bugün

Öğretim görevlilerinin üniversitelerde türbanla ve sakal bırakarak derse girebilmelerinin önü açıldı.

--spoiler--
Her öğretim elemanı siyasi düşünce, dil, din, mezhep, inanç, ırk, renk, cinsiyet, kılık - kıyafet tercihi ve diğer sebeplerle herhangi bir ayrım gözetilmeksizin serbestçe eğitim - öğretim, araştırma, geliştirme, yayın yapma ve akademik faaliyetlerde bulunma hakkına ve hürriyetine sahiptir
Öğretim elemanı alımında da YÖK tarafından belirlenen görevin gerektirdiği niteliklerden başka hiçbir ayrım gözetilemeyeceği ifade edilen taslakta, Engelliler ve özel gereksinimli kimselerle ilgili Kurul tarafından alınacak tedbirlerle yapılacak pozitif ayrımcılık bu madde kapsamında değerlendirilmez. Yükseköğretim kurumları yönetim ve denetim organları ile öğretim elemanları, Kurulun veya yükseköğretim kurumlarının yetkili organlarının dışında kalan makamlarca hiçbir şekilde görevlerinden uzaklaştırılamaz, öğretim elemanı mesleğinden çıkarılamazlar denildi. Taslakta yer alan diğer dikkat çekici düzenlemeler şöyle:

* Rektör seçimi için 3 ayrı alternatif belirlendi. ilk alternatif olarak sunulan mevcut düzenlemenin korunması halinde üniversitede yapılacak seçimde 6 isim YÖKe bildirilecek, ardından YÖK aday listesini 3e indirip Cumhurbaşkanı;na sunacak ve Cumhurbaşkanı adaylardan birini rektör atayacak. ikinci alternatif olan Üniversite Meclisi modeline göre üniversite meclisi 3 rektör adayını belirleyecek, Cumhurbaşkanı bu adaylardan birini atayacak. Üçüncü alternatife göre ise rektör adaylarını belirleme komitesi gelen başvuruları değerlendirip üçe indirecek ve bu isimleri YÖK;e veya Cumhurbaşkanına sunacak.

Üniversite konseylerine üniversitenin bulunduğu ilin en çok vergi veren isimlerinden birinin de üye olabilmesi düzenlemesi de taslağın son halinde, üniversiteye mali destek sağlayanlar veya üniversitenin mezunları arasından seçilir şeklinde değiştirildi.

* Yükseköğretim kurumları yönetim ve denetim organları ile öğretim elemanları, kurulun veya yükseköğretim kurumlarının yetkili organlarının dışında kalan makamlarca hiçbir şekilde görevlerinden uzaklaştırılamayacak. Öğretim elemanı mesleğinden çıkartılamayacak.
--spoiler--
din düşmanı ibnelere dert olacak eylem.
kemalistlerin kudurmasına yol açacak eylem.
insan hakları, eşitlik, feminizm, özgürlük gibi kavramları en çok savunan kesim tarafından tepki ile karşılanacak eylemdir, hoştur suyu çıkmadıktan sonra hiç kimseye bir zararı dokunmaz, özgürlükler açısından önemli bir adımdır.
beyin göçü sebebi. başörtülü türbanlı birinden ders alacağıma gider köprüden atlarım daha iyi.
sadece öğretim görevlilerine değil kamuda çalışan herkese serbest olmalı dedirten gelişme. Ha isteyen istediği yerden savursun kendini çokta önemi yok. Bu zihniyettekilerin yaşaması hata zaten.
Kemalistleri içten içe yiyip bitiren hadise olmaya adaydır efendim.
kemalistlerin örtmesinler başlarını gözlerim yoruluyor şeklinde sıçaçakları eylemdir.