bugün

entry'ler (45)

siz daha türkçe konuşmayı bilmiyonuz

(bkz: terzi kendi söküğünü dikemez)

konuğunun şarkısını söylemeye çabalayan sunucu

(bkz: esra ceyhan)*

annenin bundan da yesene demesi

4 ay sonra ailenizin yanına gittiğinizde anneniz sizin geldiğiniz yerde hiçbir şey yemediğinizi düşünürekten yemeniz gerektiğni düşündüğü her şeyi siz bir kaç gün içinde yedirmeye çalışması sırasında sarfettiği sözcük.

yanlış anlama ama bir şey diyeceğim

birazdan söyleyeceğimiz sözün o insanda yaratacağı tepkiyi en aza indirgemek için kurulan cümledir.
-sana birşey diyecem ama yanlış anlama
-söyle canım
-şimdi sen benim sevgilimsin yaa
-eeee
-ama bak yanlış anlmak yok
-tamam dedim cümleni bitir
-mesela şimdi hani yapmam da ben senden birşey istesem mesela ne kadar ileri gidebilirm yanii
-sen ne diyorsun ya manyak mısın bu da ne demek
-ya bak sakın böyle bir şey isteyeceğimi falan düşünme aklımın ucundan bile geçmez de merak ettim
-bana böyle sorular sorma sakın
-hayatım ben yanlış anlamadın demi sapık falan değilim yani
-kapat şu konuyu ahmet yeter ya.

msn e kendisini ekleyen kişi

msnini açtığında çevrimiçi kimse olmadığını görünce morali bozulmasın anlık da olsa mutlu olsun diye yapmıştır.

on lira versen yeter

pazarlık kapısını kapatmak için kullanılan cümledir ki müşterinin de gözünü boyar.bunu yapan esnaf bir süre sonra yeten 10 liralardan artanlarla köşeyi dönebilir.

herkesin sevgilisi selena

çocukları küçüklükten sevgili kavramından soğutabilecek unvan.

okudugu gazeteye gore insan siniflandirmak

olayları duymak istediği gibi yorumlayan gazeteyi okuyan insanların, okuduğu gazeteye göre düşüncelerini, siyasi görüşünü anlayabilmek ve sınıflandırmak mümkündür.

bal

öksürük için karabiber, sıcak su, limon karışımına karıştırılan her derde deva besin maddesi.

aile ile film izlerken seks sahnesi çıkması

o sahneyi görmemiş gibi yapıp başka bir şeyle ilgileniyor havası vererek ya ayağımın altında bir şey mi çıkmış çok acıyor anne bir bakar mısın diyerek ebeveynleri de oyalanmak yapılacak en uygun davranıştır.o sahne geçtikten sonra da çok ayakta kaldım bugün heralde ondandır neyse geçer deyip yalanı ört bas edersiniz.

tum gozler uzerimde

ya çok mükemmel görünmeniz ya da büyük bir salaklık yapmanız sonucunda oluşacak durum.ilk durum çok gurur verici olurken ikinci durum o an hayata küsmenizee dünyaya lanet etmenize kendinizi dünyanın en salak insanı gibi hissetmenize neden olacaktır.

spor giyinen genclerde ceket meraki

tikilerin icadıdır oldukça alakasız durmaktadır ama nasıl oluyorsa kızlar hasta olmaktadır.

zeki kadınların evde kalması

erkeklerin zeki kızları severim demesine rağmen kandıramadıkları için bu tür kızları tercih etmemelerinden kaynaklanan durumdur.ya da kadın zeki olduğundan evliliğin başına ne işler açabileceğinin farkındadır ve bu yüzden evlilikten uzak durur.

eski sevgilinin yapabileceği iğrençlikler

sana o kadar acı çektirmesine rağmen yeni sevgilisiyle yanından geçerken ona sıkı sıkı sarılıp seni hiç umursamaması.bu hareketi yaparken içinizden birden kıza dönüp o seni aslında benimle aldatıyor hala bazı geceler benim yanıma geliyor deyip onları birbirlerine düşürmek gelir.ama sonra sözlüğün eski sevgilinin yapabileceği iğrençlikler bölümüne konu almamak için vazgeçersin.

aşıkken yapılan salaklıklar

aşık olmak zaten yeterince salaklıktır.yaptığınız salaklıklar bunun yanında ufacık kalacağından pek de önemli değildir.

kadınlara değer veren erkek

acil önlemler alınmazsa nesli tükenecek olan erkek türüdür.nesli tükenen diğer türler gibi bunların da değeri yeteri kadar bilinmemekte hala kadınlara değer vermeyen türden olanların peşinden koşulmaktadır. derhal korunmaya alınmalıdırlar.

genelevde çalışan bir kadınla evlenmek

adamın ailesiyle tanışırken ailenin erkek üyelerinin ya da adamın arkadaşlarının tanıdık çıkma ihtimali yüksektir.

öss sonuncusunun babasının söyleyebileceği laflar

istediği yere giremiyor o yüzden tercih yapmayacak bizim oğlan öyle eften püften bir bölüme gitsin istemiyoruz.

ezanın türkçe okunması

türkiyede yaşıyoruz ve resmi dilimiz türkçe.ezan arapça da okunsa namaza çağırıyor türkçe de okunsa namaaza çağırıyorr işlevinde herhangi bir değişiklik olmuyor.o zaman anladığımız dilde olması daha uygun olabilir.gayet mantıklıdır.

beni sev lütfen

senin için herşeyi yaptım her zorluğa katlandım seni memnun edebilmek için bir taraflarımı yırttm artık daha ne bekliyorsun beni sev lütfen...amaa muhtemelen buu söylediğiniz kişi sizin tam tersinize onu yerden yere vuran peşinde süründüren birini sevecektir.