bugün

entry'ler (40492)

50 yaşındaki adamın 20 yaşındaki kızlara asılması

Sözlükte kız olmadığı için geçersiz önerme.

kuran ı öpme kampanyası

Bizde de okumak yerine öpülüyor genelde. Çatalı oyuncak bebek gibi yatağa yatırıp uyutmaktan farksız mantıksız bir davranış.

truva atı

O değilde küçükken Truva atı mofelini görüp bu düşman salak mı pencereli yapıyı heykel sanıyor diyen kaç kişiyiz.

1 şubat 1935 ayasofya nın müze yapılması

Ayasofya emekli bir yapıdır. Yüzlerce yıl yaşamış bir çok kültüre ev sahipliği etmiş bir çok farklı ritüel e şahit olmuş ve turizm için emekliye ayırmak gereken bir durumdadır. Müze yapılıp koruma alanı ilan edilmesi en mantıklı seçenektir.

imam maaşları ve dinden çıkış hikayem

Bu gün shorts da gezerken imam maaşlarına laf edenlere kızan bir imam gördüm. O anda aklıma yasin 21 geldi.

inançlı biri iken en sevdiğim ayetlerden bir tanesi idi. Ve tarikat karşıtlığımı da perçinleyen bir ayetti.

"Uyun sizden bir ecir istemiyen o zatlara ki onlar hidayete irmişlerdir."

Bize öğretilen islam'da bir imam halktan her hangi namaz kıldıracak yeterlilikte birinden çıkabilirdi. Bu işi gönüllü yapar gerçek hayatta da bir işi olur. ibadet zamanı dışında kendi işini görür ibadet zamanı namazda yardımcı olurdu. Hatta bir kişi olmasına bile gerek olmayan bir şey. Yeter ki o anda bir bilen çıkıp namazın başına geçsin.

Namaz kıldırmak angarya mı ki ücreti ödenip mağdur edilmeyecek bir işten sayılmalı sonuç olarak kılmak kadar kıldırmak da bir ibadettir ve mükafatı bu dünyada alınmasına gerek olmayan bir şeydir diye öğretilmiştir. Ücret yaptığı iş sıradan her hangi bir müslümanın yapacağı iş oluşundan dolayı ücret alması da ayrıcalık tanınması da uygun değildir. Ecir sadece para anlamına gelmez çünkü o ayrıcalıklar da ecir anlamı taşır.

Ben inançlı bir kişi iken de tarikat karşıtıydım. Hatta inançlı iken daha fanatik tarikat karşıtıydım. Siz 2018 de ki beni tanıyorsunuz. 2017 da ki ben çok daha farklı biriydi. Daha teolojik bilgilere yoğunlaşan ve islam'ı en gerçek şekilde yaşamaya çalışan. Hatta ilahiyat okumak isteyen. Şu an ki tarikat karşıtlığım sosyolojik ve siyasi bir çıkarım. Teizme inandığım dönemlerde bunun altında bir dini birikim ilede kuvvetlendiriyordum. Sanırım 2021 gibi net olarak teizm ile bağımı koparıp 2022 nin sonlarında nonteist olmuştum.

Şu an bazen sözlükte din tüccarı müşrikleri Allah dostu alim diye tanıtan tiplerin dinlerine karşı cehaletleri komiğime gidiyor. Eskiden sinirimi de bozardı.

Dinden çıkış hikayem de çok komiktir. Ateizmi çürütmek için çıktım yola. Çürüdü tamam da bu yol ile benim inandığım din de çürüyor... Deizm de çürüyor. O zaman bunun bir adı olmalı. O zamanlar bunun adını koyamamıştım. Cidden adını bilmiyordum şans eseri buna ne ad verdiklerini öğrendim. Agnostisizm. Bana şu an en çok huzur veren şey. Büyük bilinmezlik. Ateizmi çürütüyor teizmi çürütüyor deizmi çürütüyor. inatçı lekeler ile savaşıyor ve her şeye de cuk oturan bir ahlak etiği var. Bilmiyorum demek. Öğrenmeye çalışmak bedava da bilmediğin bir şeye inanmak etik değil. Sonuç olarak bilmediğin bir şeye bilmiyorum dersin kulaktan duyma şeylere de şöyle bir iddiası var ama bilmiyorum dersin öyle duydum dersin öyle duymuş birinden duydum falan. Dimi... Aksi ahlaksızlıktır ve yanlış yönlendirmedir. Ateizm bir darbede çürüdü lan. Ama ben gider isem hepsi benim ile gelecek diyip tüm diğerlerine olan bakış açımı da yanında götürdü.

tüm insanlar aynı yüze sahip olsaydı olabilecekler

Ben gene çoğunuzdan daha çekici olurdum. Bazı şeyler yüz ile alakasız.

sözlükte yaşlı erkeklerle sohbet eden kızlar

Kadın için kendinden büyük en ideal erkek yaş farkı minimum 248 dir. Daha küçüğü olgun değildir.

on üçüncü nesil

13. Nesil kutsal bir nesil olarak internetin altın çağında kurtarıcı olarak gelecektir.

hz meryem ile hz muhammed neden evlenecek

youtube shorts da gezer iken bu iki dini figürün evleneceği ile ilgili video çıktı karşıma.

tüm dini bilgilerim resetlendi. nasıl bu sonuca vardılar acaba.

https://youtube.com/shorts/gEZLGBUDY_U?feature=share

sedat peker r vites

Ulan eğer Sedat pekeri ele geçirip böyle bir açıklama yaptırttılar ise strateji falan hiç bilmiyorlar demektir. Sen sansasyonlar iddia eden birine böyle açıklama yaptırır isen kendi ayağına sıkarsın. Muhtemlen eskidir

bu gün ne yemek yapsam anketi

https://anket.uludagsozluk.com/s/23217/

Akşam yemeğinde kararsız kaldım size soruyorum.

kadınınıza sahip çıkar mısınız

Kadın kendine sahip çıkmayı bilir ise destek atarım. Hiç sevmem savaşamayan kadını. Şu bulgur pilavı bişirip evde melül melül bekleyen kadın modeline bir gün güvenmek zorunda kalmak uykularımı kaçırıyor.

doğukan kıyaseddin unanswered questions

Klon sözlüklerden para alıyorlar bence hatta admini bile olabilirler. Ne zaman bu tipler olay çıkartsa cart sözlük curt sözlük türüyor. Birileri çıkıyor aaa kanka bu sözlük çok güzel burada hiç sorun yok diyor.

Hadi bana kanıtlayın troll hesap reklam hesap ve eli yüzü düzgün hesap açıp bir de domein satın alarak kendi platformunu kurup para kazanmak isteyen biri olmadıklarını.

pure purple violet

Gene anonim hesap meselesi miymiş. Son günlerde artan kara kurt başlıklarından anlamak gerekirdi.

Panpa bir şey sorucam cidden. Neden. Ne oldu da böyle oldu anlatmak istersen dinlerim. Zamanında konuştuğumuzda da dişe dokunmayan ve etik anlamda bir sorunu olmadığını düşündüğüm sebepler sunmuştun. Gerçekte eğer sorun şey ise aslında armagedon projesinin başında bu kız var ise ve dünyayı kurtarmaya çalışıyor isen söyle bilelim.

Destek olalım.

pure purple violet

O değilde şimdi 10 olsa 20 olsa 30 olsa 40 olsa 50 olsa 5 milyon olsa napacaz. Bizi alakadar eden bir konu mu bu.

Ben bu sözlükte zamanında liselilerin yazmasına kızan kişilere de demiştim. Bırakın yazsınlar. Biz de o yaşlardan beri internetin farklı mecralarında varlık gösterdik.

Saçma sapan konular bence.

flörtle ilk buluşmada sorulacak ilk soru

-Aynı anda hem bir tando ile elma soyup hemde Barrett m82 ile 150 metredeki bir hedefi kafasından vurabiliyor musun.

+Ne dedin anlamadım.

-ya biliyor musun evcil timsahım bakıcısını yemiş benim hastaneye gitmem lazım.

pure purple violet

Son keşvedilen bulgular da aynı fotoğraf Brezilya da bulunan bir piramitin duvara çizili halde bulunmuş. 15 bin yıl öncesinden kaldığı düşünülen avatar çiziminin yöre halkının puma tanrıçası puğper olduğu yönünde.

Piramitleri de uzaylılar çizdi zaten. Biz insan bedenimiz ile anlamıyoruz ama yıldızlar arası seyahat etmek için zor yaşlanan bir uzaylı ırkının. Mensubu olduğunu düşünüyorum. Min 5 milyon yaşında. Evrendeki ilk medeniyetlerden birinin mirasçısı. Muhtemelen tarkimarlardan çünkü onların da avatar iz düşümleri genelde böyle oluyor.

ailenin sünni bir kızla evlenmeye karşı çıkması

Aile evleneceğiniz kişiye karar falan mı veriyormuş. ilk defa duydum bunu. Ailem kimle flört ettiğime bile karşımaz.

uzay muhtari vs 1gotlukyeracin

Ben ikisini de okumuyorum o sebeple karar veremedim.

erkeklerin saçları daha mı iyi sorunsalı

Bir video da denk geldim. Kız o kadar ürün kullansa da saçı uzun ve sadece şampuan ile yıkanan erkek saçı kadar gür ve parlak olmuyordu.

Sonra düşündüm. Evet lan benim saçlar uzun iken gür ve parlaktı.