entry'ler (60)

sözlük kızlarının yapabildiği en iyi yemek

Bamyadır. Çok severim. Herkes en sevdiği yemeği en iyi yapar bence.

hiç tanımadığın birine aşık olmak

Genelde ilk görüşte aşk olur. Yolda, sokakta, metroda, kafede görülür; aşık olunur ve bir daha karşılaşılmaz. Unutulur.

psikiyatri ilaçları

Sürekli verdikleri ama asla alıp kullanmadığım ilaçlardır.

Ben konuşmaya dert anlatıp çare bulmaya gidiyorum doktor ilaç yazıp yolluyor.

ilaçlar uyutup uyuşturmaktan başka işe yaramıyor. Annem de biliyor uyuyunca geçer demeyi. Doktora annemle aynı tavsiyeyi versin diye mi gidiyorum? Onca sene boşa okuyorlar resmen.

yazarların seçim sonuçlarını izleyecekleri kanal

TRT olmayacağı kesin. Ya da ben direk sonucu sorarım.

Sandıkların açılma aşamalarında türlü oyunlar dönüyor; her kanal başka şey söylüyor falan. Sinirler alt üst tabi. En iyisi git oyunu ver ve ertesi gün sonucunu sor.

Ki merak bile etmiyorum. Bu milletin akıllanacağına zerre kadar inansam merak ederdim belki ama ne kadar aptal olduğumuzu her seferinde kanıtladığımız için sonuç belli. Yine iq seviyemizi göstereceğiz. Hadi hayırlısı.

sinirlendiğin zaman ağlamak

Sinirlenildiği zaman karşıdaki kişiye zarar verme hissini bastırmanın ortaya çıkardığı olay.

Kısacası her şeyi yapmak isteyip hiçbir şey yapamamanın verdiği hasar.

ilk defa oy kullanacak sözlük yazarlarna tavsyeler

Oyunuzu kendi özgür iradenizle verin. Babanızın verdiği kişi veya partiye vermek zorunda değilsiniz; her şeyden önce bunu unutmayın.

sabah uyanınca ağızın çok kötü kokması

Kötü kokuyor diyene kadar git dişini fırçala derim ben adama.

dövme yaptırmak

Abdeste bir manisi yoktur. Ancak haramdır. Allahın yarattığı vücut en güzeli ve en temizidir. Eğer dövme güzel olsaydı Rabbim hepimizi dövmeli çıkarırdı anamızın karnından. Ayrıca sana emanet edilen bu bedene eziyet etmek de kimin haddine? Bu şekilde sen allahın yarattığına karşı gelmiş beğenmemiş ve değiştirmeye kalkmış oluyorsun ve bundan dolayı haramdır.

Tabi sen içki içip zina da yapıyorsan dövmenin haramı ve günahı sana koymaz. istediğini yaptır kardeşim.

gece gece sevilen insanın gelmesi

Al yanına sarıl ve uyu. Gece gece içmek de neymiş? Ertesi sabah iş var; yatıp zıbarırız.

erkekte en iyi burç akrep kızda boğadır

Erkekte yengeci kadında balığı tek geçerim. Çok sevimliler lan.

topuklu ayakkabı

Bağımlılık yapar. Ayakların parçalansa da giymekten vazgeçemezsin. Yaşasın ayağa vurmayan topuklu ayakkabılar.

bursa

Yeşil'in en güzel tonlarına ev sahipliği yapan; yaşanılası güzide şehrimiz.

sözlük yazarlarının saç ve göz rengi

Kırmızı saç ve kırmızı göz.

rüyada bilal erdoğanı görmek

iyi bir şey olabilir aslında. Ondan hayatımı sıfırlamasını isteyebilirim mesela. o da gider rüyalarımı sıfırlar orası ayrı tabi. Malum anlama eşiği yüksek. (bkz: rüyaları sıfırlamak)

zonguldaklıların genel özellikleri

hiçbirinden bir cacık olmaz. güvenmeyin pişman olursunuz. hele alaplı veya devrektense kaçın. yüzünüze gülüp arkanızdan öyle bir konuşurlar ki şaşıp kalırsınız. eğer dostsanız küstüğünüz an bütün sırlarınız açığa çıkar geçmiş olsun.

Edit: Ereğli'de ye iç gez eğlen ama Ticaret yapma. Bir Dost.

selahattin demirtaş

Adamın tek doğrusu var, herkese iyi görünmeye de çalışmıyor, davaları belli, istedikleri belli. kendimden utanmasaydım ve eğer nankör bir insan olsaydım oyumu ona verirdim. Siyasette çok dansöz var malum ne yaptıkları ve ne yapmak istedikleri belli olmayan.

ekmelettin ihsanoğluna oy verme gerekçeleri

Mecburiyetten.
Yoksa kaçınız adamı tanıyıp vereceksiniz ki oyunuzu? Mesela bir deniz Baykal olsaydı buraya bir sürü madde yazılabilirdi. Adamın siyasetini üslubunu biliyoruz hiç değilse.
Ya Ekmel beyin neyini biliyoruz? Doğduğu yeri, okuduğu okulu, Bölümünü, Araştırmalarını, başarılarını vs vs. Çıkıp şöyle adam böyle adam (iyi ya da kötü) demek doğru olmaz. Çatı adayı olmadan önce adını bile duymamıştık çoğumuz. Şimdi kulaktan dolma bilgilerle adama değer verip savunamayız. Adaylar belli ya RTE ya ekmel ya demirtaş. Yani mecburen ekmel. Mecbur bırakıldık başka gerekçesi yok.

depresyon anında yapılacaklar

karar vermeyin.
müzik dinlemeyin.
film izlemeyin.
kendinizi suçlamayın.
kimseyle tartışmaya girmeyin.
dondurma yiyin.
spor yapın.
dans edin.
Soğuk suyla duş alın.
matematik çalışın.
tekerleme ezberleyin.
uyuyun.

sütyen takmama modası

Memelerim niye sarktı sorusunu meydana getirecek olan modadır.

ekrana konan sineği imleç ile korkutmak

Denediğim ama işe yaramayan bir eylemdir.