bugün

geleneksel fikirlerle yetişmiş, fikirleri sadece dedelerinin öğrettikleriyle kalan, arapçayla sadece kuran yazıldığını düşünen kimi insanların yaptıkları bir davranıştır.
bazen cehalet alametidir.

sakızın kimyevi bileşeninin arapça yazan bir parçasını yerden alıp duvara koyan insanlar var.

dini eğitim şart.

edit: ayrıca iyi niyetli olması kuvvetle muhtemeldir o kişinin. Durumu izah etmeli.
dedesinin zamaninda arapca yazanlarin kafalari kesildigi icin bu dili ogrenememis kisinin, belki bir ayet hadis yaziyordur dusuncesiyle elinden geleni en iyi sekliyle yapma cabasidir.
dünyanın en düşük iq seviyesine sahip insanın yapacağı harekettir. arapça küfür yazımına karşı olan zeka özürlüler var ki onlara da helal olsun.
herşeye rağmen kağıda gösterilen hürmeti ifade etmesi bakımından önemlidir. günümüzde ortaama bir gazete pazar günü 60 sayfa ek yayınlar ama eskiden kağıt bulmak bu kadar kolay değildi. anlamak lazım .
eskiden, çok çok eskiden, sadece üzerine kuran ı kerim yazılıyor diye kağıda büyük değer verilirdi ve üzerinde ne yazıyor olursa olsun yere düşmüş bir kağıdın üzerine basılmaz, mutlaka yerden kaldırılırdı. bu aslında kuran ı kerime olan saygının kağıt üzerindeki tezahürüdür. bu saygı öyle büyük nimetlere vesile olmuştur ki, bir sarhoşa evliyalık makamı kazandırmıştır.

(bkz: bişr i hafi)
obsesyon olması muhtemel davranıştır.
القضيب ، وعذرا

http://translate.google.c...8%b9%d8%b0%d8%b1%d8%a7%0a

fazla arapça oldu amk..
LATiN HARLERi iLE EĞiTiM ÖĞRENiM GÖRDÜĞÜMÜZ VE iSLAMiYET'iN DiLi OLARAK DA ARAP HARFLERiNi TANIMIŞ OLDUĞUMUZ iÇiN YAZ TATiLLERiNDE HOCAYA GiTMiŞSEK BiLE ARAP HARFLERi ÇOK ÇOK ÇOK MASUMANE OLARAK BiZE KUTSAL GÖRÜNÜR. TÜRKLERE ÖZGÜ SAF DUYGULARLA YAPILIR.iÇERiĞiNi BiLMEDiĞiMiZ HERHANGi BiR YAZIYA SIRF ARAP HARFLERi iLE YAZILMIŞ OLDUĞU iÇiN HÜRMET ETMEMiZ BUNDANDIR. BELKi SÖZLÜKTE BU TiP iNSAN SAYISI YOK DENECEK KADAR AZDIR AMA YURDUM iNSANININ PEK ÇOĞU BÖYLEDiR. BiZ DE BÖYLE BiR MiLLETiZ.