bugün

ülkücülük türk-islam sentezine dayanır. gel gör ki ülkücüler bunu biraz karıştırmış türkçülüğe çevirmişlerdir. şimdi bilmelerine rağmen kabul de etmeyecekler pek ama hepsini gördük işte namaz kılmayı bilmez cünüp gezer esrar çeker alkol içer zina yapar ama kendilerine bokta sürdürmez.
kadın düşmanlıkları ulaşamadıklarındandır. yoksa ilk fırsatı değerlendirirler eteği yüzünden anasına küfrettiği kadın gelip yanaşsa ayarlayacağım diye fifi köpeklik ederler.
küpesi yüzünden adam döverler 3-5 yıl sonra öyle içinde kalmıştır ki kendileri küpe taktırırlar.
**kısaca yaşayamadıkları şeyleri başkalarının yaşamasını hazmedemediklerinden elde edenlere saldırırlar.
bak ben ülkü ocağında amerikan pastası izlendiğine şahit oldum ki şimdi yaşım 27 o zamanlar şimdiki kadar dejenere de değildi ocaklar.

ama bu adamlara bu hale getirenlerin suçu bu.yani leş dünya sistemlerinin. öyle jelatinliyorlar ki dünyanın cafcaflı parıltılı hale sokulan zevklerini öyle önümüze seriyorlar ki duydukları ilgi hiçte ayıp değil artık çünkü hepimiz yapıyoruz bu tarz şeyleri. herkes kimliğine aykırı davranıyor artık. insanca bakabilmeli konuya herkesinki nefis sonuçta.

sen sanıyor musun ki hem tkp de durum farklı.
bak ulusalcı desem kızarlar ama açık ara konuşuyorum ülkücüler tkpliler kadar bağnaz değiller. ülkücüyle otur konuşursun bir yere gelir ikna edersin. tkp lileri hegel gelse ikna edemez. sokratesin diyalektiği bile sökmez. canlı kanlı kanıt koy bi anda gözü görmez. medeni olan bunlar değil mi?
birbiriyle yatıp kalkmaktan başka bir şey bilmeyenler var aralarında kimilerini tenzih ediyorum alınmasınlar ama iyi de bilirim merkezden birbirinizle yatmayın uyarılarının geldiğini.
30 yaşındaki adamın daha reşit olmayan kızla çıktığını da bilirim ben.
sen yurtseversin diye dışlanılanları da bilirim.
din kültürü öğretmenisin senden komünist olmaz diye adam kovduklarını da bilirim. isim isim verdim bunları yoktur öyle şey dediler karşılarına koydum yalandır dediler. halbuki ondan olur islamcılar sosyalisttir çünkü şeriatın temeli din alttabanlı sosyalizmdir.

-bak anlatmadan geçemeyeceğim marx kapitali yazarken etkilendiği en önemli şey osmanlı ekonomik sistemiydi. ve sonra dedi ki din insanların ihtiyaçlarının karşılığıdır ihtiyaçlarını giderirsen tapınma kalmaz. yani osmanlı sisteminden dini çıkartarak yeni bir teori attı ortaya. ama bu adamlar osmanlıyı sevmez marxa tapar.
2.si darwincileri de vardır bunun ama darwinin güçlü olan ayakta kalır güçsüz olan yaşayabilmek için kendini geliştirmeli evirmeli teorisinden etkilenen spencer adlı vatandaş bunu ekonomiye aktardı. tanıdık geldi değil mi güçlü olanın güçsüzü sömürmesi. sonradan adı kapitalizm mi ne oldu. siz kapitalizmi eleştirmeyi bizden daha iyi bilirsiniz. keh keh keh. bak yine çelişki. darwini sev kapitalizme söv.

yoldan geçeni örgütleye örgütleye ne hale geldiler. gözü değeni örgütlüyorlar arkadaş adamın neyi bilip bilmediği hiç önemli değil.
bi kere adamlara anlatamadığım anlamamakta da direndikleri bir konu var;
sen komünistsin arkadaş çıkıp gazete satıyorsun bu ironi değil mi şimdi? sol okur musunuz? okumam öyle olacaksa okumam çünkü senin partinin ve gazetenin kazanması beni hiç ilgilendirmiyor. ideolojini anlatmak istiyorsan dağıtacaksın satmayacaksın. hemde emperyalistler diye tükürdüğünüz gazetelerden daha pahalıya hiç satmayacaksın.
sol örgütlerin hepsinde olan şey, üyelerden aidat diye para toplayıp durmayın. bu nasıl bir saçmalık. ben ne islamcılarda ne cemaatçilerde ne ülkücülerde zorunlu para toplama işi gördüm.

kime mensup olursan ol karşındakini anlamadığın sürece senin ne düşündüğünün bir önemi yok. bak bunlar çöküşün fraksiyonları hiç birbirinden farkı yok perde arkası gerçekleri arka bahçeleri fark etmeye çalışın. karşındaki kendi düşüncelerinin haklı olduğunu düşünmese zaten gönül vermez bunun farkına bi varın doğru mutlak olmayabilir her zaman ya da insanın yanlış yapmaya da hakkı vardır saygılı olun akıllı durun ve bence bütün sikik dünya partilerinden uzak durun. halk için olun halktan yana olun.
Sözde delikanlılar sözde müslümanlar gibi geliyor bana.
(bkz: solcuların ensest takılması)
barışçı, halkların kardeşiliğini benimseyen , birbrini pondikleyen solcular toplanmış.

not : ülkücü değilim yalova idmanyurdu sporluyum.
baskın olmamasıdır. ama nedense baskın gibi davranırlar. ilginç.