bugün

entry'ler (79)

buz gibi olan yatak

şu an girmemek için sözlükte takılmama vesile olan yataktır...

çalışmayan elektronik eşyayı tokatlamak

o tokadın üzerine hala çalışmıyorsa tükürülmesi gereken eşyadır.bu travmayla belki son bir umut kendine gelir.

sınava gelmeyenlerin şekerini yiyen gözetmen

efendim bu gözetmen tek tek sıraları dolaşıp gelmeyen adayların şekerlerini en arkaya geçip çatur çutur yiyen gözetmenin ta kendisidir.nasıl bir beleşçilikse artık şaştım kaldım doğrusu...

sırtüstü yüzen kişi

yorulmuştur.dinlenmek istiyordur.denizin ortasında amuda kalkamayacağına göre biraz da böyle takılayım demiştir.

aşık olunacak erkeğin sahip olması gereken üç şey

bence bir tane yeter o da karakter.

yaran okul müdürü lafları

sabah sabah çene çorbası mı içtiniz yavrum?

tebrikler sıçtınız

yakın gelecekte ösym'nin sınav sonuçlarında barajı geçememe halinde ekranda yazılması muhtemel olan ibaredir...

iyi yemek yapamayıp evlenmeyi düşünebilen kız

aşçı bir adamla açığı kapatmayı düşünüyor olabilir.

ben bu yazıyı sana yazdım

hala unutamadım seni.çünkü unutmak istemediğim için...evet sana çok kızıyorum.göğsünü gere gere aşkına sahip çıkamadığın için kızıyorum.sevmeyi bilmediğin için değil bunu sana öğretmeme izin vermediğin için kızıyorum,herşeyi eksik bırakıp gittiğin için değil,yanına gelmemi istemediğin için ve beni yarım bırakıp gittiğin kızıyorum.aslında herşey için kızıyorum.

sen gidiyorsun

bir şarkının bir insan için bu kadar anlamı olabileceğini düşünemezdim elbet...aşık olduğum adam ertesi gün beni bırakıp çok uzaklara gidecekti ve o son akşamımızdı belki.sahilde bir kafede tam çakırkeyif olmuşken birden bu şarkı çalmaya başladı ve o kadar bizi anlatıyordu ki ben dağılmıştım,sanki acım bin kat daha artmıştı şarkının etkisiyle.bir şarkı bu kadar içten olabilir,bu kadar beni anlatabilir diye düşünmüştüm.hala ağlamadan dinleyemiyorum.

gecenin tek cümlelik özeti

bugün var,yarın yokuz,kiralıkmış hayatlar...

şehit sayısının aslında 40 küsür olması

türkiye'de sayının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.oysaki her gün şehit vermekteyiz malesef.ve insanlar ancak sayı çok olunca duyarlı oluyorlar.bu da bireye ne kadar önem verildiğinin göstergesidir!!hala çoğunlukçu demokrasi anlayışını yenemediğimizin göstergesidir..önemli olan rakam değil orada bir insanın can vermesidir.ocak en çok da düştüğü yeri yakıyor malesef

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

onu özledim.geveze susuşlarını özledim.saatlerce konuşmama heyecanla dinlemesini,yemeğinin ilk lokmasını benimle paylaşmasını,sen şimdi bu ojeleri benim için mi sürdün demesini özledim.yaşanacak o kadar şey varken yarım kalan her şeyi daha şimdiden çok özledim.

öğrenci evinde hasta olmak

ev arkadaşın hemşirelik tıp falan okuyorsa üzerinde stajını tamamlama eğilimi gösterir.ilgi manyağı olursunuz bir anda.

babaannenin tv deki edepsiz sahneye tepkisi

behlül mü bu gene?

kıyamet arefesi insan psikolojisi

ben hiç kimsem olmadan,tepeden tırnağa sarılmadan,şimdi ölmek istemem kalbine dokunmadan...

yapılmış en aptalca dalgınlık

çay demlemeye gidip,çayı demlik yerine çaydanlığa boşaltmak.aşıktım sanki o aralar...

aşkın genel kuralı

aşkın genel kuralı yoktur,olsa da uygulayamazsın zaten.tecrübeyle sabittir.her defasında ders çıkarmaya çalışırsın bak şunu yapmicam,bunu yapmicam diye.ama aşk kapını çalınca hepsi uçuverir aklından.bir bakmışsın yine aptal aşık oluvermişsin.aşk böyle yaşanır,hesap kitap olmaz.hesap kitap kural varsa onun adı aşk olmaz zaten.

üniversitenin vazgeçilmez öğrenci karakterleri

tam ders bitmek üzereyken soru soran uyuz toluluğu vardır birde.hepsini çöpe atıp üstüne basasım geliyor.

anahtarın evde unutulduğunun fark edildiği an

ev arkadaşlarından biri gelene kadar karşı komşunla şehrin sorunları üzerine girdiğin muhabbetle sonuçlanır.kocası da site yöneticisiyse bittiğinin resmidir.öğrenciler şöyle öğrenciler böyle,3 kişi dediler 13 kişi yaşıyor evde,gürültü vs... diye cümlelere maruz kalınır.bir da ha unutmak mı?tövbeler tövbesi