bugün

Açılım sürecinde öcalan ın düşünceleri gazetelerde ve haberlerde boy boy manşet olma durumudur.

Bunu yapan akpdir. (Erdoğan medyaya her durumda karışırken bu durumda sessiz kalmıştır)

Ülkenin itinin bile konuşmaya hakkı var ama asker konuşursa, darbeci olur siyasete müdahale ediyor olur.

Cami bombalar, kendi askerini öldürtür.Mühimmat saklar.

Türkiye en zayıf zannedildiği bir zamanda ordusu sayesinde en kuvvetli olduğunu ispat etmiştir. Ordumuz vatan içinde zafer kazanmıştır. Bu durum Türkiye'nin olağanüstü gücünün, yüce kararlılığının ve ölmez varlığının en belirgin delilidir. Düşmanın vatan içine girmiş olması düşman lehine birçok durum ve sebepler doğurur. Bütün bu güçlükleri aşarak düşmanı vatan içinde yenmek, ortadan kaldırmak başlı başına bir varlık, büyük bir kuvvet eseridir. Vatan içinde yenilginin sonucu son derece kötüdür, tehlikelidir. Bu gerçeği doğrulayan yakın ve uzak tarihi örnekler çoktur.

(bkz: Mustafa Kemal)
(bkz: tanrı türkü iç düşmandan korusun)
ordunun görevinin demokrasiyi ya da cumhuriyeti korumak olduğunu zanneden bireyin götünden uydurduğu önerme.
ordunun görev,i demokraside söz sahibi olmak ya da korumak ve ya ayar çekmek değildir. ordunun görevi türkiye cumhuriyeti sınırlarını korumaktır.
demokrasilerde askerin söz hakkı yoktur. asker sivil insiyatifin emrindedir. sivil insiyatif ne derse onu yapar. gerçek demokrasilerde bu böyledir.
ha asker çok konuşmak istiyorsa çıkarır üstünden üniformasını kurar partisini çıkar konuşur meydanlarda.
ulu önderin dediği gibi dış düşman belli ya içerideki hainler?
sefil gözünü para hırsı bürümüş takıyyeci hainlerin yaptığı bir olaydır.
Türk askerini hükümet sınırdan almak için ab nin entegre genelgesine imza attı.

asker diyor ki bu bizim açımızdan sakıncalıdır, zaayiat artacaktır ve tehlikelidir doğru bulmuyoruz diyor.

Ben darbe yapsın demiyorum zaten....
ordunun ne işe yaradığını bilmeyen cahil insan serzenişi. ordunun görevi konuşmak değil, korumaktır.
sen demokratik bir devletsen ordu konuşmaz, hükümet konuşur.

ordu maaşını senin vergilerinden alan askerlerdir.

apo memur olmadığı için konuşmasına bir engel yoktur.
alakasız işler, devlet orduya orduyu ilgilendiren konularda görüşünü sormak zorundadır.Entegre genelgesindede sormak zorundadır.
Ben bunu kastettim.Siyasete karışsın demedim.Ama nerenizle okuduğunuz meçhul.
(bkz: adam saçmalamış beyler)

ordunun görevi değildir konuşmak. ordu bi zahmet işine baksın, mümkünse siyasi kimlik takınmasın.