bugün

ölümünde çantasından "nutuk" çıkan che'ye bak bir de bu adama bak. bir ideal uğruna yaşayan insan en yüce insandır. mefkuresinin bana göre doğru olup olmaması bile gerekmemekte üstelik. hitler de olabilir, hannibal barça da.. dünyayı değiştirme fikri ile yaşayan adam gerçek bir erkektir.

çantasında dudak nemlendirici taşıyan erkek metroseksüel kaygıları için yaşayan modern ve yetersiz erkektir. beğenilme isteği hayatının merkezinde olan bir amsalak olması muhtemel.

yolculuğun ne ise sen biraz o'sun diye bir laf var. bunu birazcık değiştirelim, çantanda ne varsa sen büyük ihtimal o'sun.
buna da denk geldim ulan dedirtir. ev arkadaşım evini boşaltırken dolabında bazı şeyler unutmuştu, dolabı taşırken bir de baktım ki mavi nivea zımbırtısından. aradım taşak geçmek için, dudağım çok kuruyor dedi.

iki yıl sonra soğuktan dudaklarım çatladı istanbulda, dudağımı oynatmamla acı çekiyorum, kanama da cabası. kız arkadaşım gel inat etme dedi ve bir kez sürdüm onu, evet sürdüm. ayıplamayın arkadaşlar insan hayatı.
(bkz: insanın başına ayıpladığının gelmesi)