bugün

herkesin kazanma hırsıyla yanıp tutuşurken yakınındakileri umursamadığı bir toplumda yaşıyordur. değerleri ve maneviyatı elinden alınmış bir toplumda yaşıyordur. bir çanta ne kadar eder? ya da bir çocuğu mutlu etmek neyle kıyaslanabilir? kimse mi bir yardım eli uzatmaz.
serdar ortaçın haiti ye yardım konusunda söylediklerini hatırlatmıştır.
kendi milleti bu şekilde kalan bir devlet yardım edilmedik yer bırakmıyor.
gerçi bu tarz şeyler kendi kişisel çabalarımızla çözülür. nerede olduğunu çok merak ettim doğrusu?
süzme orospu çocuğu abdullah öcalan köpeği için tam ortopedik ve vücut hatlarına uyumlu özel yapım yatak imal edilen ülkenin çocuğudur o.

atatürk'ün geçliğe hitabesinin net olarak gerçekleştiği zamanın çocuğudur o.

iktidar köpeklerinin çapsızca dünyalık yığdığı devrin çocuğu o.

o çocuk inşallah güzel günler görür. inşallah hainlerin kendi boklarında boğulduğunu görür.
adaletini sikeyim dünya dedirtir.
insanlığın geldiği noktayı gözler önüne sermektedir. Bu çocuk arkadaşları tarafından dalga unsuru haline getirilecek ve okuldan soğuması muhtemel olacaktır. Ey bre vicdansızlar biz bile öğrenci halimizle kitap bağışında bulunabiliyorken siz Armada , Gucci , Prada'larınızla piyasa yaparken aldığınız bir paket sigara yerine bu ileride neslimiz olacak insanlara bir kerelik bile olsa yardım edip sevap kazanın. Sizi mezarda Gucci , Prada ya da bilmem cart curtlar kurtarmayacak.
bu ve bunun gibi cocuklarin ailelerinin adresini, ismini fazla dillendirmeden sadece gerekli yerlere bildirmek, paylasmak daha iyi olacaktir.
not: cevresinde boyle ihtiyaci olan birisi, birileri varsa bana ozel mesajla ulassin.
bir osmanlı vardı, kendi ülkesinde insanların zekat verecek kimse bulamadığı bu yüzden dışarıya yardım eden, baskı ve zulüm gören herkesin derdine koşmaya çalışan.

Ama mevcut yönetim bunu çok yanlış okumuş, çok yanlış yorumluyor. Kendi ülkende refahı arttır, bize şu manzaraları gösterme, osmanlı gibi bir devlet olmayı başar. Sonra kendi halkına 500 suriyeden sığınanlara 1000 ver.
Olimpiyatları kazanamadığımız için üzülen, hatta göz yaşı dökmeyi vatan millet bilinci olarak algılayan pek kıymetli! yöneticilerimiz baksın bu resme.
(bkz: rabiacıların uğramadığı başlıklar)
sisteme bolca küfrettiren, istemsizce gözlerin yaşarmasına sebep minik ama kocaman yüreğe sahip olan çocuktur.
iki omzuna da geçirmiş çanta gibi...
daha niceleri, niceleri...
allah belasını versindir bu çocuğu o poşet ile okula gitmek zorunda bırakan sistemin. o çocuk halinden utanmıyor, ama ben o çocuğu o halde okula gitmek zorunda bırakanlar için utanıyorum.
neler hissetmiştir kimbilir.
öndeki kıza gıcık oldum! takmış pembe winxli çantayı sırtına.. git lan şunun ensesine şepeşilleyi yapıştır!
yardım yapılması için fotoğrafının çekilmesi ve sosyal medyaya haber olması gereken çocuktur.
çöp poşetini çanta yapmış giden öğrencinin yaşadığı, sokak,köy, mahalle ve okulunda bulunan iyi insanlar ve akrabalar nerede?
20-30 liralık çanta ihtiyacı, o çocuğun etrafında bulunan cami cemaati, esnaf ve diğer insanlar neden görülmemiş ve alınmamıştır?
Cevabı bir kelime: duyarsızlık, kanıksama, alışmışlık, bananecilik.
Kurtuluş yolu: Medyaya düşmek yeterlidir. Yüz yıl yetecek kadar çanta yardımı yapılır.
Ağlamayan çocuğa meme yok/ medyaya düşmeyene yardım yok.
fotoğrafını çeken net ibnedir. hayır fotoğrafını çekene kadar bir çanta alıp veremedin mi çocuğa?
küçük ibonun şarkısında belirttiği gazeteleri yorgan yapan gariplerin yanında esamesi okunmayacak olan, 30 eylül 2013 demokrasi paketinden payına çöp poşeti düşen milyonlarca kişiden birisidir sadece. abartacak bir yanı yok. muhtemelen 3 çocuklu ailenin 3 üncü çocuğudur.
kendine müslümanların görmezlikten geldikleri çocuktur.
her ne olursa olsun, keşke çantasını ben alayım dediğim çocuktur.

isterse beni on defa suya götürüp, susuz getirsin*.
bu çocuk var ya çoğunuzu suya götürür susuz getirir. çanta verin yine poşet takmaza ne olayım.
bu neyin kafası arkadaş, bu ülkede böylesine çocuk dolu. hemde öylesine nadir değil, tamam hepimiz içimizden küfredip isyan ediyoruz, kabullenemiyoruz bu fotoğrafı ancak şaşırmak neyin nesi. illa sosya medyadan bir kare mi görmemiz gerekiyor. bu ülkede 10 binlerce böyle çocuk var. bakmayalım siyasetçilerin çok geliştik, uçtuk masallarına...

azıl üzücü olan bu fotoğrafa şaşırmaktır, hiç mi sınıfınızda böyle çocuk olmadı, hiç mi gerçek hayatta görmediniz. ilkokulda her gün beslenmesine hıyar ekmek getiren, lisede zaytin ekmek getiren görmediniz mi hiç...

şaşırılmaması gereken, gerçek bir karedir. hayat böyle yalandan masal anlatan pezevenk siyasetçilere inat... *
lcw de çantanın 10 lira olduğunu düşünürsek, türkiye gibi bir yerde yolda o çocuğu böyle görse, tanımasa bile çevirip bir kırtasiyeden çanta alabilecek adamlar var diye düşünüyorum.
düşünmek istiyorum. düşünmeliyim... iyi niyetimizden başka neyimiz kaldı ki?

bir de fotoğrafı çeken kişi, o çocuğa çanta aldı mı acaba?
https://www.google.com.tr...&bih=677&biw=1024
Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede yaşayan çocuktur. Ne kadar övünse azdır.
sevin çocuk. devlet erkanımız senin için çalışıyor. artık doyasıya kürtçe konuşabiliceksin, ayrıca andımızı okumadan derse girebileceksin. sana bedava kitap vermiyorlar mı, hem öğretmenlerin istediği ek kitapları boşver şimdi. sen sevin yeter ki, hepimiz için çalışıyorlar.

senin küçük sırtına bir çantayı çok görenler o poşetinin içine neler yüklüyor bir bilsen, daha çok üzülürdün ama sen üzülme hep sevin tamam mı, çocuk?
O kadar kitap bombaladık . ihtiyacı olan çocuklar için öğretmenleri liste göndersin onları da gönderelim . Eğitim için her türlü yardıma varım .