bugün

geriye dönüp baktığımda, hatırlamak istediklerimi yazacağım bir başlık olsun istedim. saçma sapan detaylar, aile ve dostlar arasında geçen diyaloglar, ülkeme dair ayrıntılar, abuk sabuk sözler, izleğim filmlerden sahneler, okuduğum kitaplardan kısa kısa cümleler...yani aklıma gelen ve unutmak istemediğim ne varsa yazacağım. umarım fark edilir ve diğer sözlük yazarları da yazarlar. topluca günlük tutmuş oluruz.
Evet ilk notum şudur:
gece 4 te sabah 7 de kalktım Günaydınlar dağıttım bugünde şu yapmacık whatsapp tan millete. Bugün de alnım biraz daha kırışmış. 19 yaşındayım.

Gelecekteki kendime de söyleyeceğim birşey var siktir ediyorsun ya bazı şeyleri çok güzel oluyor. Normalde senin bana söylemen lazım bunu piç. Ben sana söylüyorum. Neyse neyse. Görüşürüz.

yıllar sonra dönüp okunacak -biri veya birileri tarafından- güzel anlam ve samimiyet yüklü olacağına inandığım notlar.
ilk notum;

kardeşim ve sevgilisi arasında enteresan bir aşk var. dün şöyle bir cümle kurdu: "hayatım boyunca şanssız olduğumu düşündüm, tanrının bu anlamda yanımda olmadığına inandım. fakat bu aşk, bu kadın öyle bir geldi ki hayatıma; sanki tanrı toplu bir şans paketi verdi bana."

yakında bu aşk sayesinde, tanrıya da inanmaya başlarsa hiç şaşırmayacağım.
berbat bir dönemden geçiyoruz, rte'nin hırsları ve gözü dönmüşlüğü yüzünden şehitler veriyoruz. türk, kürt, polis, asker fark etmiyor. türkiye tarihi çok kötülüklere sahne oldu, olmaya da devam edecek. fakat bu kadar cahil, egoist, açgözlü, sevgisiz insanlara denk gelinmedi diye düşünüyorum.

12.08.2015'de şahsi kanaatim şudur ki, geri dönülemez bir yoldayız. sıradan bir insan olarak, kendi bütçeme dayanarak alım gücünün fazlasıyla düştüğünü söyleyebilirim. türkiye ekonomisinin geldiği noktayı anlamak için ekonomist olmaya gerek yok şu an.

insanların umarsız, gelecekten umutsuz, hayalsiz, sevgisiz olduğunu anlamak için de alim olmaya gerek yok. ekonomi geriliyor, insanlar mutsuzlaşıyor, eğitim seviyesi düşüyor ve cahillik tırmanıyor. tıpkı birilerinin istediği gibi.

bugün itibariyle söyleyebilirim ki, ülkemin insanları mutsuz. hepimiz kaygılıyız, hepimiz hüzünlüyüz. sıradan bir vatandaşın gördükleri ve hissettikleri bunlar.