bugün

Olmak istediğiniz kişi gibi davranmayın. olmak istediğiniz kişiye doğru ilk adımları atın.
yanınıza yaklaşıp ' oo bende tekirdağ'lıyım, neresinden ?' diyecekler inanmayın.
üniversitenin ilk günü için tavsiye; ilk gün okula gitmeyin.
en arka sıralarda oturun , en iyi dostluklar ordan çıkıyor.
Kayıt günü yeni gelen öğrencileri avlayan üst sınıflar olacaktır. Uzak durun o barzolardan. Üniversiteye kötü bir başlangıç yapmamış olursunuz.
Girdiğiniz ve çıktığınız kapıya dikkat edin. Hacettepe Üniversitesi Yıldız amfi (ali ismail korkmaz amfisi)'indeki amfiler biri sağda biri solda olmak üzere 2 kapılı. Benim gibi m-303'ün solundan çıkıp sağından girmeyin. Aynı amfi orası.
ilk gün gitmiyorum coolluğuna girmeyin gidin sonradan alışmak daha zor olur.
eğer sonradan gelip kaynaşmış sınıfın en arka sırasında oturan o cool çocuk sizseniz bu yazı sizinle alakalı değil.
diğer kişilerin sizden bir farkı yok hepsi yeni ve hepsi bir kontak kurmanın yolunu arıyor. insanız sonuçta sosyal varlıklarız. insanları gözlemleyin zaten ilk bir haftada size uygun kafada insanların yanında buluveriyorsunuz kendinizi. kızlarla konuşmaktan çekinmeyin. ukalalığa kaçmayan bir özgüveniniz olsun ve her kıza farklı gözle bakmamaya çalışın (isterse dünya güzeli olsun). sağlam kız arkadaşlar sizlerin en büyük yardımcınız olacak üniversite hayatı boyunca buna dikkat edin derim.
ne yaparsan yap, o ilk gün mal olacaksın. ve o durumunu unutamayacaksın.
kesinlikle o mallığa izin vermelisin. özgür bırak. okula kravatla gidenler, öğretmen gelince ayağa kalkanlar,
yanlış dersliğe girenler... rahat ol dostum ve mallık yap.
Her gününden çok daha farklı olmayacak olandır. Unutulup gitmiştir bile benim için..
Üniversitenin ilk günü üniversiteye gitmeyin... 3. Gün gidersiniz, kasmayın.
Ortalarda 'ben cool'um üniversiteli oldum' modunda gezen cool olacağım derken ukala, itici olanlardan uzak durun. ilk günden dedikodu kazanı kaynar, o kazanlardan da uzak durun. Yolunuza bakın dersler hakkında fikir edinin.
şu şekilde sıralayacağım liste ;

- gruplar halinde takılmayın davar gibi görünüyorsunuz.

- hocanın her dediğini kafayı öne çıkarıp dinlemeyin baykuş gibi görünüyorsunuz.

- muhabbet yürümüyorsa bir kere söylediğiniz şeyi tekrarlayıp durmayın papağan gibi görünüyorsunuz.

- 'senin sıralama kaçtı ?' ve ya 'okula kaçıncı sıradan yerleştin?' gibi sorular sormayın inek gibi görünüyorsunuz.

- 'qardes nonu wersene' , 'soyadın neydi facede ekleşelim' tarzı diyaloglara da girmeyin sülük gibi görünüyorsunuz.

- ikide bir karşı cinsten birilerini süzmeyin tavuk arayan tilki gibi görünüyorsunuz.

yani abisi ilk gün ya bunları yapmayın ya da gitmeyin. çünkü hayvan gibi görünürsünüz.
ilk günden 10 erkek dolaşmayın, sonraki dönemlerde de öyle devam edebiliyor. yapmayın.
Hoca gelince ayağa kalkabilirsiniz kasmayın. ben sene sonunda yine arada kalkıyordum.
ayak altında fazla dolaşmayın.
okula boş zamanlarında takılan meşgul insan pozu verin.
'kuul' olun!
Cool davran.bırak insanlar mücevherlerini konuşsun.
Okula gitmeyin. Harbiden gitmeyin. Okul bitmez falanlari da dinlemeyin. ilk sene acayip bos bi sene. Her bi halti yiyin.
ilk gun yapacaginiz sey bi cay alip bi kosede icmek. Yada sigara.
iki dakika yazilan entrylere baktim ve ortaya cikan ortak sonuc su: "Cool olun"
olum sacmalamayin,kendiniz olun. Icinizden ne geliyorsa onu yapin. ister ilk gun gidin, ister bir hafta gitmeyin ama zorlamayin bu kadar. alt tarafi sizin gibi insanlar var.
Cool denen birşey yoktur.(nokta)
Sadece kenardan milleti izlerseniz onun adı cool değil soğuk olmaktır.
Yani soğuk olmayın.
zibidilerle takılmayın.
ilk gün gitmeme gibi bir şey yapmayın. Bu coolluk(soğuk diyelim) olmuyor. Herkes ilk gün için can atar burada küçümseyen dalyaraklara bakmayın. ilk gün gidin pek fazla ortam canlısı olmayıp milleti süzün. illa ki benim kankam bu olmalı diyeceğiniz bir tip bulursunuz. Yoksa ilk selam verdiğin adam 4 sene kankan olur ayrılaman da.
Gencler herseyi oluruna birakin. Zaten cumle alem kim 1. Sinif kim degil direk biliyor. Kabak gibi de belli oluyorsunuz. Cok da takmayin yani herkes geciyor bu yollardan.
kasmayın diğerlerinin de ilk günü olduğunu unutmayın. üst sınıflardan birileriyle tanışmaya çalışın. sınav zamanı aynı sınıfta olduğun embesillerden hayır gelmezken üst sınıflardan her türlü notu bulursun.
tanıştıktan hemen sonra ayrılırken 'hadi görüşürüz kanka' diyen kişileri iyi belirleyip, onlara ambargo koyun.
gitmeyin. ilk günden okula mı gidilir lan?
güncel Önemli Başlıklar