bugün

kısa zaman sonra ortaya çıkacak kürt halkı. adamların dilini yasaklayarak ne elde ettik acaba?
o insanlar(kürt halkı) bir gün özgür olacaklar buna inanıyorum.
Özgür olsunlar. Benim ülkemden siktirip giderek ilk adımı atabilirler özgürlüğe ...
zaten özgür halktır. daha nasıl özgür olcaklar oldu olacak biz gidelim buralardan amk adamlar vergi vermiyor.
kuzey ırakta amerikan malafatları altında, dilediğince özgürlüğünü yaşamasını temenni ettiğim bir özgürlük biçimidir.
çoğunlukla; türkiye, ırak, iran, suriye topraklarında yerleşim gösteren siyasi ve bireysel özgürlekleri elinde olan kürt halkıdır.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmakla beraber bütün vatandaşların yararlandığı her hizmetten, her yasadan ve her haktan yararlanabilmektedirler.

ayrıca (bkz: kürt); mustafa kemal atatürk'ün "ne mutlu türküm diyene" sözündeki "türk" kelimesinin ifade ettiği türk milletini oluşturan; laz,abaza, çerkez, türk gibi etnik unsanlardan birtanesi.

(bkz: özgürlük)
40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim
dillerini,kültürlerini,geleneklerini özgürce yaşadıkları zaman özgür olacak kürt halkı.
(bkz: an azadi an azadi) kürt halkı özgürlüğün su ve ekmek kadar ihtiyaç olduğunu biliyor o yüzden özgürlük gelinceye kadar mücadele edecektir.
http://www.youtube.com/watch?v=UpWh3uTrfPA
zaten özgür olan halktır.