bugün

eski bir çekyatın önünde yine aynı eskilikte bir sehpa üzerinde duran tozlanmış dizüstü bilgisayarın yanındaki kül tablası...
tava amk tava. allah muhafaza bir düşünsenize tava olmasaydı ne olurdu.

açımızdan geberirdik lan yeminle. her bokumuzu onda yapardık, düşünsenize melemenler, kızartmalar, değişik saçma sapan makarna üzerine konulmalık soslar.

sakın ha; "bu iki üç parça şey için mi tava vazgeçilmezimiş?" demeyin. her akşam düdüklüde etli nohut yapmadığınızı herkes biliyor.

bide bira diyenler falan var, onlara da hak vermiyor değilim ama aç karnına da içilmiyor bu meret canlarım.
olmazsa olmaz şu ana kadar olmadı; kül tabakası.
Sağda solda duran tuvalet kağıdı.

Öğrenci evinde tuvalet kağıdı sadece tuvalette kullanılmaz. Ağız silinir, el silinir, laptop ekranı silinir, yemek yenilen masa silinir.

Birde eve kız atamayan erkek öğrenci eviyse neler silinir neler.
bulaşık.
uyumak için: çekyat veya baza.
çalışmak için: masa (herhangi bir masa olabilir).
vakit geçirmek için: bilgisayar ve ders kitapları.
yemek yemek için: tencere ve makarna.
(bkz: taşak kokusu)
(bkz: kevgir)
(bkz: çalıntı eşya)
şöyle söyleyeyim, kesinlikle buzdolabında koca bir kap sarmısaklı yoğurt ve yumurta konulacak
bölüm de baş hayvan kadar sarmısak değildir.

eve beni de bir öğrenci olarak sayarsanız, ki 1991 den beri aktif bir öğrenciyim, yeminle bir öğrenci evinde bulunması gereken, olmazsa olmaz şeyler arasında bu saydıklarım yoktur.

cuma akşamı buzdolabını açıyorum, içinden çıkana bak, bir kap sarmısaklı ypğurt, ve 3 baş sarmısak!
vay arkadaş sözlükte ne yazarsan yaz, boyun istediği kadar 189, kilon istediği kadar 85,
omuzların istediği kadar çift şeritli yol genişliğinde,
saçların 3 numara,
kulakta küpe,
kirli bir sakalın olsun. yanlış anlamayın bu saydıklarım bende yok ama olsa da bi sikim fark etmeyecekti zira buzdolabımda az önce anlattıklarımdan baişka bir sikim yok.
ha bir de en fazla 1 kadehlik yeni rakı, azcık da turşu biberi, eğer kase ile bütünleşmiş ayva reçelişni saymazsak.

haftasonunun mujdecisi bu güzel cuma akşamında bir insan sarmısak ile bu kadar haşır neşir oluyorsa
sözlükte seks hayatından bahsetmeyecek abi,
fuck budy,
muck buddy,
seks partneri
gibi başlıklardan entrylerini silecek.

ulan bu nasıl umarsızlıktır. sanki vampir kovalıyoruz amk, zombi istilası olsa, bi bize zararları dokunmaz yavşakların.
şuan sinirden kendimi sikebilirim.
adamlar dolabı ağzına kadar bira doldurmuş, ellerde çerezler, karı kız haftasonunun gelişini kutlasın,
biz ankara ayazında afyon sucuğu gibi kokum kokum kokalım. sonra neden olmuyo?

e olmaz tabi yavşak, sen bütün ihtimalleri kafadan bitirmişsin, en az iki gün bi atraksiyona dahil olamayacağının garantisini buzdolabında saklamış, haftasonunu heba etmişsin, bu saatten sonra allah muhafaza bişe düşecek olSA,
gelip dolabı açtığı an evden çığlıklar atarak kaçması bir olur.

böyle hayatı sikiyim arkadaş, bazen çok acımasız oluyor hayat.
gerçekler öyle bir can yakıyor ki, anlatamam.

resmen şuan hayata dair bütün umutlarımı kaybetmiş bir adam olarak yazdım bu yazıyı.
allahım al canımı, al yoksa bu işi ben yapmak zorunda kalacağım. sonra sakın bana "neden canına kıydın cehennemlik!" deme, o sarmısakları gördüğünü biliyorum...
2. el eşyalar.
internet, uzun ve yağlı saçlar, birikmiş çöp yığınları.
gelip te kovulmadan gitmeyen geveze ve yiyici ortam elemanları. satranç tahtası ve taşları.
bim marketler zincirlerine yakınlığı ayrıca tekel bayiyede yakınlığı gece sigarasız kalma ihtimalide olabilir.
dağ gibi kocaman bir bulaşık kütlesi. kendini kaybetsen bulamayacağın enteresan dağınıklık. bozulan ve asla tamir olmayacak (gerek duyulmayacak) küçük ev aletleri.
iskambil kağıtları.
Psp 3, Led TV öğrenci evinde olması gereken en önemli iki zevk aracı.
pasaklı bir ev arkadaşı.
her odada tuvalet kağıdı.
iddaa kuponları ve sefalet.
internet bağlantısı. ekmek olmaz su olmaz ama muhakkak internet olur.
boş bir buzdolabı.
Hepsi yalan tek gercek karı kız muhabbeti.
makarna

dost süt/yoğurt

damacana ahahah

falan işte gelmedi başka.
en az 3-4 gunluk bulasik net .