bugün

entry'ler (1698)

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

Kapi ve cam sungeri.

ama iyi erkekler de var

tabi ki varlar. öncelikle şunu anlamak gerek cinsellik düşünen erkek kötü erkektir diye bir şey yok. kadın erkek fark etmeksizin sağlıklı her yetişkinin cinsel istek duyma özelliği vardır. insanı iyi ya da kötü ya da tercih edilebilir kılan bu isteğini hayvan gibi ifade etmemesidir. ne yapar hayvan? bulduğunu sıkıştırır s..r çok afedersiniz. gücü yetmesi yeter, karşısındakinin ne istediği önemli değildir. yetmedi mi gider başka birini tutar onu da s..r.

kötü olarak nitelendirilen erkek hayvan gibi davranan erkektir. ihtiyacını gidermek uğruna yalan söyler, dil döker, rol yapar. ihtiyacını alınca da defolur gider. dürüst değildir. arkasında bıraktığı kızın onun için bir önemi yoktur. sahip olduğu çocuğun bir önemi yoktur. evli olsa bile evde bekleyen karısının bir önemi yoktur. o ihtiyacını gidermeye odaklıdır sadece. başka kadına da gider, başka kadınlardan çocukları da olur. kendi başı ağrımasın konforu bozulmasın diye yalan da söyler. cocuğunun geleceği önemli değildir, birlikte olduğu kadınların ruhsal durumu önemli değildir. vs vs..

bir adam düşünün size değer veriyor, sizi düşünüyor, yalnız bırakmıyor, ortak bir yaşam planlıyor, mantıklı planlar yapıyor, hatta ikinize göre yaşam tercihlerini değiştiriyor modifiye ediyor. sabah akşam sevgilisiyle sevişmek istese bu adama kötü diyemezsiniz.

hatta diyelim ki bir adam açık açık çoklu ilişki istediğini söylüyor. buna da kötü diyemezsiniz. uymuyorsa çıkarsınız hayatından.

erkeği kötü yapan yalan söylemek, kandırmak, karşısındakini küçümsemek aptal yerine koymaktır.

uludağ sözlük 2022 tasarımı geri bildirimleri

bok gibi olmuş reklama boğulunuyor. önceki tasarımda kıyıdan köşeden kullanılabiliyordu yine. giriş yapınca tasarım değişiyordu. daha güzeldi. mobile de uygulayamamışlar.

azalarak biten şeyler

Gun misafirligi, yatili misafirlik. Bizim kuzenler 15 tatile girdiler diye gelir 15 gun kalirlardi bizde. Tatil yapiyorlarmis. Tatil koyu isletiyoruz sanki. Nryse ki azalarak bitiyor.

eve misafir gelmesinden nefret etmek

Kucukken nefret ederdim ben eve misafir gelmesinden.

Ilk kategori komsu olan misafirdi. Efrndim bunlar 12 de gelirdi eve. Kimisi yardim edeyim diye 11 de damlardi. Yok ona cay yetistir yok suna kisir koy.. ben hala anlamiyorum kim neden boyle bir irgatliga gonullu olur da evine 10 kisiyi misafir cagirir ya. Bunlar bi de yakin donemde yavrulamis oluyorlar. Evin cocugu olarak bu hanimlar cay icecek gorumcelerini cekistirecek diye simarik veletlerine bakicilik yaparsiniz. Aksam 6 gibi evin babasi gelir. Ama yook kalkmaz hanimlar. Adam kendi evinde fazlalik gibi ic odalara cekilir. Gelip de salonuna ayaklarini uzatamaz. Ya evden kocalari cagiracak, ya hava kararacak anca o sekilde kalkilir. Fitil olurum ben bu gun misafirligine. Allahtan azalarak bitiyor artik.

Ikinci misafir turu bir turlu gitmeyen yatili misafirdir. Hemen hepsi akrabadir. Bunlar kendilerince tatile gelirler. Burasi tatil koyu mu aqlarim diyemezsiniz. Oyle uzun kalirlar ki, kuzenler 15 tatile girdi diye 15 gun kalirlar. Bi de aileniz asiri misafirperverse siz ailecek 15 gun yerlerde surunursunuz. Yataklar misafire verilir cunku. Babaniz falan gider bunlar geldi diye nutella alir gelir. Vay anasini ya bizim icimiz gidiyor da almiyor diye iclenirsiniz. Hatta oyle bi noktaya gelinir ki misafir de sikilir, sikilacak kadar uzun kalmistir ama kalkip gidelim demez. Der ki evin dekorasyonunu degistirelim. Ulan ben hayatimda boyle sacma sapan bi seyi haa gormedim. Gorecegimi de dusunmuyorum. Bunu en son abimin kaynanasi yapti. Hangi ic mimarlik fakultesinden mezunsunuz diyerek evde soguk ruzgarlar esmesine neden oldum. Pisman degilim. Aklim hala demediklerimde. S...r git artik evine demek gibi mesela.

Sinirlendim. Gelmesin misafir falan.

ülke batarken aynı gemideyiz masalı sıkan çomar

Ayni gemideyiz de gemi senin yuzunden batiyir oc diye gemiden ilk atilmasi gereken comardir.

sözlük yazarlarının sesleri

Turk san'at musikisini kendinden hic beklenmeyen bir performansla icra eden "ee senin sesin guzelmis.." tepkisini alan sestir. Ama su an yorgun ve karantinadadir. O yuzden soylemeyecektir.

bir yazarı merak etmek

En son merak ettigim yazar sevgilim oldu. Sonra da kimseyi merak etmedim zaten.

sevgilinin bir sorun yokken ayrılmak istemesi

muhtemelen sorun sizsinizdir.

yılbaşında yapılacaklar

nöbette olacağız efendim. ben şansımı s... ya. evde pijamamla oturup peluş battaniyeme bürünmek istiyordum.

üniversitede yapılmış en büyük salaklık

bütün aile hayatımı ortaya dökerek insanlara müthiş derecede negatiflik basıp sonra neden sürekli yalnızım diye söylenip durmak.

insanlar hakkınızda ne kadar az şey bilirlerse aranızdaki ilişki o kadar güzel oluyor. anlatmayın boşverin, boş yaparak da gayet eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

ne kadardır sözlüktesin

Galiba 6 ya da 7 oldu.

anın görüntüsü

görsel

Seffaf adam ve kirmizi kadin isimli eserim.

Saka saka. Bitmedi daha..

anın görüntüsü

görsel
Boyle bir sahne var elimde. Ne oynatsam ki bu sahnede?

depresyon

Sanirim bir kac gune girecegim. 10 gunu cikaramayacagim ben burada sevgili sozluk. Yavas yavas psikolojimin bozuldugunu hissediyorum.

stok fotoğrafçılığı

Merhaba arkadaslar kanalima hosgeldiniz. Calismaktan baska bir is bilmeyen hayati boyunca kitaplara gomulmus baska da bir is bilmeyen biri olarak delirmemek icin bu isi ogrenmeye karar verdim.

Su an tam anlamiyla sifirim. Kocaman bir sifir. Oyle bir sifir ki o sifirin ici bile bos. Baya bildiginiz bugun basliyorum. Aylar oncesinden dandik bi ikinci el fotograf makinesi aldim kendime. Elimdeki tek malzeme bu. O da eski bir model. Sonny cyber-shot imis.

Simdi her seyde once okuyup ogrenmenin onemli oldugunu dusunen biri olarak bugunku planim kendime fotografcilikla ilgili bir yazili kaynak bulmak olacak. Eger bulamazsam youtube dan video arastiracagim. O da olmazsa udemy den kurs almayi dusunuyorum. Gelismeleri donem donem buraya yazarim sozluk. Bakalim yine fiyasko olan bir hobi mi olacak yoksa bir yerlere varabilecek miyim?

şu an nerede olmak isterdiniz

Cok mutlu oldugum bir yer hatirlamaya calisiyorum..

Belki de gelecekteki bir andir bu an. Hatirlayamiyorum.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

(#42255481) 20 li yaslarinda, kendi halinde biri.

hoşlandığı halde çıkma teklifini kabul etmeyen kız

eğer bu kızı anlayamıyorsanız nispeten güzel bir hayat yaşıyorsunuz demektir. malesef güzel bir ilişki yaşamak için sadece hoşlanmak ve hoşlanılmak yetmiyor. bizzat bir zamanlar yaşamış bir insan olarak olasılıkları dizeyim.

maddi imkanı yoktur. evet bu kızlar için de sorun. kendine bakmak, az biraz makyaj yapmak güzel giyinmek vs para gerektiriyor. 2017 2018 de dışarıdan belli etmesem de kuruş kuruş otobüs parama kadar hesaplıyordum ben. dışarı çıkıp bi kahve içmeye param yoktu. kimsenin üzerinden geçinecek kadar da gurursuz değildim. ne kadar seversem seveyim biri çıkma teklif etse idi kesinlikle hoşlansam da hoşlanmasam da reddederdim.

ailesinin yoğun baskısı altında kimselere çaktırmadan yaşıyor olabilir. dışarı çıkmasına izin verilmiyor, olur da bir ilişkisi falan olursa okuldan alınmakla tehdit ediliyor olabilir. kaşlarını aldığında bile sert bakışlara maruz kalıyor olabilir.

birine güvenmiştir ve yarı yolda bırakılmıştır. ya da saftır ve itin birini fazla ciddiye almıştır. kendi dünyasında başkaları için "alt tarafı bi kahve içtik" durumu kendisine aşşırı değersiz ve terk edilmiş hissettirmiş olabilir.

başka planları daha önemli problemleri vardır. o dönemdeki ilişki ne kadar o da istese de hiç umduğunuz gibi olmayacaktır. sizi de zor durumda bırakmak istemiyordur. mesela yakın zamanda uzaklara gitmek zorunda kalacaktır.

siz yanlış anlamış olabilirsiniz. belki de sizden hoşlanmıyordur. bu da bir ihtimal.

koku alamamak

dün başıma gelen elim ve vahim olay. ne önemli bi şeymiş bu koku alma durumu.
efendim hafif nezle olan şahsım bir hevesle aylar sonra ziyaretime gelen annemleri beklemekte idim. geldiler ve bi çorba yapayım adamlara dedim. içiyoruz çok güzel olmuş yavrum falan diyorlar ama içimden diyorum ki "ulan lisa ne biçim çorba yapmışsın bok gibi olmuş. insanlar ayıp olmasın diye nezaketen güzel olmuş diyor. "

sonrasında yabıştırayım kahveyi dedim. sütü her zaman kontrol ederim kullanmadan. aha dedim bozulmuş bu. anneme sordum gayet iyi dedi. kahveyi de içtik ama diyorum lisa ben senin elinin ayarını.. tam bozulacak zamanı buldu. bu ne biçim kahve.

en sonunda kolonya ikram edip de "bu ne dandik kolonyaymış su gibi" dememle bizimkiler uyandı. güzel koktuğunu söylediler. çekiyorum çekiyorum yok. alkolu burnumu yakıyor sadece.

hemen gidip test verdim. pozitif geldi. baş ağrım ve koku tat kaybı dışında bi şey yok şükür. yalnız o kadar bok bir işim var ki insan pozitif çıktığına sevinir mi? sevindim vallahi. hadi bana iyi tatiller..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.