bugün

tanımlayacak olursak çoğu firmanın hemen hemen her sabah toplantı yapması durumu diyebiliriz.

çok merak ediyorum böyle şirketleri gerçekten. ne zaman sabah 09.00-10.30 saatleri arasında arayıp orada olmayan birisiyle görüşmek istenilse o kişi mutlaka toplantıda oluyor. böyle çok özel toplantılar yapmak, yırtmaçlı etek, gömlek ve siyah kemik gözlük takan sekreterlere "beni sorarlarsa toplantıda dersiniz, jalecim sen de portföy genişletilmesiyle ilgili dosyayı alıp yanıma gel canım" demek isterdim. hayata bak bee, çok büyümemiz lazım kamilim.
09:00 falan makul saatler..07:30 da hatta 07:00 de toplantı yapıldığını bilirim ben. Çok uzağa gitmeğe gerek yok 08:00 de toplantımız var şimdi. Hayır ben daha uyanmamışım, saksıyı çalıştırmamı bekliyorlar. Anlamadım ki ben mi insan doğasına bu kadar uzağım, yoksa bunlar mı?
yoneticilerin sabah sabah uyanabilmesi icin uydurduklari hede.
Bazı günlerde toplantı yapmak adına konuşulan şeyler bir incir çekirdeğini doldumaz. Dostlar alışverişte görsündür. Çünkü her gün aynı tempoda çalışan şirket zor bulunur.
amınakoyum düşünsenize,o şirkette yönetici veya o derecede bir mevki sahibi olmuşunuz,şöyle sabah karınız kahvaltıyı hazırlıyor takım elbisenizi giyiyorsunuz sonra audi a4 veya a6 marka arabanıza atlıyorsunuz böle içinde özgüven patlaması ola ola işe gidiyorsunuz sonra sizin için ayrılmış olan koltuğa oturuyorsunuz en üst kata çıkarak ve konu neyse konuşmaya başlıyorsunuz sonra çekil kişisel odana yat,tv izle vs vs vs...

daha sonra şirket sizi ingiltereye gönderiyor iş için falan direkt böle herkesi sikermiş gibi bakarak uçağa atlıyorsunuz falan görüşmeye gidiyorsunuz...

edit:neyse ben yatayım aq artık...
bazen ciddi tartışmaların da döndüğü toplantılardır. gece vardiyasında yaşanan bir iş kazası, vardiya boyunca üretimin düşük kalite ile üretilmesi veya üretim hatlarının arıza verip vardiya boyunca duruş yaşanması gibi konular, toplantı katılımcılarının tüm günlerini berbat edebilir. edebilir değil aslında, eder.
http://birsirketkomedisi..../2010/04/toplantdaym.html
Biraz da yöeticilerin ayar verme saatidir. Personele; "ben burdayım ve gözüm her an üstünüzde. Kaşınanı skim skim sikerim" mesajını verme saatidir. Çalışanın tüm gününü zikecek fırçalar, sabah saatlerinde bu toplantılarda atılır.
bir şirket ne kadar çok toplantı yapıyorsa o kadar boktandır. plansız programsız ota boka toplanır ve bir süre sonra işler cacık olur.