bugün

entry'ler (75)

okullarda el işi dersi olan karanlık dönem

(bkz: en sevilmeyen ders)

El işi yada iş eğitimi, tam adının ne olduğu konusunda kafamda tam bir netlik olmayan ders. Öğrencinin el yeteneklerinin bir miktar gelismesine sebep olması için okullarda bir dönem ders olarak verildiğini sanıyorum. Ama bir boka da yaramayacak olan dallamaca bir ders.

17 eylül 2019 kulp belediyesine kayyım atanması

millet iradesine atanan kayyımdır. 2019 yılında teknoloji harikası dronelere ve daha nelerine sahip olduğumuz bir çağdayız. siz bu belediye başkanının terörle bağlantıları olduğunu bilerek seçilmesine madem müsaade ettiniz o zaman kontrol altında tutacaksınız. yaşanılan bu olay eğer söylenildiği gibi kamu görevlileri tarafından destek görmüşse, en büyük sorumlu güvenlik güçleridir.
7 yurttaşın acısını yüreğimde yaşıyorum, olayın faillerinin hakkettikleri cezayı almasını inanın çok istiyorum. fakat bütün bu olayların yaşanmasında ki esas sorumlularında bizlere hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum.

bu entrye şimdi isterseniz 50 tane eksi basın..

türkiye nin gizli nükleer silahları

türkiye'nin gizli nükleer silahları fasulyeden, kamyoncu lokantalarında, kamyoncular tarafından üretilmektedir.

chp lilerin atatürkü getirdikleri son nokta

chpliler veya bir başkalarının atatürk'ü getirebileceği bir son nokta olduğunu düşmek kadar saçma bir olay yok.

mustafa kemal bu topraklarda yaşamış ve yaşadığı dönemde yurdun kurtuluş mücadelesini öyle ya da böyle gerçekleştirmiş bir liderdir.
ayrıca atatürk'ü güncel siyasete dahil etmeye çalışmak kadar da absürt bir durum yok. her ülkenin bir takım değerleri vardır. mustafa kemal türkiye'nin kurucu değeridir.

eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin demiştir. atatürk'ün geldiği son nokta budur.

17 eylül 2019 kulp belediyesine kayyım atanması

anayasaya dayandırılarak millet iradesine atanan kayyım.
bu kişiler aday olurlarken aklınız neredeydi sorusu sıkça dile getirildi. akp iktidarı bu kayyım atamalarıyla türkiyede erken seçimin yolunu kendi kendine açıyor.

16 nisan 2017 referandumda hile yapılması

31 mart istanbul seçiminde kesinlikle bir şeyler olduğunu iddia eden tarafın 16 nisan referandumunda gerçekleşen usulsüzlüklere göz yumduğu bilgisini tazeleyen başlık.

16 nisan referandumundan sonra sokaklara dökülen, sosyal medya hesaplarında ysk'yi oy çalmakla suçlayan kitlelere açılan soruşturmaların, davaların hiç biri istanbul seçimine bok atanlara açılmamıştır. seçimlere bok atanlara dava açılsın diye bir derdim yok. fakat toplumun her kesimine eşit adalet dağıtmak devletin başlıca görevidir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

insanlarla yaşadığınız problemleri çözmenin en kolay yolu o insanları ciddiye almamaktır.

kafamda bir tuhaflık

yazarı orhan pamuk olan başyapıt.

başyapıt diyorum ama orhan pamuğun ne en iyi nede en kötü romanı.

orhan pamuk okumaya yeni başlamış bir okur için diğer orhan pamuk kitaplarını hızlıca okuma isteği uyandıracak bir roman.
istanbula göç eden bozacı mevlütün hikayesini okurken, istanbul'a göçün hikayesini canlanırıyor orhan pamuk gözlerinizde. ayrıca bu kitabın gizemli bir yanından ve orhan pamuğun güzel kaleminin, romanın sonuna kadar okuru sürüklediğinden bahsedebilir.

erdoğanın putinle yeniden tanışması

görsel

15 yıl aradan sonra tekrar gerçekleşen tanışma.

erdoğanın putinle yeniden tanışması

how are you? nice to meet you. şeklinde gerçekleşen eylemdir.

nice to meet you how are you

erdoğanın şahane ingilizcesinin yeni bir boyut kazanması.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, üçlü zirve için ankara'ya gelen rusya devlet başkanı vladimir putin'i karşılarken, "nice to meet you. how are you?" (tanıştığımıza memnun oldum, nasılsın?) şeklinde konuştuğu haber kaynakları tarafından servis edildi.

çok yoruma açık bir konu olmadığını düşünerek, bilgi vermekle yetiniyorum.

erkek zekasının kadınları anlamaya yetmiyor olması

Kadın beyni ve erkek beyni arasındaki farklar olarak düzeltilebilecek başlık.

shaimaa khalili

bbc pakistan muhabiri.

kapandıktan sonra açılan kız

shaimaa khalili

kendileri bbc pakistan muhabiridir.

konu hakkında bir yazısıda bulunmaktadır. okumak isteyenler için paylaşıyorum..

https://www.bbc.com/turkc...08/140831_basortusu_karar

muharrem ince

mantar gibi yerden biten siyasetçi.

11.09.2019 tarihinde habertürk kanalında, didem arslan yılmaz'ın yönettiği, türkiye'nin nabzı isimli programda bir dizi skandal açıklamalara imza atmıştır. Dikkatimi çeken satır başlıklarından bir tanesi ve bence en önemli olanı 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklamasıdır. bu açıklama daha tazecik olan anılarımı birden bire tekrar hatırlamama sebep oldu. muharrem ince yıllardır kemal kılıçdaroğlu'nun seçim kazanamamasından dolayı genelbaşkan, başkan, cumhurbaşkanı gibi adaylıklardan uzak durması gerektiği konusunda söylemlerde bulunuyordu.

24 haziran seçimini kendi dilinden dökülen kelimelerle kaybettiğini söyleyen ince bence artık siyaset sahnesinden uzaklaşmalı. türkiye'de yaşayan yurttaşların birlik beraberlik konusunda olumlu gelişmelerle birlikte birbirlerine yaklaştığı şu günlerde, incenin ulusalcı diline hiç mi hiç ihtiyacımız yok.

ayrıca siyasi adaylıkların konuşulacağı ilk ortamlar tv binaları değil parti binalarıdır. 24 haziranın cesur yüreği şu günlerde neye veya kime hizmet etme çabasındadır? bu adaylık açıklamaları kimin veya kimlerin işine yaramaktadır? muharrem ince'nin açıklamaları demokrasiye inancı olan yurttaşları üzmüştür..

sineklerin verdiği rahatsızlık

vızıltıdır.

tunç soyer

imamoğlu hükümetinin bakanı olması beklenen bşb başkanı.

özlem çerçioğlu

imamoğlu hükümetinin aile ve sosyal politikalar bakanı olması beklenen bşb başkanı.

yılmaz büyükerşen

imamoğlu hükümetinin çevre ve şehircilik bakanı olması muhtemel olan bşb başkanı.

topuklu efe

imamoğlu hükümetinin aile ve sosyal politikalar bakanı olması muhtemel olan bşb başkanı özlem çercioğlu.