bugün

dersleri seçin. ayazda kalmayın.
Boş boş gezmeyin . Ders çalışın , kitap ve makale okuyun , dil öğrenin , sosyal ilişkilerde iyi olun . Üniversiteyi yatma yeri veya gezip tozma yeri olarak görmeyin .

Edit: Evet sınıfta kaldım .
içinizden ne geliyorsa ne hayal ediyorsanız onu yapın.
(bkz: üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler)

inanın, başaracaksınız!
herkesle arkadaşlık kurup hemen samimi olmayın. genelde ilk tanıştıklarınız bir daha yanınızda görmek istemedikleriniz oluyor.
(bkz: sözlükten tavsiye alma)
Hiç bir arkadaşınızın yanında güvenip hocalara laf etmeyin. Sonu kötü olur.
work and travel, interrail gibi şeyleri düşünün sosyal kulüplere katılın ama erasmus g"t ister.
Şeklinizi yerlere sermeyin. Vatan haini olmayın. Kimseye boyun eğmeyin. Ve ne olursa olsun siyaset yapmayın. Sağ sol muhabbetine düşmeyin.

Öğrenmek için orada olacaksınız. Bunu asla unutmayın.
Samiyetsiz arkadaşlıklar kurmayın. inanın bana yalnız takılmak daha hayırlı. Dersleri kafanıza takmayın üniverste sizlere büt kavramını ve attan almayı öğretecektir.
Kürtlerle, aşırı solcularla, cemaatçilerle ve yurtları işgal eden reislerle arkadaşlık kurmayın. Uzak durun.
Kesinlikle bu hoca sorunlu geçirmez Tarzı palavralara inanmayın..
saç ve sakal tıraşı olun.
Nottan kalın ama sakın devamsızlıktan kalmayın. Ayrıca vize-final çalışın ilk dönemi 30 tane bütle kapatmayın.
2 tane arkadaş yeter diyenlere aldırmayın. herkesle içli dışlı olun. popülerlik erkek kardeşlerimz açısından sex cv sine yeni tecrübeler ekletecektir.
Kütüphanede lütfen sessiz olun.
Kütüphaneye clash of clans oynamak için gelenleri gördü bu gözler.
gitmek istemiyorum.
Doğu Akdeniz üniversitesind başlayacağım Önerileri bekliyorum her türlü Öneriye açığım.
kocaeli pismanliktir.
canakkalede olanlarin onerisine acigim sunu yap bunu yapma cinsinden .
başlamayın, babanız size okurken vereceği parayla iş yeri açsın.
ilk hafta gitmeyin...

Anadoluda okuyanlar pm atsın .. özellikle hukuk ve ing işletme.
bölüm derslerine daha çok önem verin.

ayrıca "başlamayın" demeyeni dövüyorlarmış.
Eğer ortam kurmak istiyorsanız ilk hafta gidin ondan sonraki senelerde ilk hafta gitmeye gerek kalmaz.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde takılmak zorunda olacağım.

ulan ne hazırlık sınavı sormuşlar be.