bugün

entry'ler (329)

sjw lerin insanı zorla lgbt düşmanı yapması

Nasıl ki ingilizlerin eski döneminde toplumsal ahlakın bozulacagindan endişelenen ve çözümü dini yaygınlaştırmakta bulan liderlerin baskıyla dini yaymaya çalışmasının ters tekmesi ve insanları dinden uzaklaştırmasi örneği gibi.

erkek kiralayan kadın

Bizim ülke cidden çok abaza la. Ben kültürel etkenlerin kızların karakterine yansımasından ve erkeklerin kolay seks yapamamasindan kaynaklandığını düşünüyorum. Bir rus yengeniz vardı ;);) bana demişti ki genelde Türk erkeklerini hiç sevmem. Çünkü tüm kadına yaklaşma amaçları seks konuyu eninde sonunda buraya getiriyorlar demişti. Herkes böyle olmasa da haklı olduğu bir gerçek. Maalesef abazalik çok fazla.

sözlükte kimsenin birbirini sevmemesi

Günlük hayatta da böyle moruk ya. insanlar vay şu adam ne kadar iyi veya havalı hemen bunla arkadaş olmalıyım demez. Sende bu özelliklerin varlığını sezdigi anda hayranlıkla karışık iğrenç bir kıskançlık ve nefret duyar. Tabi genelleme yaptım bu her ortam ve her kişi için geçerli değil.

müslümanların kötü kokması

Başlık açmadan beni koklamayı unutmuşsun ayıqs ;);)

peygamberler iskoç olsaydı etek giyer miydiniz

Arap peygamber olduğu icin şalvar giymedigimiz gibi iskoç olsa da etek giymezdik. Çünkü peygambere uymak demek bu değildir.

100 yıla kalmadan avrupa nın islam olacağı gerçeği

Allah isterse her sey olur da dünyanın işleyişini az buçuk farkeden ve kuranla haşır neşir olmuş biri tanrının dünyada alinteri dökene bunun karşılığını verdiğini bilir. Yani Müslümanlar olarak bi sik yiyemiyorsak oturup nerede yanlış yapıyoruz diye düşünmemiz lazım. Kuran devamlı akletmeyi emreder, dünyayı incelemeye çağrı yapar. Biz bunlara ne kadar uyuyoruz mesela. Örneğin bu iğrenç tasavvuf mistisizmi piyasaya çıkmadan islamin ilk dönemlerinde kuranı akılla anlamaya çalışma kültürü varken ne Müslüman adamlar çıkmış ürünler ortada. Şuan bu hali kaybettik. Her neyse. Yani bu kurduğun cümle aslında bir komunistin devrim gelecek moruk hayalleri kurması gibi.

hayvanseverlik vs köpektaparlık

ilki sağlıklı olandır ikincisi ise patolojik.

köpektapar

Son zamanlarda iyice zıvanadan çıkmış sikindirik gruplardan biri. Genel olarak amaçsız hayatını bir amaçla anlamlı hale getirmeye çalışan ya da saçma bir konuda duyar kasıp kendi mallığın bir anlığına unutmaya çalışan insanlardan türemiştir. Son yıllarda her bok linç edilir her şeyden duyar kasılır oldu. insan artık agzini açmaya korkuyor. iğrenç bisey bu.

ilkokullara abdülhamid han portresi asılması

Elle tutulur bir tarafi yoktur. Abdülhamid Abdülhamid diye dolanıp da aklı başında bir insan evladına da rastlamadım. Bunların bir Osmanlı padişahı Abdülhamid i bu kadar abartmalarinin sebebi politik rivayetlerdir.

kemalistlere gıcık olmak

Pek çoğunu Atatürk ün kendisinin siklemeyeceği tiplerdir kemalistler. Çoğu Samandan bir Atatürk oluşturur ve onu takip ederler.

türkler hristiyan olsaydı

Bilemeyiz çünkü türkler Hristiyan olmadı. Şu olsaydı bu olurdu bu olsaydı şu olurdu gibi varsayımlar anlamsız.

ateistler ölünce nereye gider sorunsalı

Herkes gibi sorguya çekilecekler. inanmamaları başlarına geleceği gerçeğini değiştirmiyor.

cinsel tercih

Olay biraz kompleks. Hani günümüzde diyorlar ya bu bir seçim işte falan. Yani bu bir seçim değil. Biyolojik bir faktör var mı bilmiyorum fakat varsa biyolojik faktörle yaşanan travmaların kombinasyonu olarak ortaya çıkan bir yönelim. Yoksa 20 yaşına gelince oturup hmm evet artık kızlardan hoslanmaliyim demiyor bir kadın örneğin. Bildiğim kadarıyla tek başına hemcinsinden hoşlanmak psikiyatride bir hastalık kabul edilmiyor. Fakat hemcinsinden hoşlanıp bundan rahatsız olan kişide cinsel kimlik karmaşası olabilir gibi gibi. Demek ki bir seyler yaşanmış ki karmasa ortaya çıkmış. Bunu incelemek lazım, genelde bir travma çıkar travma çözülür ve karmaşa ortadan kaybolur.

elle yemek yiyen arap özentisi tarikatçılar

Elçilere uyalım onların hayatlarından ibret alalım ne demek? Mesela bak Elçi muhammed bir karar alırken karar bir danışma mekanizmasindan geçiyor ve böyle alınıyor. Bu bir ibret. Mesela elci yusuf kendisini arzulayan kadına karşı koyuyor zina yapmamak için. Mesela tüm elçiler dürüst ve özü sözü bir insanlar, aynı zamanda hayatlarını cennet karşılığı satmış ve tek tanrıya adanmış insanlar. işte bu gibi şeyler elçilerden alınacak ibretler. Fakat bizim denyolar elçiye uymak denince gidip sakal bırakıyor sünnet diye. Ya da deveye biniyor falan.

cin çıkarma seansında işkence ile öldürülen kadın

Bu mevzudan müslümanlığa sallayan yarım akıllılar dinin tek kaynağı kuranda cin cikarma seansları olduğuna veya hacamatın kuranda geçtiğine dair delil getirebilirler mi?

hz muhammedin cehennem tasviri

Neden tanrı sırf kendine inanilmadi diye cehenneme atar insanı kafası tamamıyla olayın icyüzünü anlayamamaktan kaynaklı. Bi kere insanın tanrıyı bilmemesi demek bunu haketmemiş olması demektir. Kuranın mesajı bu yöndedir haketmeyen insan tanrıya teslim olamaz. ikincisi de tanrıyı bilmemek bizim sandığımızın aksine basit bir şey değil çok büyük bir zulümdür. Bunu ilmi her şeyi kuşatan tanrı bildiriyor. ilmi kısıtlı olan senin bilemeyeceğin çok daha derin şeylerden haberdar tanrı zulüm diyorsa zulümdür. Çünkü belki senin hiç haberdar olamayacağın şeyleri biliyor da buna büyük zulüm diyor tanrı.

domuzdan insana ilk kez yapılan kalp nakli

Öncelikle domuz değil domuz eti yemek haram. Yukarıda biri demiş ki şimdi bu adam iyi bir iş yaptı ama Müslüman değil diye cehenneme mi gidecek. Olay şu şekilde ve kuranın da mesajı budur. Allah a teslim olmak bir sebep değil sonuçtur. Haketme meselesidir. Eğer sen buna layık bir hayat sürersen teslim olmak sana nasip olur. Ayrıca Allah ı inkar etmek kurana göre yaptıklarını silip süpürecek kadar bir zalimliktir kötülüktür. Yanlış trene bindiysen hangi vagonda olduğun farketmez hesabi. Yine bazı vasat tipler bilimi dinin alternatifi gibi sunmuş. Bu görüşü savunan pek çok kişi tarihi realiteleri de çarpıtıp bilim tarihini bilimle dinin kapışması şeklinde lanse eder. Mesela galileo koyu bir katoliktir. Halbuki bize anlatılan çeşitli emellerle carpitilmis tarihte galileo dine karşı bir görüş sunduğu için öldürüldü diye sunulur. Ama iş çok daha derindir isteyen darwin ve osmanlilar kitabını okuyabilir meseleyi detaylıca incelemiş. Aynı şekil bizim medeniyetimizin bu hale gelmesine sebep olan büyük bilim adamlarının da öyle hepsi ateistti gibi bir durum da yok. Mesela newton örneğine bakabiliriz. Özetle ne din bilimin alternatifidir ne de bilim tarihi dinle bilimin çatışması olmuştur.

domenec torrent

Guardiola ile çok vakit geçirmiş bence taktiksel anlamda gayet sağlam bir hoca. Galatasaray iyi bir iş yapmış. Ama Türk liginde ne yapacak acaba orası meçhul.

cinlerin ateistlere musallat olmaması

Cinler gerçekten de vardır. Hatta insanlardan bazısının cinlere sığındığı ve cinlerin onların azginliklarini artırdığı da vardır. Bunlar kuranla sabit burası tamam. Fakat cin musallatı dediğimiz olay bana uzak gelmekle birlikte bilmediğim için emin değilim diyorum. Belki de harbiden böyle bir şey vardır. Psikiyatri de bunu şöyle açıklıyor. Dissosiyatif kimlik bozukluğu diye bir şey var. Bilmeyenler için olayı kısaca şöyle: bu rahatsızlık yaşanan ağır travmalarla alakalı daha çok. Yaşanan travmalar sonucunda bir savunma mekanizması olarak adamın kişiliği bölünüyor. Yani 3 farklı kişiliği oluyor atıyorum. Bir kişilikte kendini kedi sanıyor atıyorum kedi gibi davranıyor. Bir kişilikte kendini ahmet birinde de mehmet sanıyor. Ama dediğim gibi bu vücudun bu travmalara dayanamaması sonucu oluşturduğu bir savunma mekanizması. işte o cin cikarma seanslarinda gördüğümüz hocanın adamın içindeki cinle konuşması aslında dissosiyatif kimlik bozukluğundan muzdarip kişilerin farklı karakterlerinden biri olabilir. Bunun kafama yatma sebeplerinden biri de ben hiç aklı başında birinin cin musallati muhabbetine denk geldiğini görmedim. Bundan muzdarip kişiler sanki hep psikolojik sorunları olan insanlardı benim gözlemim bu yönde.

erkek erkeğe muhabbet

Böyle aklı başında ve samimi biriyle gerçekleştirilmesi teröpatik etki yaratan muhabbettir. Oturur erkek erkeğe hayat hakkında yapıcı bir şekilde konuşur dertleşirsin. Ha ne yazık ki böyle adama denk gelmek de zor çünkü geneli ya kıskanıyor sinsi oluyor ya aklı başında olmuyor ya ikiyüzlü oluyor falan filan.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.