bugün

Niyet ettim sana yerleşmeye dediğim bölüm.

Severek yapılması gerektiğini düşündüğüm öğretmenlik.
Aslında kendi mesleğimden bile çok sevdiğim öğretmenliktir. Bir tane kaynaştırma öğrencim vardı sınıfımda. Beslenme saatinde kendisinin sırasını zaman zaman yanıma çekip görevler verirdim. Bir yandan da beraber ceviz, badem yerdik ahah. Güzeldi be.
Her yiğidin harcı olmayan branş. Yer değiştirmek kolay olur diye yüzlerce saat hizmet içi eğitim alıp sonunda da yok bende bu işi yapacak sinir sistemi ve psikoloji yok diyerek vazgeçtiğim alandır. Aynı zamanda Meyvesi en tatlı olan, manevi doyumun en çok hissedildiği alan olduğunu düşünüyorum. Yapanlara sonsuz saygı duyuyorum Allah kolaylıklar versin.
marmara üniversitesinde kardeşimin okuduğu bölüm. çok başarılı inşallah bu sene atanacak Allah yardımcısı olsun.
görme engelliler öğretmenliği, işitme engelliler öğretmenliği ve zihinsel engelliler öğretmenliği gibi kendi içinde bölümlere ayrılmış olan, eğitimin en meşakkatli branslaridir. küçük gruplarla fakat büyük bir özveriyle çalışırsınız. maaşları diğer branşlara göre epeyce yüksek olup, işini hakkıyla yapanlar için az bile denilebilir.
nasıl bölüm okunur mu. 5k boşa gitmesin.
para kazandırır ama o çocuklarla herkes ilgilenemez. taş gibi psikoloji ve sabır istiyor. benim çalıştığım yerde de gelişim bozukluğu olan bir kursiyer çocuk var ve inanın laftan anlamıyor. aynı şeyi yüzlerce kere yapsa da hatalarını göremiyor, sert bir tabir ama kafaları gerçekten çalışmıyor, makine gibi aynı şeyleri tekrar ediyor sadece. hele bir de bunlardan onlarcasını düşünün, zor iş. ben yapamam en azından.