bugün

(bkz: serefsizim aklıma geldiydi)
kendisine başbakan yerine devamlı "tayyip,rte" tarzında hitap edilen kişinin gerçekten şerefsiz olan birine söylediğinde başbakan olduğunun hatırlanması ile olan olay.
(bkz: çık televizyona deki sen şereflisin özür dilerim)
ne dediği anlaşılsın, karşısındaki daha iyi anlasın diye, meydanlarda konuşma yapacak kişinin, altına yükselti konulup, hem insanların daha iyi görmesi hem de daha iyi duyulsun sebebi ile yapılan eylemdir. antik tiyatro yapılarını incelersek, geçmişi millattan önceye dayanır. fakat ilk defa teknolojik bir cihaz kullanılması istenmiştir.

**** şrfsi!!!

---- hööhödsadsdasj??

---- duyamıyoruzzzz, göremiyoruzzz bişey koy altına, televizyonun üstüne çıkkkk

**** şerefsizzzzzzzzzzzzzzzzzzz !!!

---- tamam şimdi oldu!

---- gerçi eksik oldu lan cümle? ben değil sen kendin için söyle demişt...

**** yok yok bence çokta güzel oldu.

**** inmeden bi daha söyliyim mii padişahım nolurrr...
dün akşam haberlerde izlediğim konuşma bölümü.

yırtık dondan fırlar gibi ortaya çıkıp deniz şerrefsizsin oğlum sen demiyor ki adam. kendisine ve ekibine şerefsiz demekten beter iftiralar atan * * kişilere , gel sen bunları ispat et canlı yayında, bende sizi dünyanın en mesut insanları yapayım meydandan çekilerek diyor. ve devamında da, ama! eğer ispat edemezseniz dyor, bana söylediklerinizi kendiniz kabul edeceksiniz.

belki başbakana yakışmayan tarzda kabadır bu söylem. ama başbakana hakaret edilmesini, iftira atılmasını normal görenler bunu da normal görmelidir.
(bkz: tut ki karnim acikti kedimi yedim)*
(bkz: rte dili ve edebiyatı)
başbakanın her konuşmasından önce rtük'ün akıllı işaretlerinden "13 yaş altı çocuklar için uygun değildir" ibaresini beklediğim konuşmadan bir parçadır.
rte'nin deniz baykal'a sarfettiği sözdür..
hayır rte aynaya bakmıyor mu acaba hiç ?

müdüt: birilerine dokundu kanımca.. *
+çık televizyona ben şerefsizim de.
-sayın rte neler diyorsunuz?
+nolmuş mına koyim?
-siz t.c başbakanısınız.
+vay mına koyim harbici mi lan, adam mı s*kiyosun oğlum, yeme beni.
-eyvah delirdi.

tanım: amerikan filmlerindeki salak başkan repliğidir, lakin artık türkiye de de var.
kemal kılıçdaroğlu'nun elinde belgeyle çıkıp rte'ye yedirdiği lafdır. hadi bakalım kasımpaşalı. çık tvye. vatandaşa artislik yapmayı biliyorsun. çık da de bakalım kim şerefli...
(bkz: burada yapilmisi var)
şerefsiz olan kişinin televizyona çıkıp ne olduğunu lan etmesi.

aslına bakarsan yapacak kişi çok da yapmadıkları için şerefsizler zaten. isim verip rencide etmek istemem ama attan düşenlerden başlayabiliriz.
(bkz: telmih)