bugün

entry'ler (23)

ezan sesi duymak istememek

islamiyette hak yemenin ve birisine zarar vermenin günah olduğunu düşünürsek, minarelerdeki megafonlardan çıkan yüksek sesin, yeni doğmuş çocuğa, yaşlıya, okullardaki öğrencilere, yüksek sese duyarlı kişilere v.b bunlar çoğaltılabilinir. Zarar verdiğini düşünürsek bir şekilde, bu yapılanın aslında dinin kendisiyle de çeliştiğini görmek mümkün, buradan yola çıkarak, bunun üzerine düşünülebilinir.

türk kızlarının cahil olması

kızları ayıklama başlıkları bunlar sanırım.

uludağ sözlükte olup diğer sözlüklerde olmayan şey

forum olması, sözlük demek pek doğru değil, hak ketten kalitesiz bir ortam.

motorlu taşıtlar vergisi

Bir cam filmi kadar ilgi, alaka görmeyecek konu ve başlıktır.

temizlik işçilerinin açtığı kütüphane

Böyle haberleri duymak sevindirmiştir.

bir erkek olarak saçımı pembeye boyayamıyorum

Senin adına üzüldüm, bu durumda ne yapılabilinir, yıkayınca boyanın aktığı, boyalarla boyayıp evin içinde ta kılabilirsin en azından, yada doğaya çıkıp orada, yada seni kimsenin tanımadığı yerlere gidip, kafanda şapka yada kapatabilecek herhangi bir nesneyle, oraya vardığında kafandakini çıkarıp özgürce istediğin gibi dolaşıp tekrar geri döneceğinde saçını kapatıp geri dönersin.
Bunları yapabilirsin aklıma gelen bunlar, varsa daha iyi çözümler söyleyin

ateizm ile bilim çatışır mı

kendini rahatlatmanın yolları, bakınız başlık

kadıköy

bir ara teknelerde balık ekmek satılırdı, güzeldi, yolumuz her düştüğünde yemeden gitmezdik.

edit: yazım hatası.

sikeyim böyle hayatı

yaşayan her insanın mutlaka bir kerede olasa, söylemek istediği cümle dir. Hayatının herhangi zaman diliminde.

kasvetli hava

banka hesabında yüklü mevla paran varsa, sıcak bir evin, bolca zamanın varsa, hiçte kasvet barındırmayan hava çeşididir.
bunun bir üst leveli de, tüm sene parmak arası terlikle gezmektir.

kuzgun

kuzgun bir kuş türüdür, namı diyar bildiğin kara karga olarak ta tanınır bilinir, şaman dininde önemli bir yerinin olduğu da söylenir, ayrıca söylenenler arasında 80-300 yıl yaşadığı da söylenir.

iyilerin eninde sonunda kazanacağı gerçeği

iyilerin eninde sonunda kazanacağı gerçeği, bu lafa o kadar çok inanmak ister ki insan, ama bu ona bırakılmamıştır, der bir filozof.
Ayrıca umut fakirin ekmeği de der ve son olarak şunu da der, fakirin olduğu yerde adalet olmaz da.

halk otobüsündeki rönesans tablosu

Yazıklan çocuğa dediğim, Rönesans tablosu biçimi.

ingilterenin internetinin bizimkinden yavaş olması

Neye göre hızlı, ingiltere nin en ücra köyleriyle kıyaslamışlar sa haklı olabilirler.

en son alınan iltifat

en son değilde ne anlam ifade ettiğini bile unuttum bu kavramın ne idi iltifat sevgimiydi, neydi diyesim dediğim kelimenin anlamı.

garsonun masayı toplamasına yardımcı olmak

yardımcı olmak gerekir mi gerekmez mi orası tabi ki tartışılır ve bir sonuca varılır belki ama, burada asıl soru şu olabilir mi?
garsona yardımcı olmak o esnada düşünülmüş bir davranış mı yok sa üs ve orta egonun bir yansımasının sonucumu diyerek buraya bu sorunsalı bırakıyorum.

zırhlı araç verdiği adamı kırmızı bültenle aramak

tıraji komik bir olay gibi duruyor kendileri, böyle bir hikayeyi birine anlatsan (bilmeyen birine) bu ne la diye tepki alabileceğimiz bir durum arz etmektedir, zira başın dada belirttiğim gibi kendileri traji komiktir.

zall ın nihayet sözlük ün içine etmesi

zall kimdir, nedir, necidir bilmem ama, zalım dünyanın benim içime ettiği bir gerçek.

en nefret edilen ünlüler

en nefret edilen ünlüler, başlığının altında yazabileceğim bir hayli ünlünün olması genellikle suratını gün aşırı televizyonda gördüğüm şahsiyetlerdir kendileri başıma bir şey gelmeyecekse diyerek yazmak istediğim kişilerdir kendileri.

ben hashaskadkadred

elini klavyede dolaştırma dediğimiz bir yazı çeşididir. Şöyle ki; asdfdsgfdjgkhklfg