bugün

Çoğunluk her zaman haklı değildir, bu ülkede de hiçbir zaman haklı olmamıştır. Haklının yanında hiçbir zaman çoğunluk olmamıştır.
Hele ki o çoğunluk bunca aldatmacaya, yalana, dolana inatla sarılıyorsa bu iradenin değil aptallığın ispatıdır.
Benim görevli olduğum sandıkta 250 kişi oy kullandı ve 120 AKP oyu çıktı. 50-60 kişi, oy kullanma sırasında oy mührü olarak kullanılan kaşeyi tersinden basmaya çalıştı. Evet basamayan ve sonra paravandan çıkıp 'bu mühür bozuk' diyen adamın almış olduğu karara saygı duymuyorum ben.
Oy mührü olan kaşeyi ters çevirmeyi akıl edemeyecek derecede aciz, hatta kaşenin üst kısmındaki evet yazısını sökmeye çalışan, kaşeyi ters çevirip de basmayı akıl edemeyecek derecede basiretsiz insanların kararına saygı duymuyorum ben.
Ülkeyi donuna kadar soyup kendi rantına alet olanlara sahip çıkanların, kaçakçılık, rüşvet, hırsızlıkla ülkenin parasına puluna göz koyanları sahiplenen insanların sadece fakir oldukları için değil aynı zamanda bir o kadarda cahil olduklarını gördüğüm için o kararlara saygı duymuyorum ben. O halkı cahil bırakanların hiç mi suçu yok demesin kimse, cahil olmak bir insanın tecavüze uğradığını anlamasına engel değildir.

Evet bir seçimi daha benim gibi düşünenler kaybetti, evet bir kez daha yenildik, evet bir kez daha hezimete uğradık, ama asla mücadelemizden ve onurumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz, ta ki haramilerin saltanatını yıkana kadar.
Bizim içimizde de aynı o kesimdekiler gibi satılık, onursuz insanlar yok mu? Elbette var.
Elbistan'da AKP gitsin diye MHP'ye oy verenler, onurlarını, şereflerini, haysiyetlerini geçmişte kendilerine, yani kendi görüşlerine kurşun sıkanlara satanlar gördüler ki, tek satılık olan kendileri değilmiş. CHP'liyim ya da sosyalistim deyip de MHP'ye kayanlar da gördüler ki, MHP'liler de AKP'ye kaymışlar. AKP ülkeye n'apıyor biz görüyoruz; o kaymalardan belki AKP'ye kayan MHP'liler rahatsız olmayabilir de, CHP'den MHP'ye kayanlar bayağı rahatsız olacaklar.
Defalarca söyledik. CHP'li MHP'ye oy verir ama MHP'li CHP'liye oy vermez diye. Ama dinletemedik. Ankara'da 2009 seçimlerine göre AKP oylarını yaklaşık %12 arttırmış, MHP %12 kayıpla ayrıldı. Bu fark nereden nereye gittiğini gösteriyor. Ankara gibi yerde MHP'lilerin MHP'li adaya destek vermesinin solla alakası yok. Ama yine de sol gibi takılan CHP'ye oy vermek yerine Melih Gökçek gibi bir skandala 5 yıl daha katlanmaya evet demişler.

Yıllardır sosyalist kimlikli insanlar olarak Kürtlere yapılan zulümdür, insanlık dışıdır dedik. Ama gördük ki o Kürtler de 'istanbul'da CHP'liler geleceğine AKP kalsın' diyerek Topbaş'a oy vermişler. Sırrı Süreyya 'CHP'nin oyunu böleceğim' diyordu ama hiçbir şeyi bölememiş. Üstelik kendi seçmeninden yani Kürtlerden bile oy alamamış. (14 milyon insanın yaşadığı şehirde Kürt nüfusunun %4'den daha büyük olduğunu bilmeyen yoktur.)
Bu seçimler gösterdi ki nüfus olarak çoğunlukta olanlar aynı oranda eğitim, düşünce, bilinç, kültür çoğunluğuna ne yazık ki sahip değiller.
Evet seçimler gelir ve geçer, ne bu ilk seçimdi ne de son seçim olacak. Ama bunca pisliğe rağmen bu ülkede seçimler bir şeyleri değiştirmiyorsa, orada artık başka bir şey aramak gerekir.
Geç sen o 'muhalefet kendini sorgulamalı, milletin kararına saygı duyulmalı' ayaklarını. Bu artık toplumdaki farklı bir şeyin göstergesi. istediğin kadar lafla bir şeyler anlat, internette video izlet, ses dinlet, bunların hiçbirisinin etkisi yok.
Sanılmasın hakaret sıfatlarını düşündürmeye çalışıyorum. Çünkü bu ülkede insanın cebinden parasını çalıp da sonra o insandan destek istemekten daha büyük hakaret yok. Ama o insan buna rağmen desteği sürdürüyorsa, bu hakaretle falan ifade edilemeyecek kadar derin bir kavramdır.
Allah sonumuzu hayır etsin demeye falan da gerek yok. Artık mevzu Allah'ın da kontrolünden çıkmış. insanlar o kadar laçkalaşmış ki çok garip şeyler oluyor.
Sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun doğru olan yine değişmeyecektir. Doğrunun çok yanlışla sıkışmış olması doğruluğunu kaybetmesini sağlamaz. Sadece doğru gibi görünmeye çalışan yanlışların temizlenmesini sağlar ve bir noktadan sonra marjinal doğruya ulaşılır.
işte tam da orasındayız hayatın.
kaynak: http://ulu.so/ut1jdo.
(bkz: He yarraam he)
Allahu Teâlâ herkesi eşit yaratmıştır ve herkesin seçme ve seçilme hakkı vardır herkes eşit derecede muamele görmeli ve Son olarakta o farklı partiye veriyor diye yadırgamamak gerekir az büyüyün.