bugün

aynı evi paylaşan 3 arkadaşın hiçbirinin sevgilisinin olmaması durumu. nerden baksan zordur lan. gerçi bunlardan birinin sevgilisinin olması evdeki bütün düzeni bozar. birlik ve beraberliğe gölge düşürür orası ayrı.

3 erkek binbir hayallerle üniversiteyi kazanır ve bir müddet sonra eve çıkmaya karar verirler. yalnız, hiçbirinin sevgilisi yoktur ve sorsan hiçbirinin buna ihtiyacı yoktur. * fakat dillerden düşmeyen karı kız muhabbetleri ve eve kız atma planları hep lafta kalır. lan geçtim eve kız atılmasını, eve çağırıp çay içecek kız bile bulamaz lan bu gençler. eğer bu gençlerden 2 si mühendilik okuyup diğeri radyo ve sinema gibi bir bölümde okuyorsa muhabbet hep aynıdır.

- lan ahmet, senin fakültede de sağlam kızlar var ha. çağırsana lan bigün bize.
+ çağırdım abi perşembe akşamı geliyolar.
* harbi mi lan?
+ ne sandın amk. geçen kızlar, ''fatmagülün suçu ne'' dizisini izleyecek yer arıyolardı bende çağırdım.
- helal koçuma. olmm bira falan da alırız ha acaip saracak lan.

perşembe akşamı saat 20:00 suları:

-nerde lan bu kızlar?
+ yok abi beklemeyin kızları emrelere gitmiş onlar.
- neyse sktir et. zaten benimde keyfim yok.
* aynen abi uykum var zaten benim de. ben yatıom.

her hafta aynı muhabbet amına koyim. bir de her gece tekrarlanan monoton davranışlar vardır öğrenci evinde;

herkes odasına çekilir. kapılar kapanır. msnler kapatılır. ve yatıyomuş imajı verilir.

yalan lan bu vallahi bak yalan. lan dürzüler, ben size açık konuşayım; her gece kontrol ediyorum. ağ bantılarıma girdiğimde ikinizinde pc si açık görünüyor. kimi kandırıyonuz lan? hee.. ben mi? yok olmm sizi kontol ediyorum ben. yoksa hemen yatıom yani.*

herşeyi geçtim 1 saat sonra herkesin odasından çıkıp salonda sigara içmesine ve televizyon izlemeye başlamasına, uyku tutmadı amına koyim demesine artık hiç şaşırmıyorum. hiçkimse güneşi görmeden yatmıyo ki lan bu evde tabi uyku tutmaz. o değil de pazartesi ezel var. kızlar gelecekmiş gene. aslında hiç keyfim yok biliyon mu.
toplu tehlike arz etmektedir.
gökten yağacak değil ya evde sabahlayacaklarına dışarı çıksınlar efendim!
iftaiye çagrılıp duş aldırılması gereken ev.