bugün

içinde bulunduğumuz “pandemi” sürecinde 3 gün önce tekrar eğitime devam etmeye başlayan kurumlar.
3 gündür aktif olarak içinde bulunduğum için çok büyük rahatlıkla şunları ifade edebilirim; ülkedeki en masum en korunmasız insanları riske atmaktan başka bir şey değildir.
Kocaman insanlar hala maskeyi çenesinin altından ya da burnunun yarısı açık kalmadan takmayı öğrenmedi bu ülkede.
Sosyal mesafe diyoruz evet çok doğru, çok taktir ediyorum ama gel gör ki o masum meleklere bu durumu nasıl ifade edebiliriz?
Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler dokunmayı seviyor bu bir gerçek, ben dokunmadan nasıl verdiğim eğitime tamam oldu diye rahat edeceğim, nasıl dokunma bana diyebileceğim?
Bu durum hem çocukları, gençleri, hem öğretmenleri, servis görevlisi arkadaşlarımızı, temizlik görevlisi arkadaşlarımız, idareci arkadaşlarımızı göre göre riske atmaktır.
illa ki normalleşeceğiz her şey öyle ya da böyle normale dönecek, dönmek zorunda ama inanın en son normale dönmesi gereken kurumlardan biriydi.
Hadi hayırlısı..
Lösemi hastası bir çocuğa "zihinsel yetersizlik" tanısı almaya çalışarak iş ahlakı ve vicdan denen olgudan bir gram bile nasiplenememiş yöneticileri bulunan kurumcuklar bütünü. Bu kurumların içinde bahsettiğim türden olmayanları da olabilir ama pek inancım yok açıkçası. Üstteki yazara katılıyorum, kesinlikle kapatılması gereken kurumlar. Ticaretin olduğu yerde eğitim olmuyor, olamaz, olmamalı.
kreşinden üniversiteye kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan mülkiyeti özel teşebbüse ait eğitim kurumlarıdır.

tamamiyle kar güdüsüyle çalışan özel teşebbüse ait bu kurumlar için öncelik eğitim-öğretim midir yoksa kar mı ? kar uğruna eğitim-öğretimden bir çok fedakarlık yapılabilir mi yapılamaz mı ? tabiki yapılabilir.

öyleyse bu tür kurumları kapatmak elzemdir kimse kusura bakmasın.

kar güdüsüyle çalışmayan ve bir tür kamusal mal diyebileceğimiz devlete bağlı eğitim-öğretim kurumları vatandaştan toplanan vergilerle finanse edilirler.ve önceliği teorik olarak eğitim-öğretimdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar