bugün

zannediyorum ortalama bir türk gencinin yapmaya başladığı.

avrupa ligi grupları daha önemli çünkü. ya da mecliste ilk defa türbanlı birinin bakan olması falan daha mühim şeyler.

şehit her gün ölür ne de olsa, asker mi biter orduda sanki. hiç.

geberin.
Ulke icin olmeye degmeyeceginin gostergesidir.Sirf bu yazarimiz yazdigi icin degil.Lutfen bana soyleyin 1 hafta once olen askerin ismi nedir?gordunuz mu?hatirlamiyorsun.bu kadar.
okudukça üzüldüğümdendir.
kavga ediyoruz birbirimizle dağda 14 yaşında çocuklar ölüyor, sokakta annesinin kınalı kuzusu şehit oluyor ama ne için, ne için?
yahu vallahi uzun bir açıklama yapardım da boşver entry nick deyip geçeceğim.

ya da vazgeçtim amına koyim , vatan için canını verirken seni beni düşünmez koçum o adam , vatan zaten içinde sen ben olduğundan kutsal değil , bu amına kodumun çorak toprakları da toprak olduğundan kutsal değil , bu işin parayla pulla ilgi toplamakla destek beklemekle alakası yok , tamamen vatanın içinde senin ailen de olduğu için vatan kutsaldır , sen hiç ailesini abd'ye yerleştirmiş , türkiye ile irtibatı kalmamış bir adamın bu ülke için can vereceğine inanıyor musun ?

orada şehit düşenler bu kutsal vatanı zorunlu olarak korumak zorunda olanlar , evet ciğerimiz yanıyor mu yanıyor ama ateş her zaman düştüğü yeri yakar , ben o şehidin haberini okusam ne olur , lice'de mi şehit düşmüş şırnak'ta mı silopi'de mi yoksa cudi eteklerinde mi şehit düşmüş , ne fark eder ki ? bir ananın yüreği yanmış mı , bir ocağa ateş düşmüş mü , bir can yitirilmiş mi bunu öğrendikten sonra gerisi çok da sikimde olur , ha pusuya düşüp ölmüş ha aslanlar gibi çarpışa çarpışa ölmüş , ölene bir faydası yok bunu öğrenmemin , pek dindar olmayan biri bile olsam her gün bir fatiha okurum tüm şehitlerimize , elimden başka bir şey gelmez.

ha gelelim senin dediğine , sen diyorsun ya 1 hafta önce şehit olanın adını hatırlayan var mı diye ? onu bilip 1 ay öncekini bilmezsen ne olacak , bu topraklar 30 bin tane şehit verdi teröre , 100 yılda vatan savunması uğruna giden canlar milyonu buluyor , hangi birini ezberleyeceksin , hangi birinin adını anacaksın , onlar bu vatanı kanlarıyla sulamış isimsiz kahramanlardır , isimlerini bilmesek de hepsi bizim şehidimiz , hepsi bizim aslanımız.

işin devlet kısmına gelirse de devlette isimlerin önemi yoktur , kendi alanımdan örnek verecek olursam hiçbir adliye'de savcı bilmemkim yazmaz , sadece savcı yazar , zira isimler değil görev önemlidir.

ha bu arada konudan bağımsız olacak ama , sen bana soruyorsun ya 1 hafta önceki şehidin adını , peki sen şehit savcının adını google'a bakmadan yazabilecek misin ? garibanın doğurduğu aslan 45 saniyelik haberlere çıkıyor , ismi bir kere söylenip bırakılıyor , ama bu savcı günlerce aylarca konuşuldu , hakikaten adını hatırlıyor musun çok merak ettim ?