bugün

akıllara durgunluk veren performanstır.
19 hafta berabere bile kalmadan maç kazanan tescilli şikecilerin ekinlerinin bir türlü olmaması hadisesidir.
asla bilemeyeceğimiz performanstır.
futbol bilgisi zayıf cahilin yorumudur, fenerbahçe 19 maçlık periyotda bursasporla beraber kalmıştır,o maçta iki tane penaltısı da verilmemiştir, penaltısaray şampiyonlar liginde ne alemde?
çok anlamlı bir başlık, tebrik edilesi..
2010 2011 sezonunda şike yapıldığı iddia edilen ve mahkemece şike ve teşvik olaylarının varlığı kanıtlanarak suç hükmüne varılmış şahısların yönettiği futbol takımının şike yapmadan çıktığı maçlarda ki durumudur.

şike yapıldığı iddia edilen maçlar nelerdi hatırlayalım.

sivasspor - fenerbahçe 3-4
fenerbahçe - ibb 2-0
eskişehirspor - fenerbahçe 1-3
karabükspor - fenerbahçe 0-1
fenerbahçe - ankaragücü 6-0

şimdi geçtiğimiz sezondan itibaren bugüne kadar yukarıda adı geçen takımlarla fenerbahçe'nin oynadığı maçlara bakalım. (şikesiz maçlara)

2011-2012 sezonu
sivasspor - fenerbahçe 2-0
Fenerbahçe - Sivasspor 4-2
ibb - fenerbahçe 3-2
fenerbahçe - ibb 4-2
eskişehirspor - fenerbahçe 2-1
fenerbahçe - eskişehirspor 1-0
fenerbahçe - anakragücü 4-2
ankaragücü - fenerbahçe 0-2

2012-2013 sezonu
sivasspor - fenerbahçe 0-0

toplam 9 maç 5 galibiyet 1 beraberlik 3 mağlubiyet.

sadece istatistik verdim. yorum sizin. eksileyecekler için şimdiden belirteyim.

uyarı için t bag e teşekkür ederim.
dalga konusu olmadan ciddi bir şekilde tartışılması gereken meseledir.

dur hemen eksiye basma bir dinle önce...

bu konuda çok ciddiyim, bir iki gündür bu benim de kafamı kurcalıyor. arkadaş başkan aynı başkan, hoca aynı hoca, mantık aynı mantık, futbolcular desen bence şuanki kadro gerçekten iyi... peki her iki sezonu karşılaştırdığımızda aradaki fark nedir tartışılmalıdır.

şike demek biraz kolaya kaçmak olabilir (evet, bunu ben söylüyorum ehehe) ama şöyle adam akıllı bir beyin cimnastiği okumak isterdim, özellikle fenerbahçeli arkadaşlardan.

misalen bana sorsalar 2 sene önceki galatasaray ile şimdiki galatasaray arasında 100 tane farklılık gösteririm. hemde öyle kolaya kaçıp futbolcu kıyaslaması yapmadan...
akhisardan bile dötü son anlarda kurtaran acı gerçeklerle dolu bir performanstır.
seri galibiyetlerden seri hayal kırıklıklarına yelken açan performanstır.
tam bir boğa gibidir. hatırlatiim;

(bkz: 6 kasım 2012)
ah yavrum siz hala şikeli mazilerdesiniz sizin başkanınız bir melekti kuzum deyimini söyletecek olan durum aynı zamanda görülen vasat sıralama.
(bkz: #17479840) *
şikesiz lig diye tabir edilen liglere baktığımızda hepsinde galatasaray şampiyonluğu ve takım başında fatih terim'in olduğunu görüyoruz ki buna 5 yaşındaki çocuğu bırak zigot inanmaz dolayısyla öyle bir lig yoktur.
olmayan performanstır. mlyarlık takım srüm sürüm sürünmektedir.
şikecilere yenilmesiyle orantıyı bozmuş, avantajı hala şikeci olanlara vermiştir.
Sürüm sürüm sürünmektedir denen takımın, geçen sene şampiyonluğu son dakikada kaçırdığı, şampiyon takımı kendi sahasında yendiği, bu sene Avrupa liginde lider olarak bir üst tura çıktığı, ligde üçüncü (veya dördüncü) sırada olduğu, iki büyüğün elendiği Federasyon kupasında tur atladığı performansıdır.

Hayır tamam sevinçlisiniz, tebrikler, dalga geçin de azıcık beyninizi kullanarak geçin, götünüzü kullanarak değil.
karısını üzen performanstır. la at kafalılar bu gün maç tersi şekilde bitse lider fener olacaktı. Fenerbahçe nin performansı sksin sizi.
15 yıldır kadıköy'de fransız takımını aralıksız siken performanstır.

Edit: bugün bu başlığı açan şahıs kaçıp gitmiş.
Fenerbahçe'nin üzerine gidilmemeli.