bugün

soyadının hakkını veren bir tür akıl çelen, beyin sikerten.
Kuranda şifre buldum diye dolaşan ve beyni pek çalışmayan yobazlar tarafından izlenen kişi.
Nümeroloji adı verilen yöntemi kullanır işin ilginç tarafı ise bırakın kuranı aynı yöntem ile herhangi bir kitapta böyle şeyler bulabilirsiniz, bunun en iyi örneği ise efe aydal tarafından yapılan "Tonton ve Arkadaşları Kitabındaki Mucizeler" adlı videodur. http://www.youtube.com/watch?v=YaNGvnULhmM
kuran'ın şifrelerini çözdüğünü sanan ancak kendi kafasının şifrelerini sergileyen şahsiyettir. ben de şu an doğum yılım, adım ve doğduğum ay arasında öyle bağlantılar görüyorum ki birleri şifrelemiş gibi. zaman geçtikçe olan olaylar sanki doğum tarihimdeki şifrelerin açılımı gibi.
90'ların sonu ve 2000'li yılların ilk bölümünde adeta bir tv yıldızıydı, her hafta bir programda konuktu. ülkenin bugünkü medya ortamında herhalde artık pek itibar görmüyor olsa gerek artık ortalıkta pek göremiyoruz.
Çok okuyan biridir. iÜ edebiyat fakültesi kütüphanesine gelirmiş sık sık.
Kafasına tutkal dökülmüşcesine acayip garip bir saçı olan insan. Çok merak ediyorum hiç mi aynaya bakmıyor ya da aynaya bakıp ' heyt be saçlarım bugünde acayip karışık çok yakışıklıyım' mi diyor. Bi git fön falan çektir. Kestir kazıt bir şey yap.
en son elementlerin atom numarasiyla kuran ayetlerini karsilastirirken gorulmustur tarafimdan. hepsi degil ama tutarli tespitleri vardi. olsada yine izlesek.
(bkz: 40 yapar)
Adam şuan çıldırdı.
Kur'an-ı kerim'i çözme çabasını bir yana bırakacak olursak dünyanın, hadi abartmayalım, Türkiye'nin en kibar insanlarından biri olması kuvvetle muhtemel, esas mesleği doktorluk olan şifre kırıcı. Askerlik vazifemi yaptığım şubeye bedelli askerlik başvurusu için gelmiş, işlemleri esnasında şahsıma ve diğer çalışan personele göstermiş olduğu kibarlıkla gönlümüzü fethetmiştir.

Not: işini yapacaksın ya o yüzden kibar davranmıştır diyecek olanlara hitaben: aynı zaman dilimlerinde bir sürü sporcu da bizim şubeye geldi, hepsi bir artiz, hepsi bir kendi beğenmişti yani.
uzun zamandır görmediğim insandır. özletmiştir. en azından saçma evlilik programları , aptal zengin fakir dizilerinden çok daha kaliteli bilim ve ilim programları vardı... özledik reis.
Soyadı ile uyuşan insan.
Eski sevgilimin Cerrahpaşa'dan sınıf arkadaşı idi. TUS kazandın mi canım sen??
Canlı yayında âyet ten elif çıkardığı ispatlandığından beridir ortalıkta pek görünmeyen dübü.
saçları kazısak uzandığında yine aynı şekli alır mı acaba dediğim insan.
bu aralar cozulecek sifre kalmadigi icin ekranlardan uzaklasan kivircik sacli doktorumuz.en son omer12345 di sifre galba ama bilemedim simdi.
jöleye meydan okuyan saçları olan çocuk.
Bilgisayar açılış şifresini merak ettiğim şahıs.
Bu adamda eniştesini dolandıran kayınço tipi var...
murat bardakçı'dan 3 saat aralıksız ayar yeyince kendine gelemedi z'ar.
bir zamanlar popüleri, şimdinin doktoru olan şahıstır.
çalışmaları tartışılabilir.

ancak ahzab suresinin 37. ayetine atıf yapılması bu kişinin söylemleriyle ilgili midir?

ayrıca ahzab suresinin 37. ayeti kendini yeterince açıklamaktadır.

ahzab 36. ayet;

allah ve resulü bir iş hakkında hüküm verdikleri zaman hiç bir mü'min erkek ve hiç bir mü'min kadın için kendi işleri konusunda tercih kullanma hakları yoktur. kim allah'a ve resulüne karşı gelirse, şüphesiz ki o apaçık bir şekilde sapmıştır.

ahzab 37. ayet;

hani sen allah'ın kendisine nimet verdiği, senin de azat etmek suretiyle iyilikte bulunduğun kimseye 'eşini nikahında tut ve allah'tan sakın' diyordun. içinde allah'ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. oysa kendisinden çekinmene allah daha layıktı. zeyd eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında) evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü'minlere bir zorluk olmasin. Allah'ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

ahzab 38. ayet;

allah'ın kendisine farz kıldığı şeyleri yerine getirmesi konusunda peygambere bir darlık yoktur. daha önce gelip geçen peygamberler hakkında da allah'ın hükmü böyledir. allah'ın emri kesinleşmiş bir hükümdür.

burada nasıl bir sorun var ki dile getirildi?
hikaye ve masallarını kendine sakla denilesi kardeşimizdir.şifre arayacağına vahiye odaklan,yok istanbulun fethiymiş bilmem ne imiş uydurmasyon,sallamasyon şey bunlar.ateistin eline koz vermekten başka bir şey yapmıyorsunuz...
Saçları ile beni benden alan şahıs.
UZun zamandır televizyonlarda görünmeyen şahsiyet. Ya da ben denk gelemedim.
aslına bakarsanız kendince farklı bir tarza sahip abimizdir. (bkz: saygılar) .