bugün

artık gına getiren bir sözdür.

her protestoda, her eylemde vatandaşın teki araya girip "la şehitlere bu kadar tepki vermiyonuz" diye olayı manipüle eder. nasıl bir zihniyettir anlamak mümkün değildir. küçük olasılıkların insanları kurar bu ilişkiyi genelde. aynı üzüntünün şehitlere de duyulmuş olabileceği ihtimaline beyninin kıvrımları arasında yer yoktur.
şehitlere bile bu kadar tepki vermeyen insanların gereksiz bir tepkisi.
doğru söz.
-şehitlere bu kadar tepki vermiyorsunuz...
+a sen ne yaptın be orospu çocuğu, evini mi bağışladın lan? Oğlunu canlı bomba yapıp dağa mı yolladın? cezaevi kapılarına dayanıp gardiyanlardan pkk mahkumlarının götüne soda şişesi sokmak için izin mi istedin? Ne yaptın be amına koduğumunun oğlu, he ne yaptın?
-şihitlere bu kadi....
sonuna kadar doğru sözdür. bir şehit veririz. iki dakika haberlerde verirler. ertesi günkü şehidi bekleriz. pkklıları polis kazayla vursa yer gök inler insan hakları gibi laflarla bazı kişiler boy gösterir.
-şehitlere bu kadar tepki vermiyorsunuz gardaşım ya..
+abi tayin yüksekova'ya çıkmış.
-ya çok tepkiliyim ben ya, yüksekova neymiş....
üzülerek söylüyorum ki çok şehit verdiğinden dolayı bu durumu artık kanıksamış olan toplumun tepkisizliği.
hrant dink öldürüldüğünde neden tepki verdik? çünkü vatansever takılan bölücülerr 3 5 senede bir aydın öldürüyorlar.

pkk'lı bölücülerse her an vatani görevlerini yapan kardeşlerimze saldırmak için fırsat kolluyorlar.her gün şehit verdiğimiz zamanlar vardı hatırlarsanız. her gün sokakta yürüyüş yapamayacağımıza göre en yaygın protesto yöntemi olan cama bayrak asma eylemini yaparız. sonra o çocukların anaları ağlar, içleri parçalanır... insanlar işlerine gitmeye devam eder, oy alınır, oy verilir... benim gibi yazar boş boş yazar..