bugün

değişik bir kafaya sahip tiptir. böyle avutur kendini. evet.
" biz herkese yolunu süslü gösterdik " ayetine muhatap olan eylemdir.
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:

"Bir kimse, günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta hâsıl olur. Eğer tevbe ederse, o leke silinir. Tevbe etmeyip tekrar günah işlerse, o leke büyür ve kalbin tamamını kaplar, kalb, kapkara olur."

Harâiti
zemzem içip, oğlan çocuklarını zikip ben hepinizden müslümanım demek kadar feci bir cümle değildir.
Tevazu göstermektir.
içki içmeyip, zina yapmayıp hatta ortamlarda kadın eli bile sıkmayıp her türlü ahlaksızlık ve kötülüğü yapanlarla kıyaslanınca bu kişinin "ben meleğim." demesi gerekirdi.
Tayyip in milletin paralarını sovusledıgını ısbat edemeyen namertlerın görüldüğü mevzudur. Isbatın varmı lan.
Derler kardeş derler. Benim duyduklarım yanında bunlar melek melek. Obur tarafa gidip gelenler bile var ķardaș.
hiçbir sıkıntı yok, doğru olabilir. alkol ve zina başkalarına zarar vermediğin sürece sıkıntı değil. sadece dinlerde günah, bu da dindarları bağlar. normal insanlara bu yolla baskı yapamazsınız.
Alkol almak, Zina yapmak sadece dinleri bağlar, normal insanları bağlamaz mı!!! Bu sözünde samimi olan kendi anasını, bacısını, karısını, kızını alkol ve zina da serbest bırakır. Kusura bakmayın. Sırf din karşıtı yazmak gibi bir derdiniz olunca böyle şeylerde oluyor.
Çocukları öldürmuyor, tecavüz etmiyor, kimsenin hakkina girmeyip çalıp çırpmıyorsam sonuna kadar hakkımdır.
Var öyle birşey çünkü bunu söyleyen insan zaten ne yaptığını bildiginden sen karisma ve uzatma diye söyler. Ayrica bunları yapmiyorum deyip neler yapanı da gördük. Yani demem o ki sana ne yani? Sen bunları yapmıyorsan kul hakkına girmiyorsan ve kalbin de temizse ne mutlu sana.
alkol kısmını zaten konuşmayalım lütfen.

zina ne demek, aralarında evlilik bağı olmayan kişiler arasındaki cinsel ilişki diyor türk dil kurumu sözlüğü.

bu konuda tdk'ya göre de konuşmak çok yersiz.

bu bağlamda kalp temizliğini bu iki kritere göre olumsuzlayan kişinin, aslında hiç empati yapmayı beceremeyen BiRi OLDUĞUNU ve ilişkiler konusunda ne kadar bağnaz kalıplar içerisinde yetiştiğini anlamamak büyük salaklık.

kendilerini yadırgamak haddimize düşmez ama sözlük dediğin güzel insanlara bok atma yeri olmamalı.

kalp temiz değilse bunlardan bağımsız bir şekilde kirlidir ZATEN..
"Yaşanan onca şeye ,
Pay edilen ekmeğe ,
Birlikte ilk defa dinlenen şarkılara ,
Ceptekini üleştirmeye ,
Başlı kıçlı yatmalara ,
Damı akan odalarda kurulan hayallere,
ilk aşklara ,
ilk reddedilişlere ,
Salondaki çekyatta yattığımız eş dost gezmelerine ,
Sırf ucuz olsun diye yediğimiz ketçaplı pilavlara lan ,
Yoklukta içtiğimiz mantarı hep içine düşen şişesinden ucuz şaraplara ,
Kaçak binilen trenlere ,
Esnaf lokantalarına ,
Görüşmediğimiz arkadaşlara ,
Ayrıldığımız sevgililere ,
Alayına isyan değil işte kardeşim, alayının şerefine içiyoruz. "

şimdi ben bu adamlara kalbiniz kötü dersem benim kalbim kurusun Mahmut abi.
namaz kilip, dindar gecinipte akli cukunden ayrilmayan, kizlara agzinin sularini akita akita bakan insanlarin kalbi cok temiz dogru(!)
olum ne kadar karanlik bir zihniyetiniz var ya.
tabii tabii denip geçiştirilmesi gereken tiptir. evet.
Çocuk sevici dinine mensup olanların yadırgadığı durum. En iyi ahlak onlardadır.
yeni nesil müslüman tipidir. yerseniz. evet.
Oruç tutup namaz kıldıktan sonra çalmaktan, kul hakkı yemekten, çocuk sikmekten yeğdir. En azından o insan ne yapıyorsa kendine yapıyor, başkasına değil.
Bu cümlenin şirkten bir farkı olmaması gibi bir şeydir. Bre densiz kimsin ki allah ın eleştireceği şeyi haddin olmadan konuşabiliyorsun. Mal.
bayburt'lunun dediği gibi; girsin çıhsın niyetien bozma.o sağlam olsin yeter.
temiz değildir o olsa duramazsın.
kalbim temiz olmadığı için kullanmadığım bir söylemdir..

beyaz sizin olsun, siyah benimdir.. elleşmeyin..

oh kafa kuş amına koyayım..
Allah sonsuz bağışlayıcı affedicidir. Sadece kul hakkı affedilmeyeceği söyleniyor. Onu da akpliler düşünsün.
ilk ikisini bi arada yapamıyoz mu?

favori ikililerimden çünkü.
Kalp temizliği kavramını, maneviyattan, iyi huydan uzaklaştırıp, dünyevi mutlulukla bağdaştıran amiplere inat dile getirilen bir görüştür.
Alkol alırım, sevdiceğimle sevişirim de, erdemlerim ve maneviyatımla, Allah' ın en ponçik kullarından biri olduğunu biliyorum. Biz birbirimizi seviyoruz, siz kendi işinize bakın!!!