bugün

Çoğu şişman kişinin, kilolarıyla sorunlu olması ve kilo vermek isteyip veremesi sonucu mutsuz olması ile çürütülebilecek genelleme.
(bkz: genelleme yapmak)
(bkz: bu dahil butun genellemeler yanlıştır) *
kiloları yüzünden mutsuz olan şişmanların, mutlu zayıfları kıskanmaları sonucu, "biz de mutluyuz ne var" diyebilmek için oluşturdukları genelleme. yalandır. yanlıştır. *
cok yanlıs bir genelleme.hic bir sisman kilolarından dolayı mutlu degildir. * * *
(bkz: bırakın bu isleri)
(bkz: yalan bunlar)
hiç bir şişman kilolarından dolayı mutlu olmasa da zayıf bir insan olarak gözlemlediğim ve gerçektende şişmanların genel bir mutluluk halinin olduğuna kanaat getirdiğim önermedir.
mutlaka mutlu olanları vardır fekat bence şişmanım mutluyum diyerekten kendini kandırır bu insanlar .kompleks sahibi deilim derler, derler lakin bilmemki öyle midir ?
zayıf insanların genelde tiroid bezlerinin hızlı çalışmasından dolayı sinirlilik,huzursuzluk hallerinin çokça görülmesi düşünülünce doğruluk payı olan genellemedir. **
doğru bir genelleme.
şişman adam yakışıklı olmadığına göre sempatik olmak zorundadır.
sempatik olmak için mutlu olmak gerekir.
demek ki şişmanlar mutludur.
şahısn dişi olması durumunda yüksek yüzde ile yanlış bir genelleme olmaktadır. komplekslerini aşmış biri dahi olsa mutlaka şişmanlığının başına açtığı bikaç dertle karşılaşacağından en basitinden güzelliğinde bikaç eksik olduğunu * arada fark ettiğinde daimi diye düşünülen mutluluğu bölünecektir.
tamamiyle saçma bi genelleme, ben 3-5 kilo fazlam var diye liposuction yaptirmayı düşünüp kafayı yerken çirkinleştim diye, koca koca damacanaların mutlu olabilme ihtimallerinin neye dayandiğini kestiremiyorum. bize de söyleyin allahsızlar, biz de mutlu olalım.
(bkz: etliyim butluyum ben böyle mutluyum)

genellemek yanlıştır. zira can sıkıntısından buzdolabının önünde nöbette insanlar biliyorum. ki hiç mutlu değiller.
erkekler için doğru olabilen genellemedir.