bugün

entry'ler (838)

göt deliği temizleyicisi

Bazı “büyük” adamlar için sadece dildir.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

Biz cehennemi çok uzaklarda arıyoruz. O bahsedildiği alevlerde, acı çekerek etini yakan cehennem tam olarak sol mememizin altında. Tanrı’nın bizi sınadığını düşündüğümüz her ne varsa dağın omuzlarına yağan çiğ tanesi. Asıl karlar kalbimizle kaplı. Benim asıl cehennemim yaşadığım güçlü empati duygusu.

Belki psikoloğun kapısını çalma vaktidir. 21 ağustos’tan bu yana eşini kaybetmiş olan kuzenimin yerine yaşıyorum sanki. Onun hissettiklerini anlamamın imkanı yok ama gördüm. Göz bebeğinin içine kadar işlemiş olan acının, menziline takıldığı yeri yakacak kadar güçlü olduğunu gördüm. Kalbim şimdi o yakarışlarla dolu.

Üstüne bir de hürrem’ini kaybeden süleyman’ın sözlerini duydum dün gece. "Renkler vardı Gülfem;sesler,şarkılar vardı. Bazen öyle anlarımız olurdu ki,alev saçlarından kıvılcımlar saçılırdı. Gözlerinden yıldızlar görünürdü. Bütün dünya nurla dolardı. Cümle âlem bir kalp olup damarlarımızda akardı. Şimdi hiç renk yok…” diyordu.

Hiç renk yok.

Kulaklarımda çınlıyor bu söz. Ya bir gün benim de renklerim solarsa. Ya ölümün kucağında sallanırsa sevdiklerim. Yok, olmuyor atamıyorum bu hissi içimden.
Kahkahalar atarken ağlamaya başlıyorum birden, hem de hıçkıra hıçkıra. Ben böyle ağladıkça ölümü de çağırıyormuşum gibi hissediyorum, sonra kendime olan öfkem, nefretim büyüyor içimde.

Tanrım, benim gökkuşağını ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. Çocukken Her yağmur sonrası koşa koşa balkona çıktığımı, gökkuşağına uzanmak için parmak ucumda yükselip ona dokunmaya çalıştığımı da bilirsin.
Benim yağmurumu gözyaşlarım etme.
Beni gökkuşağından mahrum bırakma.

“Hiç renk yok” dedirtme bana.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Sırf dinleyeceğim ve kalbime ilmek ilmek işlenecek olan o şarkı için fazladan 1 dakika yaşıyorum. Bitirdiğim kitapta bırakacağım hüzün ve farklı bir dünyayı tanımış olmanın gururunu tatmak için 1 dakika daha…

Gezip göreceğim yerlere ayak izlerimi bırakmak için 1 dakika… izleyeceğim filmin en etkileyici sahnesini tekrar tekrar başa sarıp hayranlıkla bakakalmak için yine 1 dakika.

Her solan çiçeğe su olabilmek için 1 dakika daha yaşıyorum. Sadece bunun için nefes alıyorum.

dertleşmek isteyen yazarlar

Kol kola girip kaybolan yüzüğümü bulmak için zikir ayinine katılabilecekler yeşillendirebilirler.

Evet, benim de derdim bu.

anın görüntüsü

B12 eklikliğimle şu şekilde başa çıkıyorum;
görsel

iki şeyhin karşılaşma anı

“Güçlerimizi birleştirirsek kolayca ahirete dönebiliriz” sarılışı o. Nerde görsem tanırım.

johnnie walker aged 18 years

Çok güzel ama ingiliççe.

çocuksuz hayat olmaz diyen evliler

Bu gün yiğenimin doğUm günü partisinde 3 çocuk annesinden duyduğum söz idi bu. Çocuklar ve sesleri olabildiğince fazlaydı ve aileleri o sesleri duymuyormuş gibi gayet rahat iletişim kurabiliyolardı birbirleriyle.
Ben de bir köşeye sinmiş desibel yüksekliğinden kafamı kopartmak istercesine ağrıyan başımla tıpkı bu tablo gibiydim.
görsel

Arkadaşlar, lütfen… lütfen üremeyin. Onlar uzaktan sevilecek canlılar. Bir iki iyi ebeveyn olabilecek kriterlere sahip olanlar fedakarlık gösterip çocuk yapsınlar ve bizler de onları bi camın arkasından sevelim. Ne bileyim fıstık falan atalım. inanın bana üremek zorunda değilsiniz.

ölseniz kaç günde unutulursunuz

Bundan 7-8 yıl önce annemle beraber kardeşim ev ahalisine dondurma almaya giderken 1 kişi eksik almışlardı. “Ya bir şeyi unuttuk ama neyi?” Diye düşündükleri şey bana alınması gereken dondurmaydı.

Anlatabiliyor muyum?

üstteki yazar gözünde nasıl canlanıyor

görsel

mutlu olmak

Pek başaramadığımdır. Başarıldığı zaman etkisi 1 dakikayı geçmez.
oysa acı çekme konusunda pek mahirimdir. Tüm hayatıma yayabilirim o duyguyu.

insanın nankörü olduğu duygudur mutluluk. Pek bi görmezden gelir haksızlık ederiz ona.

sözlükte karı kızın ne işi var

Mutlu musun k*ardeş cümleni tamamen okuyacağım diye astım krizim tuttu. Gözünü seveyim virgülle aranı düzelt.

Neyse, başlıkta bahsedilen karı kızdan birisi olarak mesajını aldım. Güçlü bir uludağ sözlük için ben de gitmeye hazırım. Frank sen de hazır mısın?

(Ulan unutmayın bu iyiliğimi)

el kremi ikram ederim zevatı

Kadir mısıroğlu’nun püskülü unvanına sahip adamla tartışarak kıymetli zamanını harcayan yazar.

Yav he he de geç.

uludağ sözlük metalci yazarlar birliği

Selam ve metal ile…

https://m.youtube.com/watch?v=7MojkXTQu1Y

entry girsenize lan

görsel

sözlük kızları

Edep erken bilmem ama ece erken bilirim ehehhe.

Neyse, şunu da iliştireyim şuraya. (bkz: Sus kız birgül orospusu)

3 eylül 2022 olayların asıl sebebi

12 eylül olayında bile bu kadar yargılanma olmamıştır. *

frank lucas

Şekil a da belirtilen frank lucas gibi adamların da müslümanlıktan, karı kızdan bahsetmesi bir miktar şok etkisi yaratmıyor değil. Aynen kanka en ahlaklısı sensin. Evren senin için yaratıldı aynen. En hard müslüman sensin evet.
görsel

sözlük yazarlarının itirafları

Az önce terkedildim ve yüzüme sürdüğüm 400₺’lik c vitamini serumum akmasın diye ağlayamıyorum.

defalarca izlesem bıkmam denilen filmler

Benim için sadece (bkz: yürüyen şato) dur. ilk izlediğim günü salisesine kadar hatırladığım, yaklaşık 10 kez izleyerek beni zaman makinesinde o güne götüren tek filmdir kendisi.