bugün

bana geleceğine palmira'ya gelsin dedirten bir olaydır.
o sütünları birileri g*tlerine sokar diye korkmuşlardır.
bundan yıllar önce savaşlar yerin üstündekiler için yapılırmış , yani oradaki insanlar , mal mülk ve şehrin kendisi için , zaten bu yüzden bu dünya mirası dediğimiz yapılar bugünleri görebilmiş , yani hükümdarlar şehri sağlam alamayacaksak bir anlamı yok politikası izlemiş , bu yüzden zaten savaşlar hep açık alanlarda yapılmış , şehirler tahrip edilmemiş

ne zaman ki modern silahlara , modern savaş modellerine geçildi o zaman işin rengi değişti , artık anlaşıldı ki toprağın üstündekinin bir önemi yok , bina mı kralını yaparsın , insan mı milyarlarca var , ama toprağın altındakileri var edemezsin , o yüzden artık şehirler de savaşa dahil olmuş , savaşlar meydanlardan şehirlere kaymış

o yüzden ben yadırgamıyorum yapılanı , muhtemel bir dünya savaşında zaten hepsi yıkılacak bunların , kimse dünya mirasıydı aman bunu ellemeyelim demeyecek , adamlar da kendi çaplarında savaştalar ve dikkat çekmek için yıkıyorlar

özetle sikeyim anasını binlerce yıl önce yapılmış binaların , benim kendime hayrım yok bir binanın derdine düşemem şu anda.