Kişiler üzerinde direnilerek durulduğunu anlatan bir söz.
(bkz: kendilik)
türkçe öğretmenlerinin içindeki e'yi ince okuyun diye sık sık uyardığı kelime.
okunuşu: (bkz: candy)
dönüşlülük zamiridir.
insanın hayat boyu anlamaya çalıştığı şey. belki de hiç anlayamadığı. en çok yüklendiği. öldürmek istediği bazen gerçekten öldürüp yok ettiği ama fark etmediği yanı. en bencil yanı, en acımasızca davranılan tarafı...en büyük arkadaşı, sırdaşı, herşeyi bilen yanı...
(bkz: kapalı e)
salla adlı şarkıya sahip hatun kişisi. önü açık yavrumuzun.
klibi istinye park'ın havasız otoparkında çekilmiştir. baya sabırlıymış orada o kadar saat çekim yapabilmiş.
mtv de gordugum ve isim bulmada yaraticiligin sinirlarini zorlayandir.
pembeyle kafayı bozmuş şarkıcı adayı.
(bkz: allah ım sen koru yarabbim)
an itibariyle beyaz show da saçma sapan bir şarkı söyleyen, ön tarafı tamamen açık bir tül etek giymiş şarkıcı.
abazan gençlerin yeni ilahı olabilecek ancak gerçek anlamda şarkıcı olamayacak kişidir kendisi. ***
içerden bir bağırış sesi gelir, oğlum koooş.
ben giderim.
annem: bu kızı daha önceden gördün mü oğlum?
gördüm anne derim.
nerde gördün,
televizyonda gördüm işte anne.
anne hala heyecanlı, yok oğlum normalde gördün mü yani, sizin okuldaymış da. gördün mü ?
anne bizim okulda onun gibi yüz tane var, ne bilim ben.
anne şaşkın, hmfssss.
erken yaşta ünlü olmuş bir bayan. biz ders notu falan, sen tvdesin hacı? * *
yoklama kağıtları ve sınav tutanaklarında gözüme ilişmemiş olmasından ekonometri okumadığını anladığım hede.
derslere gitmeyip, yoklamalara katılmadığımdan işletme okuyabilitesi vardır.
listede ne diye arattırcaktık bu arada, kendi mi?
gereksiz şarkıcılar listesinde adını en üstlere yazdırabilme başarısızlığını gösterebilmiş gereksiz kişilik.
bildiğin zengin, şımarık kız profilini yansıtan insan kişisidir. * * *
görgüsüzlük kavramının vücut bulduğu gereksiz kişi.
mümkünse küllerinin üzerine de işenmelidir.
şişme bebek tadında bir bünye. sanatçı olmak için sanata, şarkıcı olmak için sese gerek olmadığının kanıtı aynı zamanda.
çarmıha gerip son çiviyi de ellerimle çakmak istediğim bir tür varlık.

allahım bunları dünyaya biz hayatın anlamını sorgulayalım, hidayete erelim diye mi yolluyorsun?

sen ne kadar da yücesin!
dönüşlülük zamiridir. kendü, kentü gibi şekilleri de kullanılmıştır tarihi gelişim içerisinde.