bugün

entry'ler (12)

kral çırılçıplak hem de diskoda zirvesi

zirveye ait bazı fotolar burada yer almakta:
http://www.flickr.com/photos/24022449@N04/
hepsini upload edemedim, idare edin. zaten diğerleri de bunların benzeri olduğu için upload etmedim.

kral çırılçıplak hem de diskoda zirvesi

sabah 8'de kalkıp işe gitmiş, akşam 19.03 sularında taksime gelmiş ve sözlükçülerle buluşmuş, biraz taksimde takıldıktan sonra stüdyo'ya doğru yola çıkmışızdır. 23.06 gibi içeri alındıktan sonra saatlerin ileri alınması ile birlikte sabah 5.32-6.07 gibi program bitmiş ve çıkışta bir şeyler yapalım deyip kalan yazarlarla önce çorbacıya daha sonra yine elenmeyip kalan yazarlarla sabahın 7.34'ün de ya da 8.03'ünde bir nargileciye gidip güzel güzel muhabbet etmişizdir. ama bitti mi? hayır kalan bir kaç kişi ile tekrar taksime gelip başladığımız yerde bitirmeyi uygun gördük zirveyi ve öyle yaptık.
beni yaklaşık olarak 32 saat 4 dakika 26 saniye uyanık tutan zirve olarak tarihte yerini almıştır.
organizatör tekrar etmezse kötü olacaktır, ayağı denk alsındır.

fingerboard

Kaya tırmanışı yapanların evlerinde antreman yapmak için kullandıkları bir alettir. özellikle parmakları (adından da anlaşılacağı gibi) çalıştıran bir alettir. çeşitli antreman programları ile değişik kas grupları da çalıştırılabilir.

kola yazı yazmak

uzun gömlek giyiliyorsa lise çağında kopya için başvurulan bir yöntemdir.
daha seksi olanı ise bacağa yazı yazmaktır.

barış için geldik

bunu diyene; o silahlar ne o zaman? diye sorulması gereklidir.
-barış için geldik
-peki ya o silahlar
-barış için, barış için.
-mermiler?
-hepsi barış için, barış için.
-e vuruyorsun ama?
-barış için, barış için.
(bkz: cem yılmaz)

bekarete önem veren bayan yazar

türkiye'de evlenilecek bayan olarak nitelendirilen bayandır. ne hikmetse tüm türk erkeklerinin ortak noktasıdır;
her sevgilim versin eşim bakire olsun.

boulder

patlayıcı güce dayanan bir kaya tırmanış türüdür. boulder genellikle kısa kaya kütleri üzerinde zirveye çıkılacak rotalar bulunarak yapılır. zirve dediğimiz 1-2 metrelik bir yüksekliktir.
bir de bunun yüksek kayalarda yapılan çeşidir vardır high boulder olarak bilinir. izlerken bile adamı korkutan cinsten bir şeydir. 6-7 metre yükseklikte, hiçbir emniyet malzemesi olmadan ve her an bir düşme riski ile tırmanmak. gerçekten çok zordur.

la sportiva

Kaya tırmanış ayakkabılarında dünyanın en iyisi olarak bilinen testa rossa adlı kaya tırmanış ayakkabısını üretmiştir.
(bkz: friction)

kaya tırmanışı

özellikla ön kolları çok fazla çalıştıran bir spordur. düzenli bir şekilde yapmaya başladıktan sonra güzel bir vücuda sahip olursunuz. bir zaman sonra ise kendinizi yediğine içtiğine dikkat eden biri olarak bulursunuz.
Kayadan uzak kaldığınız zamanlarda ise evde fingerboard yardımı ile veya yapay tırmanış duvarlarında boulder yaparak bu açığı kapatabilirsiniz. en azından ben öyle yapıyorum.
Bir başka güzel yanı ise hep özenilen insanlar vardı ya yiyorum yiyorum ama kilo almıyorum. işte bu insanlardan olabilirsiniz. o kadar yersiniz ama hayvan gibi efor sarfettiğiniz için o yediklerinizi eritirsiniz. tabi fazla yememekte hatta sağlıklı beslenmekte yarar var bu sporu yapabilmeniz için.

kızların geğirmesi

almanya'da normal karşılanır, hatta geyirdikten sonra bir de "çok yaşa" denir. Almanlar gerçekten çok garipler.

şemsiye alırken dikkat edilmesi gerekenler

Tüm şemsiye alanların almadan önce okuması gereken bir kitaptır. ben okudum aslında öyle çok fazla bir bilgi yok, zaten ince bir kitap.
aklımda kalan bir kaç madde:
1- Bayan şemsiyesi mi? erkek şemsiyesi mi? buna dikkat edin.
2- Göte girilirse açılıyor mu? açılmıyor mu? direkt deneyerek alın. açılır derler açılmaz, açılmaz derler açılır.
3- Adam dövmek için kullanılabiliyor mu?
4- ve en önemlisi; yağmurdan koruyor mu?

doğrudur. aslında mavi muammer adlı bir türk filminden esinlenilmiştir.