bugün

her gerizekalı bireyin için için yaşadığı durumdur. yoksa insan ölümüne sevinmek ortalama bir zeka seviyesinin işi değildir.
Birer birer biter mi üçer beşer ölmeyince diye ağıt yaktığımız sevinmediğimiz durum.
Dağdaki bir teröristten kurtulma sevincidir.
insanlıktan nasibini almamış tepkidir. Herkes bu ülkenin vatandaşı değil mi?
memleket için karınca kadar faydası yoksa eğer katıldığım sevinmedir.
Ben TÜRK oğlu TÜRK, kendimi bildiğim bileli bir anadolu çocuğuyum. en yakın bildiğim 4 dostumdan birisi de kürttür. Benim de içim ağlıyor 30 yıldır yitip giden yiğitlerimize ama bu dediğiniz insanlığa aykırı kardeşim.

"her türk bireyin için için istemese de yaşadığı durumdur" demek nasıl bir riyakârlıktır ki? Nasıl bir utanmazlıktır? Nasıl bir yaradan-tanrı kompleksine sahip olmaktır bu. Her kürde terörist demek evet kesinlikle, tamamıyla sizin suçunuz değil. Ama size sunulandan sonra "yön ver(e)memek" sizin aptallığınız kardeşim. Sorumluluk alabildiğiniz ilk anda bu acı gerçekle yüzleşeceksiniz ve acı bir şekilde söylüyorum hiçbir şey olmamış gibi korku ve cesaretsizlikle devam edeceksiniz yaşamınıza.

ha bu arada belirtmekte fayda var; korku, cesaretsiz olmak demek değildir. "istemli olarak 'bilinçli ve onurlu karar alma yetisinden' kaçmayı" seçmektir.

Edit: imla
ölen insandır sonuçta olmaması gerenendir. zira pkk ise vicdanım bile sızlamıyor.