bugün

şampiyonlar ligi şampiyonu liverpool ve avrupa ligi şampiyonu chelsea'nin süper kupa için karşılaşacağı maç. vodafone park'da oynanacak ve 8taşlı kardeşlerimizin liverpool ile özlem gidereceği maç olacaktır.
ilk yarısının berabere biteceği şimdiden belli olan maç.
Liverpool 2005-2007'deki jenerasyonun benzerini yakalamış vaziyette, kadrosunu dağıtmaz ise şayet bu genç oluşumla önümüzdeki kupalara da ambargo koyacaktır. Darısı Galatasarayın başına.
kadın hakem stephanie frappart yönetecektir...
Hazard'ın Gidişi ile gücünün %80'ini kaybeden chelsea için kazanması neredeyse imkansız, Liverpool için ise formalite ayarında geçecek olan maç.
elinde fazladan bileti olan birinin kapımı çalmasını istediğim maç.
görsel
O gün beşiktaş ne canavar olur ha.
ingilizlerin akın akın istanbula geleceği ve Liverpool'un kazanacağı maçtır.

Liverpool ❤
tsi 22:00'da başlayacak olan, avrupa'nın en büyüğü liverpool ile süt kupası sahibi çelsinin süper kupa için istanbul vodafone park'ta karşılaşağı maç.

liverpool'da alisson becker ve naby keita sakat. muhtemelen adrian, robertson, vvd, gomez, taa, wijnaldum, henderson, fabinho, mane, salah, firmino 11'i ile başlayacaklar.

chelsea muhtemel 11'i ise umrumda değil sevenleri ekleme yapabilir.
Zevksiz geçecek maç. Chelsea Liverpool’a rakip olacak güçte değil. Evet.
8-0 lık maç ' ın rekoru kırıldı mı ?
chelsea basacak gibi bir his var.
e hadi biz de chelsea muhtemel 11'i verelim. chelsea seven de ne bileyim..

kalede kepanın yeri garanti. savunmada rüdiger'in sakatlığı devam ediyor muhtemelen oynamayacak. garibim chelsea zouma'lara falan kalmış durumda. christensen zouma ikilisi lampard'ı çok ağlatır maalesef. bekler azpilicueta ve emerson ile gayet sağlam görünüyor.

geçen sezonki sarri 4-3-3'ünden vazgeçilmiş görünüyor. sezonun ilk maçında 4-2-3-1'e geçti lampard. ben bu sistemin yerini kısa sürede 4-3-3'e bırakacağını düşünüyorum. kante'nin sakatlığı tam olarak geçmiş görünmüyor. jorginho-kovacic ikilisi liverpool üçlü orta sahasına hiçbir şekilde üstünlük kuramaz. zaten savunma sıkıntıdayken bir de yumuşak orta saha kurgusu chelsea için hezimete dönüşebilir bu maçta. sağlıklı bir loftus-cheek ve kante olsaydı işin rengi değişirdi ama şu aşamada chelsea'nin işi oldukça zor görünüyor.

öndeki üçlü pulisic, pedro ve barkley olabilir. 2 senedir vasat pedro ve kendini bir türlü ispat edemeyen barkley ile hücumda da kısır bir chelsea izleriz. pulisic şapkadan tavşan çıkarabilecek tek oyuncu görünümünde. ilerde giroud'nun yeri garanti gibi.

dolayısıyla bu oyuncu grubu ve oyun anlayışı ile liverpool'a zorluk çıkarabileceğini düşünmüyorum chelsea'nin. ligde ilk 6 bile zor görünüyor bu sene.
Chelsea zorlayacaktır , penaltılarda liverpool alabilir.. yahut uzatmalarda..
saat 22:00'da taksim'deki sanat performance açık hava sahnesinden dev ekranda ücretsiz izlenebilecek karşılaşma.
görsel