bugün

entry'ler (31759)

muhammed in 9 yaşındaki aişe ile evlenmesi

Kaç yaşında evlenmiş konusuna çok takılmıyorum aslında. 9 iddiası için de 19 iddiası için de. Yaşı küçük ise bile bu bireysel değil toplumsal bir sorun Olur. Kimse dememiş demek ki o yaşta gelin alma diye. Sorun toplulukta.

Beni daha çok hayrete düşüren olay. Cemel vakasından sonra askerlerin Ayşe yi kim ganimet alacak kavgasına tutuşup Ali nin gelip. O sizin peygamberinizin hanımı siz annenizi ganimet mi alacaksınız diye azarlaması.

Uhut savaşında tepeden inenlerin komşusu bu peygamberin dul eşini ganimet almak için kavga eden askerler Galiba.

Sen bir dinin ilk temsilcisi olan kavimin sivilisin neden bir sahabe bir yönetici müdahale etmese azıtmaya dünden razısın. Hayret ediyor insan.

oğuz kağanın yolundan çıkana türk denir mi

Aslında güzel. bir noktaya parmak bastınız. Müslüman değil isen türk değilsin algısını sunmaya çalışan ekstremist şarlatanların atladığı oğuz ata gerçeğini tartışmaya sunduk. Ve oğuz atanın Türk tarihindeki bir çok şeyden daha komplike bir değer olması bir Türk birliğinde ki radikal ayrıştırma çabalarına tokat gibi cevap niteliğinde.

Dediğiniz gibi insanın etniğini başka bir etken etkilemez.

Türkün diğer etniklerden farklı olarak bir mitolojik atasının olması teknik olarak onu özel bir incelemeye tabi tutar.

Belki de diğerlerinin de vardı ama bizimki bu güne gelmiş.

Irk değil etnik köken ırk olsa yerimizde duramazdık. Irk öyle bir şey değil.

Oğuz Kağan türklerin yani diğer adı ile Oğuzların atası olup türkü türk yapan kişidir. Bir Türk oğuz kağanın yolundan sapar ise ona türk diyebilir miyiz?

eşi bar tuvaletinde kadın olmuş laik koca

Şurada hadsizin biri muhafazakar kızların arkadan vermesi hakkında başlık açsa kırılırsınız.

Sinsi sinsi laf sokmaya gelince bir biriniz ile yarışırsınız.

Cidden ciddiye alınacak tipler değilsiniz.

yüzde doksanı müslüman ülkede siyaset

Liberaller size oy vermiyor muydu? Teknik olarak Amerikancilar sizin orada iftiraya doyun biraz.

kürtaj dayının yine ortaya çıkması

Helal olsun dayıma oyunu bozdu. Şu an dünyayı yöneten ailelerin yanından geliyorum. Dayıdan korkmuşlar Türkiye'yi rahat bırakacaklarmış.

yüzde doksanı müslüman ülkede siyaset

Bu oran gerçek ise dini kullanarak siyaset yaptığınızda 50 yi zar zor geçiyor iseniz kendinize sormanız gerek ben nerede hata yapıyorum diye.

2008 krizinden sonra yaşam kalitesinin çok düşmesi

Eskiden 2 bin liraya MSI leptop alırdık şimdi tamiri o kadar tutar.

kafakoparanus dedeye uğraşan hadsizler

Ne yazdı biri söylesin ben okuyamıyorum hipnotize oldum.

uzay muhtari

görsel

kafakoparanus dede ye saygı duymuyorum

Oda sana duymuyor. Hatta sağda solda ahlak islam der birazdan gelip anana falan söver.

yobazların biz herkese saygılıyız yalanı

Bana gizli gizli laf sokmak isteyen şarlatanları ciddiye almıyorum.

Ben çizgimi aksinin kanıtladığını kendinin de bildiği şeyleri politik malzeme olarak kullanmayı bırakmayacak kadar düştüğün vakit çekmiştim zaten.

Münafık müslüman gibi davranana denir. Biz münafık değil kafir oluyoruz. Ve fotoşop fotolar üzerinden prim yapanların yaptığı şerefsizliklerin yakınından geçmeyiz.

4 liraya satılan sürpriz oyuncak

Hey sen olayı yanlış anladın adamım. Oyuncak sürpriz değil.

Süpriiiiiz!!! oyuncak!!!

Gibi düşün. Sen bimde oyuncak mı olur der iken ceeeee diye çıkıyorlar karşına.

siyasal kemalist

100 yıl önce yaşayan ata mı olur diyen kişi atayı siyasete alet ediyorlar diyor.

(bkz: Nabza göre entry)

yobazların biz herkese saygılıyız yalanı

"Ama olur mu kutsalımıza laf gelmediği sürece biz herkese saygılıyız. Bizi çok ezdiler biz hiç kimseye kötülük düşünmüyoruz.

Zaten biz sadece insanlar için en iyi şeyleri istediğimiz için böyle güzel şeylerin peşindeyiz. Ben kimseye nefret duyar mıyım öyle. Ben inancında çevresine saygılı bir garip faniyim."

Cidden yiyen kaldı mı bu sahte pozu. Konfor alanından çıktığı vakit kafasındaki tüm nefreti çevresine kusan. Kendi dayatmaları olmaz ise insanların canını yakabilecek kişilerin. Özellikle de herkesin yaşam hakkı düşünülerek hazırlanmış yasaları yıkmak isteyip.

Laikliği sekülerizmi falan sanki düşman bir din gibi sunmasına. Ama oklar kendine dönünce mazlum mülayim pozu kesmesini yiyor muyuz artık.

getirden gofret sipariş etmek

Hastaneye söyle gofreti. En azından hastaneye çabuk varır.

şeriatın olduğu yerde yaşamayan dinci

Yani herkes ana yasası kendine uygun ülkede yaşasın.

Yobazlar Arabistan'a iran'a gitsin.
Laikler Fransa'ya türkiye ye.
Arada kalmış seküler tipler Amerika ingiltere.

şeriatın olduğu yerde yaşamayan dinci

Benim şeriyatım içimde yaw. Diyip Avrupa'ya kaçar. Yemek gördün ye dayak gördün kaç prensibi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.