bugün

sistem çarpıkken yanlış eleştiridir.
okuma yazma bilmeyen çocuğa sınıf atlatan öğretmen değil, sistemdir.
bildiğim kadarıyla artık sınıfta kalma diye bişi yok. eee öğretmen ne yapsın bu durumda?
istisnalar, öğretemeyenler vardır ama öğretmenlerin hepsini suçlamak yanlış olur.
aldıkları para da normal.
şu öğretmenlere sallayanların büyük çoğunluğu 2 yıllık fakülte ya da direk lise çıkışlı toplumda amele olarak adlandırdığımız kesim. sen zaten amelesin kardeşim tabiki öyle çalışıcaksın haftada 7 gün çalışacaksın gerekirse özelde ebene kayacaklar devlet memuru olamadığın için sözlüklerde böyle karı gibi ağlanıcaksın, öğretmenleri kıskanıcaksın.
meclis'in bütçesi milli eğitim'in bütçesinden kat be kat azdır,bunu bilmeyenlerin salla pati kurdukları cümlelerdir bunlar.
neden sen "az pay"dan 7 bin lira maaş alıyorsun da,öğretmene "çok pay"dan 700 lira maaş veriyorsun?
matematikte yoktur bunun cevabı.Acaba ahlak dersinin "vicdan muhasebesi" bölümünde var mıdır?
her önüne gelen dingilin öğretmen,vekil,devlet büyüğü bile olabildiği bir ülkede şaşırılacak bir durum değildir.

vekiller hariç kimsenin kazancında gözüm yoktur ayrıca.
yanlış bir önermedir.

cebinde 2500 liralık ıphone taşıyan öğrencilerin olduğu bir ülkede 1500-1750 lira çokmudur?
muhtemelen sınıfta kalmış bir liselinin beyanı.
önerme genele yaydığımızda doğrudur fakat istisnalar içermektedir.idealist, işini severek yapan, öğrencisine gerçekten birşeyler öğreten öğretmenler yok değil.Tatil konusuna geldiğimizde ise gerçekten en rahat mesleklerdendir.
önerme genele yaydığımızda doğrudur fakat istisnalar içermektedir.idealist, işini severek yapan, öğrencisine gerçekten birşeyler öğreten öğretmenler yok değil.Tatil konusuna geldiğimizde ise gerçekten en rahat mesleklerdendir.3 aylık tatilin tamamını tatil yaparak değil seminerlere katılarak geçirmekteler ki bu da pek zor olmasa gerek.
haksız bir önermedir.
aldıkları her kuruş mesleğini vicdani çerçevede yapan tüm öğretmenlere helaldir.
zamanında "ben bu hocaya çıkışta dalacam olm", " arabasını çizecem amk" , "taktı bana not kırdı teşekkür alamadım" diye zırlayan bünyelerin ezikliklerini sözlüğe yazar olunca şimdi çıkartıyor olmasının ihtimali olan önerme.

ulan en kötü götü boklu astsubay bir öğretmenden kat kat fazla maaş alıyor ve askeri olanaklardan bahsetmeyim bile. şimdi diyeceksiniz ki o asker bizi düşmanlardan koruyor, götümüzü kolluyor. cehaletle savaşan öğretmenlerimiz; bir astsubay, bir subay, siktiret bunları bir paşa kadar maaş alamıyorsa bir ülkede gölgesinden korkanların ülkesinde yaşadığımızın göstergesidir bu.

o öğretmenin sana öğrettiği harflerle, alfabeyle maaşının çok olduğunu ve bundan yakındığını da unutma güzel kardeşim.
haklı söze ne hacet. 5/3 ü öğretmen ortalama 1700 civarı net maaş alıyor. ort. 60 saat ek derse girse 430 tl maaş okula başlarken 567 tl eğitim öğretime hazırlık ödeneği ve yıl içindeki sınavlar eğitimler vs. vs. vs.
hizmetli maaşından daha az almaları ile ilgili.
verin 600tl siz de kurtulun biz de kurtulalım.
öğretmenin sadece ders anlattığı için o maaşı aldığını sanan, tatilinin 3 ay değil 2 ay olduğunu bilmeyen, bu özelliği ile de sayın bakanımıza benzeyen!, lise mezunu asgari ücretli ile üniversite mezununu karşılaştıran, öğretmenin milletin evde bir tanesiyle baş edemediğinden 30-40 tanesiyle bile başa çıkan, yeri geldiğinde onların her biriyle tek tek ilgilenen, ders için ders dışında da hazırlıklar planlar yaptığını, öğrencilerin tüm bilgilerinin okudukları kitaplara varana kadar sisteme girdiğini,kulüp çalışmalarında görev almak zorunda olduğunu, bunların prosedürleriyle ayrıca uğraştığını, haftada bir nöbet tutmak zorunda olduğunu, tüm gün ders anlattığı yetmezmiş gibi bir de teneffüslerde kıçını yere koymadan nöbet mahalinde bulunduğunu, derisyle ilgili sürekli değişen öğretim programlarını takip etmek ve uygulamak zorunda olduğunu bilmeyen muhtemelen yakın bir zamanda bir öğretmenine kızmış olan bir öğrenci söylemidir.
bir öğretmen ek dersi ile birlikte 2000 lira maaş alıyor. kira, elektrik, su, internet derken geriye kalan parayla da geçinmeye çalışıyor.

o her okulun önünde son model araba diyenlere sesleniyorum. bayan öğretmenlerin %100'ü maaşlı ve statüsü kendinden daha yüksek olan bir eşle evleniyorlar. bunun sonucunda da bir eve iki maaş girmesiyle son model bir araba sahibi olabiliyorlar. erkek öğretmenlerin ise %60-%70 lik bir bölümü de maaşlı bir eşi tercih ediyor. bunun sonucunda da ise bir arabasının olması gayet doğaldır diye düşünüyorum.

öğretmenlerin maaşlarıyla sürekli gündem yaratmaya çalışanlara sesleniyorum. siz de okusaydınız da öğretmen olsaydınız. okuduysanız da daha çok çalışsaydınız da öğretmen olsaydınız keşke.

yeri gelmişken öğretmenler az çalışıyor diyenlere de sesleniyorum. bir devlet bankası çalışanı sabah 09.00-12.30 - öğlen 13.30-17.00 arası 7 saat çalışıyor. bir öğretmen de (30-40-50 öğrenciyle) 6 saat çalışıyor. öğretmen okulda çalıştığıyla yetinmiyor evine de iş getirebiliyor. bu çıkarımınıza da bir son vermeniz ümidiyle.
ortalama 8000tl maaş alan ve çok net bir ifadeyle bir bok yapmayan milletvekillerini, 15bin tl alan başbakanı, 30bin tl alan cumhurbaşbakanını gör(e)meyen kör dimağların sıçtığı başlık...

her gece hipnotize edilmiş maymun gibi tv dizisi, yok o ses türkiye, yok yemekteyiz gibi programları salya akıtarak izle; bok gibi para kazanan futbolculara deli gibi bağımlı ol ondan sonra öğretmen maaşına laf söyle!

eminim şu an özel sektörde biri tarafından çılgınca sömürülmekte olan ve sömürü tecavüzünü normal sayan bir beynin ürünü başlık. biraz daha okusaydın da öğretmen olsaydın. zenginin malı züğürdün çenesi meselesi...
başlığı görünce heralde bu ülke türkiye değilir demiştim ama sözlüğümüzde akıl tutulması ya da aklı olmayan yazar sayısı çok olduğundan şaşırmadığım başlıktır. varsa öyle bir türkiye bizide çağırın gelelim.
öğretmenler normal maaş almaktalar kanımca. fazla maaş alanlar polisler ve hemşireler. öğretmen olmak için insanlar nispeten zorlu bir süreçten geçiyor. öss de başarı kpss de başarı vs vs. ama bi polisi düşünün. cemaat torpiliyle onlardan soruları alarak sınava giriyosun beleşten kazanıyosun sonrada 2200 küsür maaş alıyosun. yok böyle beleş. haa bu öğretmenlerin genel manada başarısız oldukları gerçeğini değiştirmez. dersini anlatıp çıkıp giden öğrencinin sorumluluğunu hiç almayan öğretmenlerde çok sayıda mevcut. zaten eğitim fakültelerinin durumu içler acısı.
hakettikleri bir durumdur.
hiç bir iş yapmadan o parayı alan yüzbinler var iken öğretmenlerin aldıklarının az olduğu gerçektir. polis ne yapıyor 2.5 milyara yakın para alıyorlar. yada bakanlıklardaki, yurt çalışanları, postane, hastane vs vs. hangisi hak ediyor.
okuldaki hizmetliden daha az maaş aldıkları düşünülürse, başlıktaki öğretmenler kısmı çıkarılıp hizmetliler eklense daha iyi olur.
son eşit işe eşit ücret düzenlemeleri ile artık böyle bir sorun kalmadı.. bir hizmetli bile artık öğretmenden fazla maaş alıyor.. artık rahat edebiliriz..
not: biliyorum tabiki bu bir troll başlığı..
1 senelik staj, 2 senelik (ortalama) sözleşmeli öğretmen, 2 senelik (ortalama) kadroya geçme serüvenini tamamladıktan sonra aldıkları maaş fazladır ama bu beş senelik sürede yapmak zorunda oldukları borç ondan sonra alcakları sözüm ona "fazla maaş" larını dengeleyecektir. toplumun genel yanılgısı olan öğretmenler 3 ay tatil yapıyor olgusu tamamen "kıraathane muhabbeti"dir. öğretmenler okul kapandıktan sonra azami 1 ay, açılmadan önce ise azami 1 ay okula gelmek zorundadırlar. ama her halükarda senede 1 ay ve yarıyıl tatilini de sayarsak 1 buçuk ay tatil yaparlar. ancak, - her ne kadar ülkemizde genel olarak uygulanmasada - bir öğretmen hergün bir sonraki günün ders planını yapmak zorundadır. takdir edersiniz ki 3 ayrı düzeyde bulunan sınıfın dersine giren öğretmen 3 ayrı ders planı 3 ayrı yaklaşım planlamak zorundadır.

öğretmeler çok fazla maaş almıyor sadece diğer memurlar az maaş alıyor önermesi daha uygundur.

not: eğer bir bilim insanının aldığı maaşı duysaydınız bu tarz önermelerle vakit geçirmezdiniz.
daha çok alsınlar, daha çok insanca yaşasınlar inşallah dediğim durumdur.
bunu düşük maaş alan bir mühendisin söylemesi çok saçma. tamamen çekememesinden hasetliğinden kıskançlığından dolayı söylüyordur. çünkü 5 sene sonra öğretmen aynı parayı alacakken mühendis belki iki katını alacaktır...