bugün

intihar etmeden önce ,duvara ben buradaydım yazan kişi kadar varlığını hissettirmek ister insan...girdiği ortamda farkedilmek,beğenilmek,iltifat görmek...ruhlarına çizik atılmış,ezilmiş,ötekileştirilmiş benliği her türlü otorite tarafından zincire vurulmuş bir mirasın devamı olarak ben burdayım...toplumun genel geçer kuralları dışında olan sünniye karşı aleviyim, türk e karşı kürt,heteroseksüele karşı lgbt li...ve şunu da unutmayın ki kafasındaki sarığa ,cübbeye üzerindeki mini eteğe bakarsanız içindeki kalbi göremezsiniz...herkese ve her şeye inat kendi doğrularıyla kimseye zarar vermeden,rencide etmeden yaşayanlara selam olsun
hayatın her alanında olanlardır. ne acı ki sınıfsız, ırksız, cinsiyetsiz bir toplum olamıyoruz. onu bir sebeple, bunu başka sebeple, şunu bambaşka sebeple ötekileştiriyoruz.

tüm ötekileştirilenlere selam olsun, başka bir dünyanın mümkün olduğu gerçeği ile.
ötekileştirilmeyenlerin olumlu halidir.
(bkz: Özlem Özden)
Ötekileştiren için kötü ötekileşen için faydalı bir eylemdir. Ötekileşen insan farkına varır. Ne sebepten ötekileştiriliyorsa bunun gereksizliğini anlar. mesela ırksa ırktan dolayı 1-0 yenik ya da galip başlamanın saçmalığını kavrar. Hümanistçe düşünür. Bunun üzerine okur araştırma yapar. Kendisinin çoğunlukta olduğu yerde de kimseyi ötekileştirmez nasıl kötü bir şey olduğunu bilir çünkü. Her insanda aynı sonuç vermez. Bağzen kan davasına döner ve siz de bizim ötekileştiremediklerimizdenmisiniz diye feryat eder.
Lgbt bireylerinin genelde içinde bulunduğu topluluk.