bugün

bugün öğrendiğim kadarıyla gazi üniversitesi'nin bir politikasıdır.

cumartesi günü başlayan yoğun ağrılar nedeniyle önce hacettepe devlet hastanesine gittim. acil bölümde " sıra " olması ve ağrının her geçen dakika artması nedeniyle oradan da özel akay hastanesine geçtim. akay hastanesine girdiğim andan itibaren insan olduğumu tekrar hissettim diyebilirim. hemen tetkik için kan çiş falan ne gerekiyorsa alındı. ben apandisitten korkarken olay böbrek taşı çıktı. 1.7 cm lik bir taş kanala inmiş ve kanalı tıkamış.

neyse deli gibi ağrı kesicileri aldım ve evime geldim. doktor haftasonu olduğundan mütevellit cep ağrı kesicilerini de eksik etmedi. 2 ilacı alıp eve geldim ve haftasonunu geçirdim. pazartesi sağlam bir sınavım vardı ve hiç çalışamamıştım. çalışma niyetinde de değildim. internetten böbrek taşı hakkında birkaç şeye baktım ve bütün gün uyudum. bunu ilaçlara bağladım da asıl neden uyuzluğumdu.

pazartesi oldu, hemen akay a tekrar gittim ve tomografiye falan girdim. ardından 7 günlük raporu da çaktım. lakin okulun medikosuna gittiğimde başhekim odasının girişindeki kadın " özel hastaneden alnıan rapor onaylanmıyor " dedi.

- niye?
+ oradan herkes rapor alabiliyor da ondan
- öyle mi? peki aldığım ilaçlar, girdiğim tomografi, röntgen?
+ ne yazık böyle bir kararı var okulun.
- çok saçma.

tam odadan çıktım, gidiyordum.
aklıma müthiş bir fikir geldi.

ulan madem bunlar hasta olduğum halde raporumu kabul etmiyor ben de işi kılıfına uydururum dedim.

indim alt kata bir adet dahiliye sırası aldım.

çat pratisyen hekim için sıra verdiler. daldım içeri

anlattım durumu.

böyleyken böyle dedim, hastayım geberiyom, sınavım var.

doktor anlayışlı insanmış hemen verdi raporu.
çıktım üst kata kadın beni görünce şaşırdı.
al dedim onaylat bunu

şaka tabi
ben başhekimin odasına giriyorum dedim daldım içeri.
onaylattım.
sonra alt kata indim oradan da bir onay aldım.

o raporu da öğrenci işlerine götürdüm.
dilekçemi yazdım.

evrak bölümüne verdim

sonra bölüme gittim ve...

sınava giren arkadaşlarıma bakarak orgazm oldum.

haha, güzel şey rapor almak.
devletin özel sektöre halen güvenmediğini gösteren saçma uygulama.
devletin kendi üniversitesinden kendi eliyle mezun ettiği öğretmene güvenmeyip kpss sokması ile aynı derece saçma. hem özel hastaneleri açtır hemde raporunu kabul etme.
burası türkiye.