bugün

türkler ve kürtler arasındaki ortak payda olan müslümanlığı engel olarak görür ve ayrışmaya çalışırlar.

bu millet yer mi? bence yemez.
ancak zeus'a tapan yunanlı kadar ciddye alınırlar.
evet, şamanizm konusunda türkçülerle kürtçüler arasında bir yarış vardır. sözgelimi nevruz mu newroz mu konusu ve bunun aslında kimin bayramı olduğu konusu, bu yarışın küçük bir göstergesidir. kürtçüler, bütün kürtleri "kürt peygamberi zerdüşt"e -evet ifade aynen bu- inandırabilmek için binbir yol denerler; daha doğrusu eski türkçülerin halkı müslümanlıktan koparıp şamanize etmek -tabir bana ait- için yaptıkları ne varsa aynen yaparlar. belki de sözlüklerde dine saldırmaktan başka bir amacı olmaksızın atıp tutanların bir kısmı da bu iki "kanka grup"tan birine üyedir. bilmiyoruz artık bu kadarını...

ha unutmadan, ab de bu tür çalışmaları ciddi fonlar ayırarak desteklemektedir. yani iş sadece dini değil, aynı zamanda "dünyevi"dir de...
umumi arzu üzerine: türkçülüğün ezel eski şamanizmden beslendiği bilinmektedir; bunda bir tartışma olmasa gerek.. kürtçülüğün de -özellikle 90'lardan başlayarak- aynı kaynaktan beslenmeye çalıştığı herhalde fazla bilinmemektedir. bu konuda türkçülerle tam bir yarış içine girmişlerdir. kim islama daha çok söver ve kim ne kadar çok eski efsaneyi kendine mal ederse -oysa ikisinin efsaneleri de büyük çoğunlukla kendi milletlerine ait değildir- o bir adım önde sayılmıştır. konu detaylı anlatılabilir; bilmeyenlere kaynak gösterilebilir; isteyene özel ders verilebilir; ancak işin özü bu kadardır.

(bkz: kimin mal olduğu belli oluyor)
her ikisi de ehli kitap değildir.
ikisi de o halkın ırkçısıdır. ayrıca özünde ikisi de faşist değil nazist oluyor. faşizmde din ikinci planda iken nazizmde din önemsiz olduğu gibi pagan dinlere yöneliş vardır.
çok kez tekrarladım türk ırkçılığı şamanizm daha doğru bir ifade ile tengricilik'i, kürt ırkçılığı ise ata dinleri olan zerdüştlüğü referans alır.
ayrıca (bkz: atsızcılar)
bir arada kaldıklarında kimseye kölelik etmeyeceği anlaşılan milletimizin ayrıştırılarak köleleştirilmesi için uzun zamandır yapılan çalışmaların zehirli meyveleridirler.
Oldu yunanlılar da hristiyanlık bizi bozdu artık geri dönüp zeus'a tapıyoruz desin o zaman.

(bkz: yav he he)