bugün

üniversiteye birinci tercihler sonucunda değil boşta kalan kontenjanları doldurmak için yapılan ikinci tercihler sonucunda yerleşmektir.

çok boktan bir durumdur.

şahsım olarak ek tercih ile yerleştim ve iki gündür derslere giriyorum.

sınıfa girdim ve herkes garip gözler ile bakıyordu. ek tercihlerin de 1 hafta sonrasında gelmem sebebiyle olsa gerek herkes birbirini tanıyordu, sadece ben kimseyi tanımıyordum. en arkaya oturdum tek başıma. neyse ki birileri konuşma gereği duydu benimle ve birileriyle tanışma fırsatım oldu.

ancak bakıyorum sınıfa, herkes ortamını kurmuş ve ek tercihle gelenler dış kapının mandalı gibi şu an. zamanla değişecektir elbette ama ara tatile kadar sürecek sanırım bu durumun değişmesi.
üzülmenin gereksiz olacağı durumdur. kendi sınıfınla elinde sonunda kaynaşırsın yan sınıflarla kaynaş.
birinci tercihle gelenlerden torun muamelesi görmek.
daha okulun yerini tarif edemezken vizelere girmek demektir.
Mühim olan üniversiteye kapak atmaktır.
çok boktan bir şeydir. adam okula gelir gelmez ilk vizelerle karşılaşır.
valla ben ek tercihle falan yerleşmememe rağmen iki hafta geç, bir hafta geç çok gittim okula. hatta 4 hafta sonra girdiğim dersler de oldu. kimsenin abuk subuk bakacağını falan sanmıyorum. lise mi olum burası? manyak mısınız? 20 kişilik bi bölüm falansa tamam belki olabilir. ama bir devlet üniversitesinde bilinen bir bölümde geçiyorsa bu durum, istanbul'a gelip ilk gördüğüne "mehmet'in evi nerde?" diyen köylü türk filmi karakterlerinin düşünce tarzına benziyor. ek tercih yüzünden olsa olsa ders seçemezsiniz, ders kaçırırsınız falan. bir haftada herkes arkadaş falan olmaz ve kimse size yeni çocuk muamelesi falan yapmaz.