bugün

bu hayatta en fazla garipsediğim insan tipi. ulan manyak madem inanmıyorsun niye irşad yapan müslüman gibi takılıyorsun ki.
yat aşağı bak işine işte.
bi tane açık boşluk bulacam diye alakasız alakasız sitelerde geziniyorsun. boş musun beleş misin anlamadım ki ?

müslümanım kuran-ı kerim'i de en az senin kadar okudum bre ateist kardeşim lakin okumak var okuyor gibi yapmak var.
müslümanların aksine kuranı okuduğu için ateist olmuştur.
iyice bilmesi gerekir ki inanmasın.

Bilmediği bir şeyi nasıl inkar etsinler ki.
her insanın din olgusunu tam olarak adlandırmak için yapması gereken eylem.

kimse ateist doğmuyor, önce araştırıyor sonra kafasına yatmıyor ve bu yolu seçiyor. üşenip kur'an okumayan müslüman duyduklarıyla yetiniyor. fark bu.
Üşenip hayatında kuranı gectim hicbir kitabın kapagını dahi acmamıs cahil bir muslumandan daha degerlidir gozumde.
üşenip okumayan teistlerin derdi olmuştur.
aslında pek azdır. islam'a saldırma gayesiyle bu mevzulara el atanların büyük kısmı turan dursun'un kitapları gibi islam'a saldıran kitaplardan veya benzeri zihniyette sitelerden cımbızlama taktiğiyle mevzuya girip kendilerince ahkam kesen tiplerdir.
Her fikrin, inancın yobazı vardır. Bilmeden bir fikri savunan, bilmeden inanan ve bilmeden inanmayan da yobazdir. Bu sebeple kendini ateist kabul eden herkes kuran'ı da hz. Muhammed'in hayatını da okumalıdır.
işin komiği de bunu söyleyen , kuran´ın ilk emri "oku" olduğunu büyük ihtimalle bilen bir müslümandır, dedirten bir konu.

herşeyi okuyacaksın.

sen de das kapital i oku

sonra das kapital e karşı olan kitapları oku.

sonra adam smith oku.

ondan sonra kuran´ ı al bi daa oku. o ana kadar görmediğin bambaşka şeyler görecek, ve anladığını sandığın pekçok şeyi anlamadığını keşfedeceksin.