bugün

bir eldivenle bir çorap yolda karşılaşıyorlar. çorap bakıyor ki eldiven dertli. "neyin var kardeş? " diye soruyor. eldiven başlıyor anlatmaya: "sen şanslısın kardeş, işini bulmuşsun karnın tok; ama ben işsizim. beş parmağa da iş bulmak kolay mı? şu dünyaya çorap olarak gelmek varmış. uğraşacak parmaklarım olmazdı o zaman! "
köyün birinde ürünlerini satamayan çiftçi varmış. çiftçi traktörünü satmak zorunda kalınca bisikletle toprağını sürmeye başlamış.
konserve ton balığı üreten firma; kapitalistler, sosyalistler ve emperyalistler için üç yeni ürünü piyasaya sürüyor: "her şey zenginler için ", "her şey devlet için ", "her şey sömürmek için "
dişçiliği kazanan öğrenci sevinç içinde sınıfa koşuyor, ama sınıfında "dişçi sınıfı " yerine "işçi sınıfı " yazdığını görünce neye uğradığını şaşırıyor. meğer tercih yaparken dişçilik yerine yanlışlıkla işçiliği seçmiş!
üst üste dört entry girmiştim bir keresinde.
(bkz: müdürüm kızma bana ama öyle)
gün sırası, meyveleri üç ayaklı tabure olan ağaçtadır. misafirleri gelecek ve birlikte fotosentez yapacaklardır. bu sebeple süpermarkete alışveriş yapmaya gider. marketten bir kilo güneş ışığı, iki kilo karbon dioksit ve yarım kilo da su alır. karşılığında oksijen gazı olarak öder.
yeni üretilen "volkan " markalı jiplerin direksiyonu huni şeklindedir. yakıt olarak kraker kullanmaktadır. üzerinde krakerlerin yetiştiği gölden toplanan bu krakerler huni direksiyonun dibine konulmakta ve jip de bunları yiyerek çalışmaktadır.