bugün

ünlü gırnataselim sesler in son albümü.

zorunlu edit: başlığı açan kişi gerizekalı olmadığı için çırpık bacak tabirinin saçmalığını bilmektedir. yalnız albümün kapağında yazıldığı gibi başlığı açmıştır.
(bkz: çarpık bacak)
(bkz: eğri bacak)
hemen düzeltelim efenim:
(bkz: çırpı bacaklı gelin) zayıf çelimsiz bacaklı manasında.
yada
(bkz: çarpık bacaklı gelin) 1.allah korusun küçüklüğünde raşitizm mağduru gelin 2.bacaklarının her güzelin kusuru olur manasında eğri olması durumudur.
(bkz: kirpik)
selim sesler'den habersiz, izinsiz çıkartılan bir albümü daha. bir diğeri için (bkz: ayılana gazoz bayılana limon). kendisi ünlendikten sonra yıllar yıllar evvel yaptığı kayıtlar aniden cort diye yeni albümüymüş gibi çıkartılmakta. eğer albümü dinleyenleriniz olduysa kayıtların ne kadar kötü olduğundan hatta kaset kapağında kel alaka bir tenor saksafon resmi olmasından bunu anlayabilir. hayır madem cinlik yapıyorsun böyle bir kaset sürüyorsun bari bi klarnet resmi koy kapağa çok mu zor bir şey onu anlamıyorum.

kendisinin asıl albümü doublemoon dan sonbaharda çıkacak ve asıl sevdiği balkan türünden olacak bu albüm. yanılmıyorsam 5-6 tane kendi enstrümantal bestesi olacak. birkaçını dinledim ve 10 numara olduğunu şimdiden söyleyebilirim.

son olarak da böyle ucuzca yapılmış cin fikirli plakçıların çıkardığı bu tür albümleri almayın. ya da alın siz bilirsiniz. keyfinize kalmış aslında. ama ben almam şahsen.
giris butonuna tiklandiginda ilk defa ucakla alakasi olmayan resim.
evet yanlis okumadiniz, resimin üzerinde evler ve iki cift tramvay yolu var.
bu resmin ismi cirpik bacakli gelin.

yazar: zall noluyo lan?
zall: asik oldum abi.
yazar: kime?
zall: cirpik bacakli geline.
yazar: evlerle alakasi ne? ucaklara ne oldu?
zall: ucaklar hayal oldu, cirpik bacakli gelinle evlenip, istanbul´un en sakin semtinde evimin erkegi olacam.