bugün

aslında ekonomi bakanı olduktan sonra yapmayı planladığım bir eylemdi ancak o kadar bekleyemedim. malum seçimlerde elektrikti, trafoydu, kediydi derken seçilme şansımız riske girebilir. seçilsek bile kabineye girememe ihtimali var. hemde seçimlere çok var o zamana dolar 3 tl falan olabilir dönüştürmemiz zorlaşmasın.

ilk olarak iki üç aydır çevremde gözlemlediğim olay; herkes elinde avucunda ne varsa dolara yatırıyor. adamdan borç istiyorum dolar olarak veriyor yanımda tl yok diyerek(aslında ibne borç verirken bile yatırım yapıyor ya neyse anlamamış gibi yapayım). babam arıyor "oğlum maaş yattığı gibi dolara çevir bak dahada artacak" diye. ofise gidiyorum herkes ekonomi sitelerinde fırsat kolluyor. markete gidiyorum herşey zamlanmış sebebini soruyorum dolar arttı diyorlar. lan köy yumurtası niye artar. arizona köylerinden mi geliyor yumurtalar.

neyse kısacası herkesin elinde dolar var zaten. ben gibi üç beş saf kaldık lira kullanan. benim gibi saf arkadaşlarda ellerindeki parayı dolara çevirsin ülkecek rahatlayalım. dolar artıyor diye strese girmeyelim.

yetkili abilere sesleniyorum maaşları dolar olarak verin artık.

an itibariyle dolar kuru: 2.7085
(bkz: son çare)